dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luupus

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie szacunkowy koszt wymiany dachu

    Witam,

    noszę się z zamiarem wyremontowania domu z lat 60-70, jest to semikostka

    W chwili obecnej dom jest parterowy z nieużytkowym poddaszem i dachem 4 spadowym "kopertą". Mam zamiar zmienić dach na dwuspadowy przy jednoczesnym podniesieniem sian o jakieś 0,5 m oraz oczywiście dobudowaniu ścian "czołowych". Dom jest na planie kwadratu o boku 10m. Jaki może być orientacyjny koszt materiałów i robocizny przy pokryciu konstrukcji blacho dachówką? Na chwilę obecną nie planuję żadnych lukarn ani okien dachowych.

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: szacunkowy koszt wymiany dachu

    Cytat Napisał luupus
    Witam,

    noszę się z zamiarem wyremontowania domu z lat 60-70, jest to semikostka

    W chwili obecnej dom jest parterowy z nieużytkowym poddaszem i dachem 4 spadowym "kopertą". Mam zamiar zmienić dach na dwuspadowy przy jednoczesnym podniesieniem sian o jakieś 0,5 m oraz oczywiście dobudowaniu ścian "czołowych". Dom jest na planie kwadratu o boku 10m. Jaki może być orientacyjny koszt materiałów i robocizny przy pokryciu konstrukcji blacho dachówką? Na chwilę obecną nie planuję żadnych lukarn ani okien dachowych.

    pozdrawiam
    Ważne jest jeszcze jaki kąt dachu bo określa jego powierzchnię. Trudno mówić o szcunkach bo różne koszty są w różnym terenie, a i czasy są zmienne. Zrób projekt, a będziesz mieć ilość drewna i powierzchnię dachu oraz ilość ścian zewnętrznych. W sieci znajdziesz przykładowe ceny materiałów.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam mógłbym wycenic wartośc wymiany pokrycia i rozbudowy potrzebuje paru informacji zapraszam
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie wymiana dachu.

    Witam. Ja latem 2008r. wymianiałem dach na naszej kostce z lat 80-tych. Mogę powiedziec tyle, że dach jest kopertowy i nie zmnieniałem całej więźby. Gaość który sprzedawał mi blachę wyliczył, że potrzeba jej ok. 170 m2. Powiem tak. Za blachodachówkę zapłaciłem około 5000-6000 zł, a za resztę materiału tj. folia, rynny, gwoździe, okna dachowe, właz, sylikon, drzewo (ja przedłużałem krokwie i sam malowałem) zapłaciłem ok. 13000-14000 zł. Te dodatki są najdroższe. Do tego dochodzi robocizna ok. 5000 zł. Musisz mieć jeszcze ok. 1000 zł na drobne wydatki. U mnie na przykład zabrakło łat i kontrłat, ale mimo dużego kosztu warto wymienić. Łączny koszt wymiany dachu wynosił ok. 25000 zł. Pozdrawiam.
    Marcin93B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony