dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wkropce

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie 100-letni dom i pieniądze z unii

    Witam
    Jestem właścicielem domu jednorodzinnego, mającego ponad sto lat. dom od dłuższego czasu jest niezameiszkany i jego stan się pogarsza. W mpzp zaznaczony jest jako miejsce o walorach historycznych kulturowych.
    Chcę odnowić ten dom. Pytanie moje jest takie: czy muszę w 100% zachować jego dotychczasową architekturę zewnętrzną i drugie pytanie czy i w jaki sposób można uzyskać na ten cel pieniądze z Unii Eurpejskiej.

    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Podlaczam sie pod pytanie.
    Gabriela

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zobacz co jest zapisane w mpzp. Jesli budynek nie jest wpisany do rejestru zabytkow to wszelkie mozliwosci zmian wynikajace z przebudowy sa zapisane wlasnie w mpzp. Jesli jest wpisany to wszelkie zaminy nalezy uzgadniac z wlasciwym konserwatorem zabytkow.
    Doatacje sa przyznawane na konkretne programy, ktore nie maja na celu remontu starych budynkow inwestorow prywatnych. Raczej sa to dzialania skierowane dla potrzeb tzw. wyzszych celow np. Badania krajobrazow kulturowych, rewitalizacja, tozsamosc regionalna. poprawa warunkow srodowiskowych, zycia na wsi, poprawa konkurencyjnosci, innowacyjnosc itp. Beneficjentami sa przewaznie rozne oraganizacje rzadowe i pozarzadowe. Mozna pytac w urzedach wojewodzkich, poszukac na stronach ministerstw rolnictwa, ARiMR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony