dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zle polozone kafelki

    Witam

    Mam taki problem - specjalista polozyl mi kafle na podlodze na placki kleju... Teraz strach chodzic po nich zeby nie pekaly... Na fuge nie zostalo duzo miejsca - moze 1mm...

    Niechcem zrywac kafelkow wszystkich bo mam juz postawiony na nich kominek...

    Co sadzicie o pomysle zeby jeden (i tak popekany kafelek) zdjac i wlac w przestrzen obok placka kleju mase samopoziomujaca do poziomu kafla... A nastepnie przykleic kafelek na jakis klej montazowy albo cos typu osmiorniczka?

    Pozdrawiam i z gory dzieki

    Mithos

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    I tak zerwiesz.... Więc może już teraz?

    Samopoziom by musiał być pod ciśnieniem by wypełnił taką przestrzeń. zresztą i tak tylko w sąsiednich płytkach... dalej nie pójdzie... to nie woda. Ten sam efekt będzie jeśli "napakujesz" kleju szpachtelką. Szkoda że fuga nie jest szersza np. 3-4mm. Taka fuga dobrze wypełniona "wzmacnia" brzegi płytek.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Zle polozone kafelki

    Cytat Napisał Mithos
    Niechcem zrywac kafelkow wszystkich bo mam juz postawiony na nich kominek...
    Że co napisałeś - kominek postawiłeś na ułożonych już kaflach - kardynalny błąd - konstrukcję taką jak kominek zawsze stawia się bezpośrednio na wylewce betonowej / jeszcze wzmocnionej /, a następnie dookoła okłada się kafelkami ...
    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Poczatkowo nie mialo tam byc kominka...

    Stad najpierw kafle poszly... Teraz nie usmiecha mi sie rozwalac calosci wiec szukam alternatywnego rozwiazania... Moze ze tak powiem bardziej pracochlonnego ale mniej wymagajacego demolki...

    Jak bardzo plynna moze byc masa samopoziomujaca?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mithos
    Poczatkowo nie mialo tam byc kominka...

    Stad najpierw kafle poszly... Teraz nie usmiecha mi sie rozwalac calosci wiec szukam alternatywnego rozwiazania... Moze ze tak powiem bardziej pracochlonnego ale mniej wymagajacego demolki...

    Jak bardzo plynna moze byc masa samopoziomujaca?
    rozbiorka bedzie pracochlonna a prowadzona dokladnie nie spowoduje demolki. widzialem kiedys w akcji pewnien srodek cos jak masa samoziomomujaca sie tyle, ze to po rozlaniu na np.. podloge tak sie rozplywalo, ze az wspinalo sie na sciany i przeciskalo przez zaprawe laczaca cegly. nazwy nie znam przywiezli to w beczkach z etykieta zrace!.

  6. #6

    Domyślnie

    No dobra...

    Zrace to niebardzo...

    Czyli rozumiem ze nie bawic sie nawet w zadne masy samopoziomujace...?

  7. #7

    Domyślnie Re: Zle polozone kafelki

    Cytat Napisał pablitoo

    Że co napisałeś - kominek postawiłeś na ułożonych już kaflach - kardynalny błąd - konstrukcję taką jak kominek zawsze stawia się bezpośrednio na wylewce betonowej / jeszcze wzmocnionej /, a następnie dookoła okłada się kafelkami ...
    A dlaczego to kardynalny błąd ? Możesz rozwinąć.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie Re: Zle polozone kafelki

    Cytat Napisał Mithos
    Witam

    Mam taki problem - specjalista polozyl mi kafle na podlodze na placki kleju...
    to nie był specjalista ...
    Cytat Napisał Mithos
    Co sadzicie o pomysle zeby jeden (i tak popekany kafelek) zdjac i wlac w przestrzen obok placka kleju mase samopoziomujaca do poziomu kafla... A nastepnie przykleic kafelek na jakis klej montazowy albo cos typu osmiorniczka?

    Pozdrawiam i z gory dzieki

    Mithos
    sciag odłamek i przyklej na kleju do płytek

  9. #9

    Domyślnie

    Nie bardzo zalapalem ta koncowke - odlamek?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    jesli odpadł cały kafelek - podklej cały
    jesli odłupał sie tylko odłamek płytki - doklej ten fragment

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony