dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 36
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 708
  1. #1

    Domyślnie OKNA CIEPŁY MONTAŻ - wątek zbiorczy: sposón montażu, opinie, czy warto?

    mam pytanie : jak fachowo nazywa się taśma którą oklejane są okna z zewnątrz (taśma łączy mur poprzez piankę z oknem) i gdzie takie "cosik" można tanio kupić ?

  2. #2

    Domyślnie

    taśma rozprężna

    google prawdę ci powie
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie ciepły montaż

    Cześć,
    już niedługo fachowcy będą u mnie montować okna. Chciałem aby zastosowali "ciepły montaż". Niestety powiedzieli, że będą montować tym sposobem pod koniec roku. Trochę ich pomęczyłem i stwierdzili, że zrobią. Później zwątpiłem gdy zaczeli się gubić w opisie metody i stąd moje pytanie czy lepiej, żeby zamontowali po staremu czy mam ryzykować eksperyment i naukę na moich alphaline...
    Co zrobilibyście na moim miejscu?
    Czy można później dokleić taśmy???

    Pozdro
    Tele
    okolice Pniew
    Ondraszek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jaką masz budowę ścian? Ile warstw? Z czego ocieplenie? Gdzie montowane okna (w ścianie czy ociepleniu)?

  5. #5

    Domyślnie

    To ja sie podłacze pod pytanie, mam 2 warstwowa sciane z porothermu - czy moge pozniej dokleic tasme? Aha , ocieplam styropianem 15 cm

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    W twoim przypadku najlepiej dać jakąś izolację paroszczelną od wewnątrz (jeżeli okna już zamontowane to raczej pozostaje silikon) a od zewnątrz użyć taśmy rozprężnej paroprzepuszczalnej umieszczonej na połączeniu okna i krawędzi "węgarka" ze styropianu. Taśmę trzeba przyklejać w trakcie wykonywania ocieplenia.

    Rysunek nie odzwierciedla dokładnie twojej sytuacji ale zasada pozostaje ta sama.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zmieniłem obrazek by pokazał wierniej o co chodzi:

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki serdecze Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie Re: ciepły montaż

    Cytat Napisał telelegolas
    ponawiam pytanie :

    czy lepiej, żeby zamontowali po staremu czy mam ryzykować eksperyment i naukę na moich alphaline...
    Co zrobilibyście na moim miejscu?


    Pozdro
    Tele
    okolice Pniew
    Ondraszek

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A widziałeś moje pytani do ciebie? Bez tych informacji nie mogę udzielić odpowiedzi.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zamontować po staremu. Nie ryzykowałbym, mimo wszystko. Zawsze pojawia się pierwszy klient na którym sie eksperymentuje ale jeśli juz w trakcie początkowych rozmów czujesz ze tak do końca nie zdają sobie sprawy o czym mowa lepiej nie byc tym pierwszym
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    A widziałeś moje pytani do ciebie? Bez tych informacji nie mogę udzielić odpowiedzi.
    przepraszam nie zauważyłem Twojego pytania. Skupiłem się na rysunkach.
    Porotherm 25, styropian lub wełna 20 cm, okna montowane w ścianie...

    Może zadam głupie pytanie ale czy ktoś przeczytał, widział (kamera termowizyjna) różnicę pomiędzy zwykłym montażem a ciepłym???

    Jareko Twoja wypowiedź trochę mnie uspokoiła. Dzięki

    Pozdro
    tele
    okolice Pniew
    Ondraszek

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przede wszystkim "ciepły montaż" to nazwa używana na określenie montażu warstwowego. Nie jest on bynajmniej cieplejszy od zwykłego montażu bo izolację termiczną zapewnia piana montażowa, którą używa się zarówno w klasycznym montażu jak i "ciepłym".
    Montaż warstwowy ma za zadanie nie dopuszczać do zawilgocenia połączenia okno-mur. W przypadku montażu w ścianie a nie w warstwie ocieplenia jego sens jest raczej dyskusyjny. Było już wiele razy na ten temat na forum.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Przede wszystkim "ciepły montaż" to nazwa używana na określenie montażu warstwowego. Nie jest on bynajmniej cieplejszy od zwykłego montażu bo izolację termiczną zapewnia piana montażowa, którą używa się zarówno w klasycznym montażu jak i "ciepłym".
    Montaż warstwowy ma za zadanie nie dopuszczać do zawilgocenia połączenia okno-mur. W przypadku montażu w ścianie a nie w warstwie ocieplenia jego sens jest raczej dyskusyjny. Było już wiele razy na ten temat na forum.
    było i będzie zapewne nie raz gdyż marketingowe pranie mózgów, także pojawiające się tutaj powoduję, że niektórym Inwestorom wydaje się, że popełnili jakiś kardynalny błąd rezygnując z foli czy taśm. Ale.... ale w przypadku ocieplenia wełną, której właściwości izolacyjne nikną w przypadku zawilgocenia zastanawiałbym się czy przypadkiem, tak na wszelki wypadek, nie dać foli paroszczelnych od wewnątrz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Przede wszystkim "ciepły montaż" to nazwa używana na określenie montażu warstwowego. Nie jest on bynajmniej cieplejszy od zwykłego montażu bo izolację termiczną zapewnia piana montażowa, którą używa się zarówno w klasycznym montażu jak i "ciepłym".
    Montaż warstwowy ma za zadanie nie dopuszczać do zawilgocenia połączenia okno-mur. W przypadku montażu w ścianie a nie w warstwie ocieplenia jego sens jest raczej dyskusyjny. Było już wiele razy na ten temat na forum.
    dzięki bwojtek
    czyli po staremu...
    okolice Pniew
    Ondraszek

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jareckip

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Ciepły montaż okien czy warto i ile to może kosztować?

    Witam

    Mam zamiar w najbliższym czasie zamontować okna PCV (Jezierski, profile Elita, 3 szyby wsp 0,5). Dom nie jest domem pasywnym.

    Czytałem o tym, że jest coś takiego jak "ciepły montaż". Pewnie to więcej kosztuje (nie wiem ile), ale czy warto. Co tak faktycznie to daje?
    Czy ktoś ma jakies dośwadczenia w tym temacie?

    Proszę o info

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie Ciepły montaż czy taśma rozprężna ?

    Witam,

    mam pytanie niebawem będę montował okna w systemie
    tzw. "ciepły montaż" z taśmami paroszczelnymi i paropszepuszczalnymi
    i zastanawiam się czy jeszcze między styropianem a ramą
    musi być koniecznie taśma rozprężna czy to już będzie
    dublowanie, a może zamiast to wcisnąć piankę lub coś innego ?

    Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie niebawem będę montował okna w systemie
    tzw. "ciepły montaż" z taśmami paroszczelnymi i paropszepuszczalnymi
    i zastanawiam się czy jeszcze między styropianem a ramą
    musi być koniecznie taśma rozprężna czy to już będzie
    dublowanie, a może zamiast to wcisnąć piankę lub coś innego ?

    Pozdrawiam.
    To będzie zdublowanie. Ja bym użył samej taśmy rozprężnej między ramą okna a ociepleniem. pzdr

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    To będzie zdublowanie. Ja bym użył samej taśmy rozprężnej między ramą okna a ociepleniem. pzdr

    będą już taśmy z dwóch stron czyli spokojnie zrezygnować już z taśmy rozprężnej ale co wówczas między styropianem a oknem ? musi być jakaś dylatacja ? czym najlepiej zapchać tą szczelinę ?

Strona 1 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony