dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 36
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 708
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    będą już taśmy z dwóch stron czyli spokojnie zrezygnować już z taśmy rozprężnej ale co wówczas między styropianem a oknem ? musi być jakaś dylatacja ? czym najlepiej zapchać tą szczelinę ?
    Myli Pan, Panie kolego, folie z taśmami rozprężnymi. Pomysł blokno jest ok. Tak powinno być, co oznacza od wewnątrz folię paroizolacyjną, a od zewnątrz (pomiędzy licem ramy ościeżnicy, a wewnętrzną powierzchnią węgarka) taśmę rozprężną. Proponuję poczytaj, http://oknotest.pl/1/news/artykuly/m...llbruck-i3.php ,a już się nie pomylisz i będziesz wiedział co to folia, a co taśma rozprężna
    PRO QUALITY

  2. #22

    Domyślnie

    oczywiście że chodzi o taśmę paroszczelną i rozprężno dla mnie to jest taśma bo jest długa wąska i się klei no wiadomo że to jest folia z taśmą

    Co wówczas między styropianem a oknem ? musi być jakaś dylatacja ? czym najlepiej zapchać tą szczelinę ?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    oczywiście że chodzi o taśmę paroszczelną i rozprężno dla mnie to jest taśma bo jest długa wąska i się klei no wiadomo że to jest folia z taśmą

    Co wówczas między styropianem a oknem ? musi być jakaś dylatacja ? czym najlepiej zapchać tą szczelinę ?
    Z takim podejściem to daleko Pan nie zajedzie. Mało ważne, co jest dla Pana czym. Ważne czym to jest naprawdę i do czego służy. Jeśli jeszcze Pani nie wie (brak czytania ze zrozumieniem, czy co?) powtórzę dużymi literami: MIĘDZY STYROPIANEM, A OKNEM TAŚMA ROZPRĘŻNA
    PRO QUALITY

  4. #24

    Domyślnie

    OFICJALNA NAZWA TAŚMA PAROSZCZELNA i PAROPRSZEPUSZCZALNA = FOLIA PAROSZCZELNA I PAROPRSZEPUSZCZALNA

    Chodzi mi o to, czy rzeczywiście nie ma sensu montować dodatkowo taśmy rozprężnej jeśli bedą folie paroszczelne i paropszepuszczalne ? Jeśli nie ma sensu to co trzeba włożyć w szczelinę miedzy styropianem a oknem?

  5. #25

    Domyślnie

    T12345T już Ci odpowiedział:
    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    ... MIĘDZY STYROPIANEM, A OKNEM TAŚMA ROZPRĘŻNA
    Najłatwiej zrozumiesz patrząc na schemat:
    http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...dy-montazu.pdf
    strona 6

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    OFICJALNA NAZWA TAŚMA PAROSZCZELNA i PAROPRSZEPUSZCZALNA = FOLIA PAROSZCZELNA I PAROPRSZEPUSZCZALNA

    Chodzi mi o to, czy rzeczywiście nie ma sensu montować dodatkowo taśmy rozprężnej jeśli bedą folie paroszczelne i paropszepuszczalne ? Jeśli nie ma sensu to co trzeba włożyć w szczelinę miedzy styropianem a oknem?
    Jeśli zastosujesz folie, to faktem jest, że taśmę rozprężną można uznać za element zbędny. Aby jednak porządnie wykończyć (nie dopuścić do powstawania pęknięć) styk okna z tynkiem można zastosować specjalne tynkarskie listwy dylatacyjne (których zwolennikiem jest jareko ) Zresztą od wewnątrz też je można zastosować mimo folii, bo czym innym jest szczelność połączenia okna z murem, a czym innym staranna obróbka ościeży.
    PRO QUALITY

  7. #27

    Domyślnie

    T12345T dzięki o to mi właśnie chodziło

    chyba założę rozprężne bo znalazłem w dobrej cenie firmy PURS w sumie nie znam tej firmy
    i moje pytanie czy te taśmy dają rade

    http://folnet.pl/towar/tasma-rozprezna-15x2x12,5

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    T12345T dzięki o to mi właśnie chodziło

    chyba założę rozprężne bo znalazłem w dobrej cenie firmy PURS w sumie nie znam tej firmy
    i moje pytanie czy te taśmy dają rade

    http://folnet.pl/towar/tasma-rozprezna-15x2x12,5
    Pojęcia nie mam co to za cóś. Powołują sie na ITB, jeśli mają aprobatę, to ok, jak nie mają, to ja bym odpuścił. Pamiętaj, że taśma nie powinna rozprężyć się w szczelinie o więcej niż 30%.
    PRO QUALITY

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozmawiałem z Soudal'em. Jak się używa taśm susyemu Soudal do okien (zewnetrzne i wewnętrzne) to taśm rozpręznych nie trzeba dokąłdąć, a efekt nie bedzie wyczuwalny. Normalnie podciagnać styro do okna i wykończyć, al enie wolno silikonem wykańczać, bo efekt będzie odrowtny niż te taśmy dają.
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 15-03-2011 o 13:43

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Rozmawiałem z Soudal'em. Jak się używa taśm susyemu Soudal do okien (zewnetrzne i wewnętrzne) to taśm rozpręznych nie trzeba dokąłdąć, a efekt nie bedzie wyczuwalny. Normalnie podciagnać styro do okna i wykończyć, al enie wolno silikonem wykańczać, bo efekt będzie odrowtny niż te taśmy dają.
    Następna osoba dla której folia i taśma rozprężna, to jedno i to samo. Jeśli jest Pan inwestorem, Pańskie prawo nie wiedzieć, ale jeśli osobiście ma Pan coś wspólnego z branżą okienną, to... . Szkoda gadać
    PRO QUALITY

  11. #31

    Domyślnie

    T12345T wiemy że jesteś super ekspertem ale każdy wie o co chodzi taśma=folia dla mnie to bardziej taśmę przypomina niż folie chociaż jest folią bardziej niż taśma

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    T12345T wiemy że jesteś super ekspertem ale każdy wie o co chodzi taśma=folia dla mnie to bardziej taśmę przypomina niż folie chociaż jest folią bardziej niż taśma
    Pan mnie tu "nie ładuje" Panie kolego. Dla mnie takie nieprecyzyjne mówienie jest po prostu potencjalnym źródłem problemów. Poważnych! Trochę jak w tym nieprzyzwoitym dowcipie.

    Był sobie płot. Zwykły, drewniany z desek. W jednej z nich była dziura po sęku. Ktoś napisał nieco wyżej Pi.a. Jeden gościu skorzystał i ... . Drzazga mu weszła

    Ok, zapamiętam folia to folia, a taśma to ... rozprężna
    PRO QUALITY

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na folię paroszczelną i paroprzepuszczalną mówię taśma, bo są w kształcie taśmy a nie kółek. A kazdy kto zna system soudala wie o czym się mówi. Nie jestem w branży tyklko inwestorem jakbyś się trochę wgłębił.
    Nie przypuszczam, zeby soudal mi na złosć sobei nie kazał taśm rozprężnych dodatkwow dawać, skoro bezpośrednio od nich brałem folie ww. Dla nich jes strata nei sprzedanie i po co wmawialiby mi, ze nie trzeba juz taśm rozprężnych, skoro mogliby na mnie jeszcze zarobić. Zwłaszcza, że przed realizacją zamówienia skontaktował się ze mną dział techniczny, żeby dobrać właściwą taśmę do moich potrzeb. W trakcie rozmowy wyszło, że już nie potrzebuję taśmy rozprężnej.
    Można wykorzystywać wszytskie techniki i nowości , ale tez trzeba wiedzieć kiedy zastopować, bo nakąłd włożony w nie nie zawsze ma przełożenie w korzyść.
    Ale zawsze można tak i tak.
    A od wewnatrz te z tasmę proponujesz? Oczywiście rozporężną?

    A jak kłaść klej i tynk strukturalny jak będzie już włożona taśma rozprężna? Czy dopiero wsadzacie ją w szparę jak wykończycie dookoła okien tynkiem?
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 16-03-2011 o 06:33

  14. #34

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Na folię paroszczelną i paroprzepuszczalną mówię taśma, bo są w kształcie taśmy a nie kółek. A kazdy kto zna system soudala wie o czym się mówi. Nie jestem w branży tyklko inwestorem jakbyś się trochę wgłębił.
    No, to jak już tak lubisz się powoływać na tego Soudala, to cytat z Twojego linka "Folia występuje jako jedno- lub dwustronnie klejąca taśma pokryta specjalną warstwą umożliwiającą otynkowanie."
    To zdanie, to jednak zupełnie co innego niż wprost nazywanie "folii" - "taśmą" albo używanie tych pojęć zamiennie, bo to dwa całkiem różne produkty.
    Za brak wgłębiania przepraszam, ale szkoda mi czasu na taką zbędną "archeologię"

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Nie przypuszczam, zeby soudal mi na złosć sobei nie kazał taśm rozprężnych dodatkwow dawać, skoro bezpośrednio od nich brałem folie ww. Dla nich jes strata nei sprzedanie i po co wmawialiby mi, ze nie trzeba juz taśm rozprężnych, skoro mogliby na mnie jeszcze zarobić. Zwłaszcza, że przed realizacją zamówienia skontaktował się ze mną dział techniczny, żeby dobrać właściwą taśmę do moich potrzeb. W trakcie rozmowy wyszło, że już nie potrzebuję taśmy rozprężnej.
    Mnie tam nie obchodzą meandry sprzedaży, a wyłącznie skuteczność rozwiązania. Montaż warstwowy można wykonać na wiele sposobów. To o czym piszesz, to w sumie proste rozwiązanie:

    folia A od wewnątrz, folia B na zewnątrz. Pozostaje problem uszczelnienia szczeliny pomiędzy węgarkiem i oknem.

    To co zaproponował blokno, to też klasyka.

    folia A od wewnątrz, (rezygnujemy z folii B), szczelinę pomiędzy węgarkiem i oknem wypełniamy odpowiednią taśmą rozprężną C.

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Można wykorzystywać wszytskie techniki i nowości , ale tez trzeba wiedzieć kiedy zastopować, bo nakąłd włożony w nie nie zawsze ma przełożenie w korzyść.
    Powyższe "schematy" pokazują, że to Ty stosując jakieś rozwiązanie padłeś "ofiarą" reklamy i wątpliwego doradztwa. Całkiem spokojnie mogłeś zrezygnować z folii B na rzecz taśmy rozprężnej C. Miałoby to "prawie" dwie zalety. Po pierwsze być może koszt folii B jest wyższy niż taśmy rozprężnej C? Jeśli taśma jest tańsza (a tego nie wiem), to zaoszczędziłbyś kasę (różnica w cenie folii i taśmy). Po drugie, stosując od razu taśmę rozprężną C zamiast folii B, miałbyś wykonany pełny montaż warstwowy z zachowaniem wszelkich zasad sztuki, a jednocześnie pozbyłbyś się problemu, który się tu wałkuje, a mianowicie "Co w szczelinę pomiędzy oknem, a węgarkiem".

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    A od wewnatrz te z tasmę proponujesz? Oczywiście rozporężną?
    Nie znam taśm rozprężnych, które mogłyby zastąpić folię A (paroizolacyjną). Znam takie, które mogą jednocześnie zastąpić folię A i B.

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    A jak kłaść klej i tynk strukturalny jak będzie już włożona taśma rozprężna? Czy dopiero wsadzacie ją w szparę jak wykończycie dookoła okien tynkiem?
    A teraz będę nieco złośliwy. Mnie nie pytaj, bo co ja tam wiem jak mi się folie mylą z taśmami, bo przecież folia jest taśmą, bo nie jest kółkiem. Niech Ci podpowiedzą chłopaki z Soudala albo wyczytaj w następnej reklamie.
    PRO QUALITY

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    T12345T widzę, ze wszystkie rozumy zjadłeś. Ale gburem to jesteś i będziesz aż do śmierci, bo widzisz tylko swój koniec nosa. Życzę powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym wraz z taśmą rozprężna. ja będę słuchał ludzi, którzy swoją marką, wiedzą potwierdzone Instytutem Techniki Budowlanej radzą i pomagają a nie wymądrzają się.

    P.s. A też będziesz polemizował z http://www.okna.pl/aktualnosci,993,D..._podstawa.html
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 16-03-2011 o 10:01

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    T12345T widzę, ze wszystkie rozumy zjadłeś. Ale gburem to jesteś i będziesz aż do śmierci, bo widzisz tylko swój koniec nosa. Życzę powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym wraz z taśmą rozprężna. ja będę słuchał ludzi, którzy swoją marką, wiedzą potwierdzone Instytutem Techniki Budowlanej radzą i pomagają a nie wymądrzają się.
    E tam zaraz wszystkie. Ciągle jestem głodny, ale na Twój się nie skuszę

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    P.s. A też będziesz polemizował z http://www.okna.pl/aktualnosci,993,D..._podstawa.html
    Widzisz tfor, czytasz jakiś artykuł i rozumiesz z niego to co chcesz. Przecież tam jak wół jest napisane "[...]Od zewnątrz używa się folii paroprzepuszczalnej lub taśmy rozprężnej, która zwiększając swój rozmiar dopasuje się do nierównych powierzchni.[...]"

    "lub", to alternatywa. Nie chcesz pojąć, że zastosowanie dwóch folii jest całkowicie poprawne (tu pełna zgoda), ale zostawia Cię z problemem, co w szczelinę pomiędzy oknem, a węgarkiem. Po prostu blokno i ja gbur, mówimy Ci tylko, że rezygnując z folii zewnętrznej i stosując "lub", czyli taśmę rozprężną załatwiasz dwie sprawy za jednym zamachem. Masz wykonany prawidłowo montaż warstwowy od strony zewnętrznej, a jednocześnie nie masz problemu co w szczelinę pomiędzy...

    Za (mam nadzieję) szczere życzenia powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym - dziękuję.

    Temat uważam za zakończony, bo i tak zrobisz co chcesz, korzystając z czego chesz. Co mnie do tego. Niech się mury pną do góry!
    PRO QUALITY

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czytasz to co chcesz zobaczyć. Ja mówię - po moim zwiadzie - ze jak się używa folii na zewnątrz (odpowiedniej) to nie trzeba juz taśmy rozprężnej. A mikropękniecia, które mogą się pojawić przy styku okna i ocieplenia nie sa zauważane na oko, a ich wpływ po użyciu folii (j.w.) na szkodowść nie ma wpływu żadnego.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj obyś się nie zdziwił jak te niewidoczne gołym okiem pęknięcia popsują ci humor
    by ich uniknąć zastosuj listwę dylatacyjną bo prawdą jest że estetyczne wykonanie glifu zewnętrznego z węgarkiem uszczelnionym taśmą rozprężną jest realnie niewykonalne, kończy się upaćkaniem taśmy i zamiast estetyki mamy jak to zwykle u nas
    i dalej drążąc temat można wogóle polemizować nad stosowaniem folii paroprzepuszczalnej od zewnątrz przy takiej konstrukcji ściany i takim materiale izolacyjnym wogóle ma sens
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 16-03-2011 o 13:16
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I masz rację, bo łatwo zrobić z tasmą jak się wykańcza elewację np. klinkierem. A listwy dylatacyjne do ościeznic to super pomysł. Ja na szzceście nie będe miał z tym problemu, bo będę miał pomiędzy ociepleniem a ościeżnicą prowadnice do rolet, wiec będzie to działało jak własnei taka listwa. Z tym, ze listwa (z siatką) jest przymocowana do ocieplenia,a ja będę miał przymocowane prowadnice do ościeznic.
    A taśmy rozprężne można dać - jak już ktoś nie dał np. floii w ocieplenie wycięte w ksztacie lity "L", co spowoduje, że może być czasami (zaleznie od warunków) przerwa między ościeznicą a ociepleniem, ale nei bedzie przedmuchów.

Strona 2 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony