dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cmac

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Taryfa budowlana jest nielegalna!!!

    To tak a propos kryzysu, czyli szukamy oszczędności.
    Brat się buduje i mierziła go opłata za prąd budowlany, same opłaty co dwa miesiące prawie 100zł. Zainteresował się i okazało się, że zakłady energetyczne normalnie ludzi okradają, czemu mnie to nie dziwi?
    Taryfa tzw. budowlana faktycznie dotyczy budowy jednak jest to taryfa przemysłowa czyli może być sprzedawana dla firm, które np. coś budują. Jeżeli ktoś buduje sam (znaczy systemem gospodarczym) to bez problemu może mieć prąd jak każdy inny odbiorca indywidualny. Zaznaczam że brat nie załatwiał żadnych dokumentów, tylko zmienił taryfę, a budowa jest na etapie ściany i dach, bez żadnej elektryki tylko skrzynka w granicy. Wiadomo, że różnica w opłatach stałych jest ogromna. LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OKRADAĆ!!
    Ciągła walka z rzeczywistością

  2. #2

    Domyślnie

    A można wiedzieć u jakiego dystrybutora to załatwiał?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Logika w tym jest. Wystarczy dokładnie przeczytać objaśnienie taryf - a tam jak byk „dla własnych potrzeb” lub podobnie.
    Ale przekonanie do takiego punktu widzenia "energetykę"?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    niestety pytałem się w elektrowni i przejście na normalną taryfę
    po odbiorze budynku
    M. Lenart

  5. #5

    Domyślnie

    trzeba się było zapytać o podstawę prawną...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Trzeba to sprawdzić, bo płace opłaty stałe(90 zł za 2 miesiące), a prądu zużywam teraz za 2 zł

    Chciałem założyć licznik przedpłatowy, ale cwaniaczki nie chcą
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek. Zobaczymy czy ktoś z forumowiczów zrobi precedens i utoruje pozostałym drogę w "walce " o swoje prawa z zakładami energetycznymi. Oby to nie była walka z wiatrakami,
    Jesli jest tak faktycznie, jak to Koledzy przedstawiają to jest to wielkie świnstwo ze strony monopolisty, wymierzone w nas odbiorców. Z tym licznikiem na kartę sprawa wydaje się uczciwie lecz energetyka kręci nosem bo za małe zyski. To paskudy.

  8. #8

    Domyślnie

    Narazie to ja widzę bicie piany. Jeszcze cmac nie napisał dlaczego nielegalna. Dlaczego niby taka polityka energetyki jest nielegalna? Jakaś podstawa prawna?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ja płacę już nawet rachunki prognozowane na pradzie budowlanym a aktualnie prądu od 2 m-cy idzie mało albo wcale. Jest to kwota 50 zł co miesiąc czyli wcale nie mała. Żadnego rozliczenia za ubiegły rok nie otrzymałam (dopłaty lub nadpłaty).

  10. #10

    Domyślnie

    Całą budowę miałem taryfę G11.
    Zrobiłem operatora na szaro , bo po zakupie działki budowlanej ( miałem już przyłącze na działce ) oświadczyłem , że będzie wykorzystywana na rekraację a tam jest G11.
    Teraz już po odbiorze więc mogą mnie .......
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Ja płaciłem w tamtym roku po 80 złoty za 2 miesiace prgnoowane itd.

    Myslalem sobie ze bede mial w kolejnym roku duza nadplate, a tu sie okazalo ze podniesli dwukrotnie stawke i wyszlo jeszcze 200 zl nie doplaty
    i teraz place po 150 zł za 2 miesiace i wsumie oddaje sie to zlodziejom bo niz z tego nie ma. Twiierdza ze to jest tylko przelicznik ich stawki razy moc przylaczeniowa skrzynki i koniec.
    i w Ciagu budowy 2-3 lata trzeba im oddac ok 3 tys za darmo !!!!

    Trzeba by to poruszyc gdzies głebiej i sie dowiedziec jak to jest dokładnie

    Jeśli faktycznie by sie okazało że jest to nie legalne wtedy mozna by to nagłosnic i ich zaskarzyć, wkoncu to nasza kasa która mozna przeznaczyc na wazniejsze rzeczy a nie oddawac za darmo jak haracz

  12. #12

    Domyślnie

    Bosze

    Zawsze możecie ciągnąć budowę na agregacie lub od sąsiada i dopiero na końcu podpiąć sobie prąd docelowy.
    Ja tak zrobiłam. Ile wydałam na pożyczany prąd tylko do stanu surowego zamkniętego (około pół roku)???
    Około 2 tyś. więc prosze nie rozwalajcie mi serca, bo przez własną głupotę popłynełam z tysiaka, bo nie chciało mi się dwa razy elektryka wzywać!!!

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    niestety pytałem się w elektrowni i przejście na normalną taryfę
    po odbiorze budynku
    Dziwny ten nasz kraj ... - ja od początku budowy / przyłącz i umowa z ZE jeszcze przed rozpoczęciem budowy / miałem od razu taryfę normalną - znaczy się G11 ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja też...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    a ja nie wiem, jaką mam taryfę

    ale ... popytam się w zakładzie, jak to jest z tą taryfą budowlaną, czy trzeba ją mieć
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI
    z dnia 2 lipca 2007 r.

    w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną

    (Dz. U. z dnia 18 lipca 2007 r.)

    ...
    § 2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
    ...
    2) grupa przyłączeniowa - grupę podmiotów, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci, sklasyfikowaną w następujący sposób:
    a) grupa I -
    ...
    e) grupa V - podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW i prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego nie większym niż 63 A,
    f) grupa VI - podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;
    ...
    3) grupa taryfowa - grupę odbiorców kupujących energię elektryczną lub korzystających z usługi przesyłania lub dystrybucji albo usługi kompleksowej, dla których stosuje się jeden zestaw cen lub stawek opłat i warunków ich stosowania;


    Trzeba zobaczyć na jaki paragraf powołuje się umowa i poczytać Rozporządzenie.

    http://www.lex.com.pl/serwis/du/2007/0895.htm
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #17

    Domyślnie

    A może Wajsa (radio zet ok. 13.20) zainteresowac, on lubi takie sprawy

  18. #18

    Domyślnie

    szkoda czasu - cienki jest jak psi ogon

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jari111
    Zobaczymy czy ktoś z forumowiczów zrobi precedens i utoruje pozostałym drogę w "walce " o swoje prawa z zakładami energetycznymi.
    już kiedyś dyskutowałem z ZEWT trzymając przepisy w łapie i odrzucając głupawe argumenty pracownika (dot. warunków do przyłącza ziemnego). Po kilkunastu minutach facet stracił cierpliwość i stwierdził, że jak jeszcze trochę z nim podyskutuje to przez 3 lata mnie nie podłączą . Skończyło się na załatwieniu sprawy przez współpracującego z ZEWT elektryka.

  20. #20

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony