dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szafki wiszace w kuchni

    Hej,


    Jaka szyne montazowa polecicie do wieszania szafek? Slyszalem ze te z marketow sa miekkie i sie uginaja.
    Wolalbym doplacic do szyny lepszej gatunkowo, ale nie orientuje sie za bardzo co wybrac... Polecicie cos, bym spal spokojnie i nie martwil sie zeszafki poleca?

    Przy okazji mam jeszcze 1 pytanie. Mianowicie, mam na scianie fartuch z glazury, jednak nad kuchenka planuje okap bedzie on zawieszony powyzej fartucha. Co znaczy ze miedzy kuchenka a okapem bedzie tez widoczny fragment pomalowanej sciany. Miejsce to jest szczegolnie narazone na wilgoc i tluszcz. Czy Wy zostawilibyscie w tym miejscu odslonieta sciane, czy mze zdecydowalibyscie sie ja oslonic? Sciana byla malowana farba Beckers Designer Kichen.


    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem kto rozesłał takie wiadomości na temat tych szyn montażowych. Ja ich używałem i to niejednokrotnie. ( Zrób taki test kup w markecie 1 szynę a następnie kup w innym sklepie np. meblowym drugą szynę i porównaj czym się różnią - odpowiem nie grubością materiału tylko ceną) Owszem niektóre materiały z marketów są cieńsze np. panel ogrodzeniowy itd. A co do tych szyn to powiem tak. Szybciej oderwą Ci się zawiasy w szafkach po załadowaniu ciężarem niż odkształcą się szyny. Trzeba stosować tylko dobre kołki i dopasować ich ilość do szyny. Co do miejsca pod okapem to ja bym spróbował wkomponować tam też kafelki ( dla łatwiejszego utrzymania czystości z tłuszczu) ale to trzeba dopasować wizualnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Poogladam w takim razie te listwy. Dzieki. Kolki na pewno kupie 8x40. Niestety grubosc sciany dzialowej nie pozwala na nic wiecej (wielka plyta). Zamierzam dac po 2 przy krawedziach szafek i co ok 20cm. Mysle ze powinno utrzymac ciezar szafek.

    Odnosnie miejsca pod okapem, to niestety plytki raczej odpadaja. Mamy tam juz fartuch z plytek zakonczony profilem, nie bedzie to juz tak dobrze wygladac.
    Myslalem za to aby za okap i szafki wsunac biala plyte HDF lakierowana, ew lekko ja podkleic tuz nad plytkami. Wydatek nie duzy, a chyba bedzie latwiejsze w utrzymaniu czystosci?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darek007

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-762
    Posty
    17

    Domyślnie

    Miałem okazję montować szynę zakupioną w Leroy oraz szynę z Ikei (seria Metod) ...
    Byłem pod wrażeniem tej drugiej.... zdecydowanie sztywniejsza. Ogromny plus za przemyślaną i dokładną możliwość jej regulacji.

  5. #5

    Domyślnie

    No to przyznam szczerze, ze teraz juz nie wiem co wybrac. Moze w takim razie napisze ze szafki wiszace maja miec 92cm wysokosci i 3 polki. Czesc z nich zawisnie na scianie nosnej, pozostale na dzialowce. Mieszkanie w wielkiej plycie, dzialowka ma 4cm grubosci. Planowalem zakupic kolki 8x40 z wkretami 6 oraz 10x50 z wkretami 8. To co bedzie wystawac z 2 strony sciany, planowalem obciac i zaszpachlowac. O ile z kolkami czy zawieszkami nie ma problemu, o tyle zastanawiam sie nad listwa. Wczesniej szafki byly powieszone na zawieszkach i nie wazne ile by sie w nie wsadzilo rzeczy, to i tak wisialy bezproblemowo.

    Widze ze ta szyna z Ikei ma zupelnie inna budowe, trzeba ja zawiesic wyzej, bo ma zaczep na szafki na dole, a nie na gorze jak te z marketow. Bylem w OBI, Castoramie, LM i w zasadzie to wszystkie one wygladaja tak samo - roznia sie niby producentem i oczywiscie cena Teoretycznie na kazdy metr listwy mozna zawiesic 100kg - przynajmniej tak podaje Hettich, a ich szyny sa w OBI. Szkoda ze IKEA nie podaje nosnosci ich szyny.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze raz Ci napiszę. Nośność szyny bez względu gdzie kupisz będzie i tak dużo większa od wytrzymałości uchwytów montowanych w szafkach. Wczoraj o mały włos u znajomych nie doszło do tragedii. Sześć szafek wiszących na szczęście dodatkowo skręconych ze sobą na ściankach bocznych. W trzeciej z rzędu kobieta podczas porządków świątecznych znalazła cztery wkręty z mocowań tych właśnie uchwytów i w jednym z nich był połamany plastyk obudowy. A w tej szafce były dwie półki załadowane ciężkimi szklankami, kubkami. Uratowało tylko przed wielkim bum to, że szafki te były skręcone a i tak widać było gołym okiem wyraźny obwis tej właśnie przeciążonej szafki. Powodzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli sugerujesz, aby wymienic uchwyty w szafkach przed ich zawieszeniem?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie sugeruję żadnej wymiany uchwytów( wieszaków czy też jak je tam się nazwie). Chciałem tylko powiedzieć, że współczesne wszystkie uchwyty szybciej Ci się urwą przy przeciążeniu szafek niż jakakolwiek szyna , nawet ta z marketu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony