dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 422
  1. #1

    Domyślnie Drzwi drewniane białe ????

    Czy macie jakieś doświadczenia w kwestji malowania drzwi sosnowych na biało, stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
    1. To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe Co do tej zbrodni to nie mam specjalnie skrupułów jako, że sosna do najszlachetniejszych gatunków drewna nie należy i po kilku latach kolor zmienia się na zdecydowanie mało atrakcyjny.
    2. Nawet jeśli zgadzają się je pomalować to na moją odpowiedzialność bo po jakimś czasie wychodzą żółte plamy Skąd te plamy????
    Ja natomiast uparłam się na białe i drewniane, raczej sosna bo na inne mnie nie stać.
    Ewentualnie może mi podpowiecie jaki kolor poza białym komponuje się dobrze z białymi oknami i dębową podłogą, czytałam wątki o dzwiach ale nadal nie wiem co zrobić.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    też tak kombinuję- może nie biały , ale kremowy kolor.
    Sześc lat temu pomalowałam sosnowe drzwi w łazience na kolor błękitny (farba do drewna) wyglądały slicznie - ale dziś rzeczywiście po bliższym przyjrzeniu się widać jakieś przebarwienia (żółtawe ). Może jakiś znawca drewna się tu wypowie jak tego uniknąć?
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  3. #3

    Domyślnie

    My też myśleliśmy o białych drzwiach ale nie drewnianych tylko Porta Londyn. Nie rozumiem sensu "drewnianego wnętrza" białych drzwi. Powoduje to więcej kłopotów niż korzyści. Same piszecie o przebarwieniach a dochodzi jeszcze kwestia "pracy" samego drewna np na połączeniach i pękania farby.
    Od 17.12.2007 na swoim

  4. #4

    Domyślnie

    Malowanie drewnianych drzwi na bialo to rzeczywiscie barbarzynstwo
    Zastosowalabym jakas biala przecierke, cos a'la dab bielony. Albo zawoskowalabym.

  5. #5

    Domyślnie

    Znajomi mają zabejcowane na biało, fajnie to wygląda, bo widać strukturę drewna. Ale to dosyć nowe drzwi, nie wiem jak będą wyglądały za 10 lat, bo sosna rzeczywiście mocno ciemnieje.

  6. #6

    Domyślnie

    bogusia nie daj się, my też będziemy mieli białe drzwi sosnowe(niektóre) i nie uważam tego za barbarzyństwo, nie kupimy porty itp. bo drZwi z drewna są wytrzymalsze, co do koloru to taki nam pasuje, ale nie wiem jeszcze jak go osiągniemy, być może faktycznie stolarz użyje białej bejcy, zobaczymy, ale ma być biało lub kość słoniowa

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tez szukam drzwi wewnetrznych, ale mimo przegladniecia wielu katalogów i odwiedzenia licznych slepów, nie znalazłam białych drzwi, które nie wygladałyby jak plastikowe. POzostaje to co panie sugerują - zabejcować na biało i pomalować lakierem. Byłam dzisiaj w Dziadku i oni właśnie tak malują swoje dzwi.... ale nie na biało, bo mówią ze za trudno, że paluchy zostają . Pan poradził mi uzycie twardego lakieru - takiego jak do parkietów... Musze jeszcze poszukać. Na szczeście drzwi beda montowane dopiero koło konca lipca, wiec mam troche czasu.

  8. #8

    Domyślnie białe drzwi wewnętrzne

    Także poszukuję białych drzwi wewnętrznych.
    Niestety to co oferują polscy producenci woła o pomstę do nieba :o(
    Jedynie Klimek i Kluś ma w dobry asortyment, ale wysoko się ceni.
    Znalazłam piękne białe drzwi szwedzkiej firmy Swedoor - niestety szwedzi wycofują się z poslkiego rynku. POwód brak zainteresowania i także nie małe ceny.

    A tak w ogóle to "choruję" na drzwi szwedzkiej firmy DOORIA. Wewnętrzne i zewnętrzne.
    Zerknijcie na link: http://www.dooria.net/images/filer/06/dooria_uk_06.pdf

    Dlaczego w Polsce nie potrafią wyprodukować czegoś takiego?

  9. #9

    Domyślnie Re: białe drzwi wewnętrzne

    Cd :)
    Np. białe drzwi ze strony 19 lub 23 katalogu.
    I podstawa - proste, matowe srebrne klamki i zawiasy.

  10. #10

    Domyślnie Re: Drzwi drewniane białe ????

    Cytat Napisał bogusia
    .... stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
    To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe .....
    Mają całkowitą rację

  11. #11

    Domyślnie Re: Drzwi drewniane białe ????

    Cytat Napisał maciek.tor
    Cytat Napisał bogusia
    .... stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
    To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe .....
    Mają całkowitą rację
    sorry, ale nie maja to sa moje drzwi, moja kasa na to wydana, moje widzimisie i nikt nie jest upowazniony do tego zeby mi uwage zwracal

    Tez bede miala biale sosnowe drzwi i biale olchowe schody, ale bejcowane zeby sloje bylo widac. "Moj" stolarz nawet okiem nie mrugnal jak dostal zlecenie, jedynie co zaproponowal to to... ze zrobi mi trzy lub cztery probki intensywnosci bejcowania na stopniach, wybiore sobie ktore mi sie najlepiej podoba i wteczas bedziemy w identyczny sposob robic drzwi.

  12. #12

    Domyślnie

    mohag, a które (firma) sosnowe bedziesz miala?
    ostaniemi czasy, jak zobaczylam, jakie cene serwuja producenci. przykladowo dziadek, za surowe drzwi sosnowe z 4 szybami zyczy sobie prawie 700zł. a do tego jeszcze bejca no i ten twardy lakier, nie mówiąc o klamkach i tak wszystkiego bedzie z 1000 zł, a ja mam w mieszkamiu! 10 takich kwiatków i postanowilam uderzyc do marketu, Obi i te sprawy.
    czy ma ktoś marketowe drzwi sosnowe? jak sie wam sprawują?

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam drzwi sosnowe ale nie całkiem białe tylko pomalowane białą lakiero-bejcą., są jasne ale jednocześnie widać słoje i że to są drewniane. Białych nie chciałam, bo dla mnie wyglądają jak plastikowe. Nie wiem jak będzie z trwałością koloru bo mam je dopiero od półroku.
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja mam drzwi drewniane sosnowe pomalowane na jasny krem. Nic się z nimi nie dzieje.

    P.S. Mój tato produkuje drzwi drewniane i widziałam jego produkty po latach. Nic nie zżółkło. Może to wina farby a nie powierzchni malowanej?

    Przychylam się do tej cześci forumowiczów, która jest za malowaniem na biało. W moim nowym domku będzie wszędzie biała stolarka.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    My też myśleliśmy o białych drzwiach ale nie drewnianych tylko Porta Londyn. Nie rozumiem sensu "drewnianego wnętrza" białych drzwi. Powoduje to więcej kłopotów niż korzyści. Same piszecie o przebarwieniach a dochodzi jeszcze kwestia "pracy" samego drewna np na połączeniach i pękania farby.
    roznica jest spora w wygladzie takich drzwi, wszystkie drzwi z laminatow sa wytlaczane i to niestety widac. trudno wytlumaczyc ale chodzi mniej wiecej o brak "ostrych krawedzi" i po prostu od razu po nich widac ze sa plastikowe. Niektore lepsze firmy jak np. kLIMEK I KLUS robia drzwi z MDF i frezuja je tak ze wygladaj jak lakierowane drewno, sa super. Sama mam pomalowane na bialo(kosc sloniowa) drzwi, bo akurat ich naturalny kolor wogole nie pasowal do mojej podlogi i na dodatek bylo to drewno egzotyczne, bodajze meranti, wiec naprawde doposcilam sie barbarzynstwa, ale nie zaluje.

  16. #16

    Domyślnie

    nika19 u mnie bedzie stolarz robil tz narazie jest taka koncepcja Ustalone jest ze napewno zrobi framugi i oscieznice czy jak to sie tam nazywa a skrzydla drzwiowe beda uzaleznione od tego jaka bedzie ich cena. Jezeli wyjda w podobnej cenie jak z marketu budowlanego OBI itp to tez, jak beda drozsze to kupuje gotowe surowe i bedzie bejcowal.
    Osobiscie nie lubie wywalac kasy na cos co ma dla mnie wartosc wzgledna a do tego zaliczaja sie tez drzwi Obecnie mam biale drzwi z plyty.. po 10 latach wygladaja jak nowe i nie widze potrzeby kupowania czegos za kupe pieniedzy, jak te za mniej tez sie sprawdzaja.
    No ale ja jestem dziwna i mam inne priorytety hihi miesiac urlopu we Wloszech jest dla mnie wazniejsze niz 10 par drzwi po 1000 zlotych

  17. #17

    Domyślnie

    moje drzwi będą kosztowały od 700 do 800 zł z montażem i transportem, więc mohag daruj sobie mądrości

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    moje drzwi będą kosztowały od 700 do 800 zł z montażem i transportem, więc mohag daruj sobie mądrości


    czytaj ze zrozumieniem prosze

  19. #19

    Domyślnie Re: Drzwi drewniane białe ????

    Cytat Napisał Mohag
    Tez bede miala biale sosnowe drzwi i biale olchowe schody, ale bejcowane zeby sloje bylo widac. "Moj" stolarz nawet okiem nie mrugnal jak dostal zlecenie, jedynie co zaproponowal to to... ze zrobi mi trzy lub cztery probki intensywnosci bejcowania na stopniach, wybiore sobie ktore mi sie najlepiej podoba i wteczas bedziemy w identyczny sposob robic drzwi.
    Takie sa sliczne i widac, ze to jest rzeczywiscie drewno.

  20. #20

    Domyślnie

    Ups! Chyba rozpęałam wojnę drzwiową, dziękuję za wszystkie uwagi, chyba jednak zostanę przy białych, ogądałam sporo różnych katalogów z wnętrzami i w wielu przypadkach były tam białe drzwi, stare dworki też mają takie i w niczym im to urody nie ujmuje. Sosnowe drzwi lakierowane mam obecnie i nie powiem, aby zachwycały urodą po kilku latach użytkowania. Pozostaje jednak nadal problem z tym malowaniem na biało.
    Mam prośbę do bobo30, podaj namiar na tego stolarza, który robi Ci te drzwi i glazurnika bo czytałam gdzieś że jesteś zadowolona
    Ta wykończeniówka mnie wykończy

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony