dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Guest

    Domyślnie wykładzina w domu

    Czy ktoś może doradzić co zastosować do sypialni i pokoi na piętrze parkiet czy wykładzinę? Czy ktoś zna cenę porządnej wykładziny w miarę naturalnej, miękkiej i ciepłej? Czy stosowanie wykładziny może stwarzać gorsze środowisko dla alergików niż parkiet?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście, wykładzina jest wykluczona przy alergii na kurz i roztocza. Nie da sie wyeliminować alergenów siedzących w wykładzinie, bo nie ma jak jej wyprać.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też jestem za parkietem.

    Chyba gorzej się ją doprowadza do czystości - (poza tym tak jak już zauważyła Atlanta: kurz, roztocze, itd.)
    Dobre parkiety i podłogi korkowe są antystatyczne - czyli dodatkowo nie przyciągają kurzu i innych kotów, które przy podłogach z paneli mnożą się w zastraszającym tempie.
    A chyba największym plusem parkietu jest jego większa trwałość.

    Pozdrawiam,
    Ceka
    Nie ma jak własne "M"....

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli cena dobrej wykładziny nie powali Cię z nóg to lepiej parkiet
    ceny wachają się od 70 do 150 zł za 1m2
    tak tak za 1m2
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  5. #5
    peilinpl
    Guest
    peilinpl

    Domyślnie

    A ja lubie wykladziny w sypialniach, ale tylko tam. Sa bardziej przytulne niz parkiet, szczegolnie w sypialniach dzieci. Niestety odpadaja, jesli ktos ma alergie.
    Pozdrawiam
    Iwona

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A ja bym wybrał MIX - parkiet (najlepiej dechy) a na nim skórę owczą . Taki mix będzie mi odpowiadał.

  7. #7

    Domyślnie

    Mieszkając w blokach mieliśmy wykładziny dywanowe wszędzie i byłam zadowolona ale taraz we własnym domu nie chcę mieć wolę panele i nawet większy dywanik taki że można ściągnąć wytrzepać i jest niewątpilwie zdrowiej niż gdyby były wykładziny. To rozwiązanie jest chyba lepsze.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak wykładzina to tylko w sypialni i najlepiej z długim włosem mam taką w sypialni jest bardzo milutko stanąć gołą nogą zanim się znajdzie ciapy.

  9. #9

    Domyślnie Hmm

    Oczywiście gdyby była możliwość to zawsze lepszy parkiet czy dobre panale podłogowe.Inna sprawa to czy sie to komuś podoba.NIe mam dobrych dośw.z zwykładziną.

  10. #10

    Domyślnie

    hmm..może napiszę coś z doświadczenia z panelami: w domu rodziców w pokoju dziecięcym są położone panele i niebardzo się sprawdziły. W miejscu gdzie jest biurko wytarły się na łączeniach. Powodem są jeżdżące krzesła. W tym pokoju przydałby się parkiet. Po kilku latach przejechało by się go cyklinarką, pomalowało lakierem i znów jak nówka. Za to w sypialni rodziców panele jak najbardziej się przyjeły. Na środku leży dywanik. Panele są łatwe w utrzymniu czystości i ładnie wyglądają.

    Podsumowując, należy spojrzeć na wybór podłogi pod kątem ich użytkowania.
    niech strop zawsze wisi a ściany stoją

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    No właśnie panele mają swoje wady po długotrwałej eksploatacji. Nie można ich "odnowić" cykliniarką. Dechy dodatkowo są ciepłe i miłe do chodzenia na boso. Nikt tego nie zaprzeczy.

  12. #12

    Domyślnie

    Na podłoge tylko parkiet lub panele. Wykładzina jest trudna w utrzymaniu czystości, wyleje sie coś ma to i koniec, plama zostaje.Z parkietu mozna zetrzeć. A w sypialni, tylko cos z długim włosem, niech rozkosznie łechce wypoczęte stópki....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony