dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dwa obiegi CWU (studnia + wodociąg)

    Czy ktoś ma dwa obiegi CWU? Jeden z wodą ciągniętą ze studni i np. podciągnięty do łazienki, drugi z wodą wodociągową i np. podciągnięty do kuchni.

    Mam studnię i się zastanawiam, czy nie możnaby jakoś podgrzać i jedno i drugie, ale żeby nie wydawać majątku na instalacje. Jako źródło ciepła jest planowany kominek z płaszczem wodnym + zbiornik z grzałką elektryczną + kolektory słoneczne. Zbiornik służy do akumulacji ciepła ze źródeł (kominek, kolektory + ew. grzałka) oraz rozbioru ciepła (ogrzewanie niskotemperaturowe, CWU-1, CWU-2). I jak zrobić dobrze obwód cyrkulacyjny dla obu CWU?

    Z góry dziękuję z opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Szaruś, sam się kiedyś zastanawiałem po co właściwie jest potrzebna "ciepła" woda pitna? Ja do gotowania używam wyłącznie zimnej wody, tak że teoretycznie ciepłej nie musiałbym mieć pitnej - i do tego wystarczyłby mi jeden obieg ciepłej...

  3. #3

    Domyślnie

    Też nad tym rozmyślałem, w sumie potrzebne by były "śladowe" ilości ciepłej wody pitnej:

    a) zmywarka (jak mam wodę podgrzaną kolektorami, to do zmywarki dałbym wodę ciepłą)

    b) zmywanie naczyń (to co nie można umyć w zmywarce)

    c) czasami coś popłukać, a nie chcę w wodzie zimnej

    d) mycie zębów.

    Więcej to nie znalazłem, więc faktycznie są to ilości znikome, ale czasami trochę ciepłej wody pitnej by się przydało. Więc właśnie nie chcę dokonywać jakichś dużych inwestycji (parę metrów rurek to mogę położyć).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony