dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie mocowanie trepów drewnianych do schodów betonowych

    jak się to robi?

    myślałem żeby sobie obłożyć schody betonowe drewnem ale nie wiem jak się mocuje trepy żeby nie wiercić na wylot stopni.

    A może znacie jakieś stronki z fotkami z takich prac?

    Myślałem o trepach bukowych (z płyty klejonej - blat kuchenny - gr 27mm)

  2. #2

    Domyślnie

    Są specjalne kołki plastikowe firmy Fischer. Kołek osadzasz w otworze wywierconym w betonie a na łeb kołka (specjalny) zakładasz stopień drewniany. W drewnie wywiercasz od spodu otwór - nie na wylot- w które wchodzi łeb kołka. W systemie są także podkładki do poziomowania stopnia jak i specjalne znaczniki którymi odciskasz na drzewie rozstaw otworów pod kołki wywiercone w betonie. wadą tego jest jedynie cena - ok 1, 5 zł/ za sztukę a że trzeba ich kilka na stopień to już trochę to kosztuje. U mojej córki funkcjonuje to już cztery lata.

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie bardzo ważną sprawą był długoletni brak skrzypienia schodów i to mi zapewnił stolarz. Jak na razie nic nie skrzypi po ok. 2,5 roku. W trepach miał przygotowane 4 otwory pod kołki, wkładał w nie coś ostrego ( punktak ) i nim zaznaczał miejsce wiercenia w betonie. Potem wklejał na klej pouliretanowy kołki, poziomował trep, po stwardnieniu kleju uzupełniał przestrzeń pod trepem pianką, wyglądało to solidnie. Dodam że wygodna metoda bo schody betonowe były bardzo nierówne i nawet większość z nich skuwane by wszystkie stopnie wyszły równe.

  4. #4

    Domyślnie

    mój stolarz przyklejał na dwuskładnikowy klej pouliretanowy.
    dodatkowe elementy pomiędzy stopniem, a trepem, stosuje tylko jeśli trzeba wypoziomować, ale i tak nadal główną funkcję pełni klej.

  5. #5

    Domyślnie

    A mój stolarz mocował trepy na pianę poliuretanową niskorozprężną.
    Długo nie chciałem się zgodzić na takie rozwiązanie, ale pokazał mi kilka schodów w okolicy, które tak samo robił - i choć niektóre z nich mają ponad 5 lat - cały czas wszystko trzyma się idealnie, stabilnie i zupełnie bez skrzypienia...

    Zobaczymy co będzie za parę lat - ale stolarz daje gwarancję - mówi, że jak coś zacznie się luzować, to zrobi mi nowe schody za darmo

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a czy ktoś robił trepy z granitu , wychodzi zapewne drożej? ale chyba trwalsze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony