dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie folia na wilgotny chudziak??? HELP

    czy ktos z was mógłby mi powiedzieć czy po wyrównaniu chudziaka rzadkim betonem muszę czekać aż on wyschnie żeby zacząć kładzenie foli i styropianu? proszę podpowiedzcie, jeśli zdublowałem jakiś post to przepraszam ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie.

  2. #2

    Domyślnie

    Aż tak spaprali Ci chudziaka, że musiałeś go równać?
    Trochę szkoda zachodu, styropian by wyrównał. Ale skoro już po ptokach, to chyba warto odczekać na odparowanie wody, zanim przykryjesz go folią na wieczne czasy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    sam go spaprałem bo przywiexli mi beton z gruchy i wylali mi go na jedną wielką górę, a akurat byłem wtedy na działce sam i go samemu rozciągałem.Nie ukrywam było ciężko

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: folia na wilgotny chudziak??? HELP

    Cytat Napisał pit79
    ... przepraszam ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie.
    tydzień odczekaj /jesli masz taka mozliwość/

    chyba ze robisz teraz /przy przymrozkach/ to nakryj folia i kładź styropian na drugi dzień

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    część wylewałem w piątek , a część w sobotę, resztę chyba piaskiem wyrównam mniej wogy będzie. I chyba od tych pomieszczeń równanych zamym piaskiem zacznę układanie foli a tamta część niech sobie schnie spokojnie. I jeszcze rozłoże sobie kanalizacje spokojnie, więc będzie miała trochę czasu na wyschnięcie.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: folia na wilgotny chudziak??? HELP

    Cytat Napisał pit79
    czy ktos z was mógłby mi powiedzieć czy po wyrównaniu chudziaka rzadkim betonem muszę czekać aż on wyschnie żeby zacząć kładzenie foli i styropianu? proszę podpowiedzcie, jeśli zdublowałem jakiś post to przepraszam ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie.
    Coś z doświadczenia.
    Układałem chudy samodzielnie kwiecień, maj 2008. W łazience musiałem przykryć jeszcze wilgotny bo tymczasowo potrzebowałem na już brodzik aby się umyć po robocie przy montażu okien. Położyłem folię, styro, płyty OSB i ułożyłem brodzik - na ściany czarna folia jako kabina i tak było do teraz. W pozostałych pomieszczeniach chudy schnął do teraz. Tydzień temu odkryłem chudy w łazience (bo zabieram się za zgrzewanie papy i styro na podłogę) i zonk chudy jest dalej wilgotny. Pozostałe pomieszczenia są suche jak pieprz. Chcesz zamykać wilgoć pod podłogą czy nie?
    Decyzja należy do Ciebie.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    dzięki Piotr, chyba jednak rozsądnie będzie poczekać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony