dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa poddasza ,jaki rodzaj stelaża?

    Mam mały problem
    Dach mam w domu kopertowy , wiec dużo załamań w pokojach ,
    Właśnie czeka mnie ocieplenie i wykonanie zabudowy sufitów.
    Wełny bedzie 15cm miedzy krokwie i 10cm w poprzek na ruszcie.

    Nie mogę sie zdecydować na rodzaj konstrukcji pod płyty karton-gips,
    jak myślicie pakować sie ruszt krzyżowy czy może pozostać przy ruszcie pojedynczym?

    Jak to jest z tym rusztem krzyżowym ,co ile pierwsze profile lecą ? nigdzie nie można znaleźć jakiegoś schematu, wszyscy producenci umieszczają na stronkach tylko ruszty pojedyncze.

    Jeśli chodzi o ruszt pojedynczy ,to zastanawia mnie rozstaw profili co 40cm
    profile biegną wzdłuż krótszego boku płyty? czyli przez płytę 2,5m przechodzi 6 profili co 40cm i zostaje nam te 25cm , coś mi tu nie pasuje
    bardziej pasuje gdy płyta biegnie dłuższym bokiem równolegle do profili, wychodzi dokładnie co 40cm

    jak to ma być ?

    może ktoś mi pomoże w tej sprawie

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Flash mam dach odeskowany , wiec wersja pierwsza
    te wieszaki na krokwiowe to te takie grzybki przykręcane z boku do krokwi ?
    Wszystko rozumiem , tylko jak wyznaczyć poziom na tych wieszakach po położeniu wełny ? , założyć profile a potem zdjąć przed wełną ?

    zapomniałem dodać że sufit ten poziomy , muszę obniżyć o jakieś 30cm od jętek, dlatego że płatew jest pod jętkami ,na czym to zrobić, na wieszakach z takimi szpilkami?

    jak rozwiązać styk jednego skosu z drugim (dach kopertowy) jak tam przymocować profil przyścienny ? rozumiem że z dwóch stron musi być przyścienny , tylko jak to przykręcić ?

  4. #4

    Domyślnie

    a co zrobić z sufitem obniżonym o te 30cm ?
    stosować stelaż krzyżowy , czy też pojedynczy ?
    jaki rozstaw wieszaków trzeba zachować przy tak podwieszonym suficie?

    flash podpowiedz coś, wiem ze w tym robisz

  5. #5

    Domyślnie

    ok , prawie wszystko wiem, tylko dalej nie wiem jak połączyc dwa profile przyścienne w miejscu styku dwóch skosów , chodzi o krokwie koszowe , jak tam zamocować te przyścienne profile

    zdradź nam tą tajemnice

  6. #6

    Domyślnie

    rozumiem
    tylko jak je skręcić pod odpowiednim kątem , jak dociągnę wkrętami to utworzy sie kat prosty ,

    i dlaczego nie skręcać profila głównego z przyściennym?
    wszędzie się tak nie skręca czy tylko w tych skosach na krokwi koszowej , na ścianie też sie tego nie robi?

    zaczynając od sciany kolankowej , to dawać przyścienny czy można podwiesić główny profil CD?

  7. #7

    Domyślnie

    hej

    mam pytanie czy na takie profile można wykorzystać łaty lub kontrłaty. Niestety zostało mi ich sporo i może bym je jakoś wykorzystała.Sprzedać mogłabym (niewiele) tylko część, bo nie mają odpowiednich wymiarów.
    Mnie osobiście wydaje się że raczej nie można zastosować drewna zamiast metalowych profili ale .... nie jestem ekspertem i mogę się mylić .Co o tym sądzicie?


    gosia

  8. #8

    Domyślnie

    w linkach nic niema , ale pytam , bo se tak myślę że jak profil będzie sztywno skręcony z drugim to ułatwi prace i chyba sztywność?

    wyznaczanie punktów i wszystkie rozrysowanie to kapuje ,

    na zdjęciu widać że stosujesz eski do wieszania profili,
    mówisz żeby użyć grzybków , jest to lepsze rozwiązanie?

    dodam że jestem tydzień po wylewkach i chyba lepiej będzie najpierw zrobić stelaż a potem zrobić izolacje , aż wylewki trochę podeschną

    ile trza odczekać aż wilgoć wyjdzie ?

    a styk skosu z sufitem robi sie jakimś specjalnym profilem , czy po prostu układa się obok siebie dwa profile CD?

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki FlashBack

    czyli mogę spróbować jako ruszt pod podłogę na stryszku bo ścianki działowe już mam postawione.
    pozdrawiam
    gosia

  10. #10

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanko

    przy ruszcie krzyżowym , przy niektórych ścianach brakuje jętki do której by zawiesić wieszaka ,
    czy można po prostu profil CD oprzeć na ścianie przez profil CU ? profil CU na ścianie przykręcony a CD wejdzie do niego,

    skręca sie profile CD z CU przy ścianach ?

  11. #11

    Domyślnie

    ok, krótszy Cd , tylko dlaczego krótszy?
    na styk nie może byc?

    i co z tym skręcaniem profili CD z UD ? nie wolno? dlaczego?

    w koszu profile UD skręcam ze sobą pod odpowiednim kątem, ale mocuje się je jakoś do więźby ?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafał83

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    mam do zabudowy poddasze.musze zrobić sufit podwieszany, skos i ścianke kolankową (i docieplenie ) wszystko z płyt G-K na stelażu metalowym. w jakiej kolejności wykonać elementy żeby było najwygodniej i czy jak zrobie stelaż pod dany element to kręcic płyty przed wykonaniem następnego stelaża czy na koniec wszystkie płyty razem.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafał83

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    dodam sprostowanie bo niewiem czy jasno opisałem o co mi chodzi. mówiąc element mam na myśli sufit,skos lub ścianke.niewiem jak dokładnie rozmieżyć stelaż żeby skos wyszed równy.
    czytałem ten artykuł na stronie rigips ale tam jest już ścianka kolankowa ja ja musze zrobić. najpierw postawić ścianke i przykręcić płyty czy sam stelaż i jak z sufitem najpierw skos czy sufit? jak radzicie?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał83
    mam do zabudowy poddasze. musze zrobić sufit podwieszany, skos i ścianke kolankową (i docieplenie ) wszystko z płyt G-K na stelażu metalowym. w jakiej kolejności wykonać elementy żeby było najwygodniej i czy jak zrobie stelaż pod dany element to kręcic płyty przed wykonaniem następnego stelaża czy na koniec wszystkie płyty razem.
    jak mus to, mus

    Cytat Napisał rafał83
    dodam sprostowanie bo niewiem czy jasno opisałem o co mi chodzi. mówiąc element mam na myśli sufit,skos lub ścianke.niewiem jak dokładnie rozmieżyć stelaż żeby skos wyszed równy.
    czytałem ten artykuł na stronie rigips ale tam jest już ścianka kolankowa ja ja musze zrobić. najpierw postawić ścianke i przykręcić płyty czy sam stelaż i jak z sufitem najpierw skos czy sufit? jak radzicie?
    to, znow post czasowy
    stelaze jak nizej lub dowolnie byle rowno
    kolankowa, sufity, skosy
    i plytowanie kolejno j/w

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafał83

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    a jest jakiś łatwy sposób żeby wszystko wyszło równo jak będą same stelaże? jak to dobrze pozaznaczać?

  16. #16

    Domyślnie

    Podzuccie jakies linki na kturych znajde jak laczyc skosy na krokwiach koszowych i rogowych

  17. #17

    Domyślnie

    tu są dobre dwa tematy , tam coś na pewno było ze dwa razy wytłumaczone:
    http://forum.muratordom.pl/ocieplam-...nia,t98340.htm

    http://forum.muratordom.pl/ociepleni...nie%20poddasza

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Zakładkowe łaczenia sufit-skos,skos kolankowa najlepiej zaczynać od kolankowych www.profiltech.com.pl

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adlerek

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    jak ktoś mi powie,że tak robicie, to dupa nie fachowcy,... jezeli dach jest z membrana to mozna przystapic odrazu do izolowania poddasza a jako uchwyty zastosowac "ES". nie polecam montazu izolacji cieplnej a po tym wieszakow krokwiowych (wysokie ryzyko mostkow termicznych - nie daje wiary, ze izolacje idealnie poprawi monter)

    możełątwiej najpierw zamontowac wieszaki a potem włożyc wełnę!

  20. #20
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Witam!
    Też wykonuję zabudowę poddasza i muszę wykonać sufit który obniżam o jakieś 30-40 cm. Mam pytanie jakie najlepiej zastosować wieszaki do jego obniżenia?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony