dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar&dar

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerys
    mar&dar - można wiedzieć gdzie się budujesz?

    Niedaleko Będzina/woj.Śląskie .

    Apropo dyskusji o funkcjonalności ...
    no cóż .. te wizualizacje mogą być tylko inspiracja do własnych pomysłów ..nieco bardziej przystosowanych do warunków jakie akurat chcemy(potrzebujemy) miec
    Mar&Dar

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A
    Chyba,ze jesteś zona piłkarza,biznesmena i cały dzień masz na sprzątanie tych wszystkich detali,dbanie o kwiaty,wymiana co dwa dni owoców itp.
    Hmmm ...no percepcja to jednak rozni sie od osoby do osoby - gdzie sa te 'detale do sprzatania'? Jakos dla mnie wyglada na duzo mniej pierdolek niz w przecietnym domu (aniolki, obrazki, ramki, figurki, suszki i inne...) no a co do kwiatow to chyba wszedzie wymienia sie tak samo? a owoce zjada Te 'detale'... to chyba w sensie gdy samemu sie je napakuje

    To co w oczywisty sposob bedzie wymagalo wiecej uwagi niz w innym domu to szklo - temu sie nie da zaprzeczyc. No i jak umyc to trojkatne cholerstwo

    Ale tak naprawde dobrze byloby uslyszec opinie kogos kto w takim domu mieszka... czy to szklo zatrulo zycie czy nie

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M

    Wlasnie zakupilam projekt STYLOWY 2 odbicie lustrzane poczatek budowy wiosna 2010 aranzacja wnetrz bedzie wlasnego pomyslu w koncu kazdy dostosowuje dom do swoich potrzeb
    Świetny wybór.Mnie i żone też się podoba,ale nie pasuje na naszą działkę.
    Napewno będę odwiedzał Wasz dziennik.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał natienka
    Hmmm ...no percepcja to jednak rozni sie od osoby do osoby - gdzie sa te 'detale do sprzatania'? Jakos dla mnie wyglada na duzo mniej pierdolek niz w przecietnym domu (aniolki, obrazki, ramki, figurki, suszki i inne...)
    Masz racje My już zlikwidowalismy wszystkie pierdołki z racji małych dzieci

    Cytat Napisał natienka
    a co do kwiatow to chyba wszedzie wymienia sie tak samo?
    Jak się ich nie ma to się nie wymienia(cięte),czasami kwiatami dopełnia sie wnętrze co wygląda bardzo ładnie i przyjemnie

    Cytat Napisał natienka
    a owoce zjada
    W tym domku nie ma akurat owocow o których myślałem,są one na wizualizacji innego domku z wizja ,a mianowicie kosz z cytrynkami.Na moje oko 1,5kg w lato daje im 2 dni i muszek owocowek pelno.

    Cytat Napisał natienka
    To co w oczywisty sposob bedzie wymagalo wiecej uwagi niz w innym domu to szklo - temu sie nie da zaprzeczyc. No i jak umyc to trojkatne cholerstwo

    Ale tak naprawde dobrze byloby uslyszec opinie kogos kto w takim domu mieszka... czy to szklo zatrulo zycie czy nie
    Szkło nadaje specjalnego klimatu.Myśle ,że nie warto rezygnować z niego ,ani ograniczać.To tak jak ze skąpcami ktorzy nie chcą nic płacić za ogrzewanie,buduja domy pasywne ktore wyglądaja ja stodoły z dwoma oknami,bo trzeciego być nie moze,bo ciepło ucieknie w imię kasy.Ja też nie chciał bym płacić kosmicznych rachunkow,ale nie za wszelka cenę(wymiotowania przy parkowaniu pod domem).Jak bym miał starsze dzieci (powyzej 5-6lat)zdecydowałbym się na takie wnętrze ze szkłem,bo jest ladne nawet i imię mycia do drugi dzień

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A

    Świetny wybór.Mnie i żone też się podoba,ale nie pasuje na naszą działkę.
    Napewno będę odwiedzał Wasz dziennik.
    Zapraszam
    Obym tylko znalazla ekipe ktora wybuduje mi to "cudenko"

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Projekt jest super. Przydalby sie dziennik - dziennik.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PatrycjaRZ

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam
    prosze o jakies fotki domu na [email protected], ja własnie zamlowiłam nowy projekt pracowni domy z wizją, Kameralny 2 jest boski ale przeraża nas strop żelbetowy, czy ktoś się orientuje jakie to koszta???

    pozdrawiam
    pati

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    "Doskonały" jest absolutnie doskonały!!!

    piękny dom, fajnie byłoby obejrzeć fotki po wybudowaniu
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatrycjaRZ
    Witam
    prosze o jakies fotki domu na [email protected], ja własnie zamlowiłam nowy projekt pracowni domy z wizją, Kameralny 2 jest boski ale przeraża nas strop żelbetowy, czy ktoś się orientuje jakie to koszta???

    pozdrawiam
    Witam
    Moge tylko powiedziec , ze wybudowanie domku z tej pracowni nie bedzie tanie ja jestem szczesliwa posiadaczka STYLOWEGO 2 - lustro jeszcze projektu bo budowanie dopiero zaczynam za kilka tygodni . Obecnie jestem na etapach wycen materialow i wciaz dogrywam finansowe sprawy z wykonawcami ..... Najtrudniej prowadzi sie rozmowy z dekarzami .... ci mysla , ze jak siedza na dachu to maja najwieksze prawa do najdrozszych wycen
    Zycze powodzenia

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PatrycjaRZ

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam

    my czekamyna projekt, i jeżeli bedzie taka mozliwość to zmienimy strop na drewniany. I ruszamy z finansami ) Mam nadzieje ze jak wszytsko pojdzie dobrze to na lato ruszymyz budową.
    Nie zakładam innej opcji. A jak was wyszedł wstepny kosztorys???

    pozdrawiam
    pati

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ines2707
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kraków/ Węgrzce Wielkie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Bardzo fajne projekty z pracowni domów z wizją.
    Ostatnio edytowane przez ines2707 ; 19-02-2013 o 23:20

  12. #32

    Domyślnie

    Witam czy ktoś posiada zdjęcia lub realizację domu doskonałego 2 w okolicach Wrocławia. Mam zamiar budować doskonały 2 lub 2 EN ale chciałbym zobaczyć realizację w realu. Jeżeli ktoś może przesłać link do zdjęć z realizacji lub podzielić się uwagami to bardzo proszę.
    Pozdrawiam wszystkich co budują dom z wizją.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzys8

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    mam pytanko czy ktoś ma zdjęcia z budowy "na miarę 2" lub już wybudował ten domek jestem już zdecydowany na projekt ale chciałbym zobaczyć go w rzeczywistość lub chociaż zdjęcia
    pozdrawiam

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin.rawa

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie doskonały 1

    Witam ,

    od 3 tyg. buduję wg. projektu doskonały 1. Garaż zaadaptowałem na kuchnię, w której zastosowałem narożne okna w rozm.3x1m i 2x1m , które zaczynać się bedą od wys. 1m. W "starej " kuchni również zwiększyłem szerokość okien do 1m. W celu zredukowania kosztów przeprojektowany został strop na system Teriva (wychodzi dużo taniej niż tradycyjny)
    Wkrótce prześlę parę fotek.\

    Pozdrawiam,


    Cytat Napisał natienka Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Czy ktoś mógłby podzielić się zdjęciami Doskonałego - obojętnie której wersji, choć my się skłaniamy ku 'En' (ewentualnie Z Charakterem) - zwłaszcza wnętrz?

    Bardzo mnie interesuje jak się mają te piękne projekty do rzeczywistości... czy wykorzystaliście te same / podobne materiały? Wiem że jest podobny wątek opisowy, ale niestety nie ma tam zdjęć, więc może tu się ktoś podzieli?

    Byłabym bardzo wdzięczna... pozdrawiam serdecznie!

    Oto zdjęcia z wizualizacji - Doskonały En :











    [img]http://www.domyzwizja.pl/
    projekty/doskonaly_en/galeria/duze/6.jpg[/img][/img]

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mixag

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    1

    Domyślnie rzeczywistosc doskonalego

    Witam,

    jestem posiadaczka "Doskonalego" chcialabym podzielic sie z Panstwem swoimi doswiadczeniami.
    Pracownia "domy z wizja" na swojej stronie zamieszczaja wizualizacje, ktore daja bardzo duzy efekt.
    Ja decydujac sie na ten dom, wyobrazalam sobie go dokładnie tak jak na wizualizacji.
    Niestety rzeczywistosc jest inna.
    Kosztorys zamieszczony na stronie jest nierealny. Jezeli ktos jest w stanie wybudowac ten dom w takiej
    cenie /550 tys zl/ to jest chyba cudotworca. Kosztorys , ktory zakupilam wraz z projektem byl z duzymi bledami
    a raczej niedofinansowaniem. Przyklad: okna wraz z drzwiami oraz brama garazowa mialam kupic za 20 tys zl.
    Sama brama i to Wisniowskiego to wydatek 5000 zl. Schody od firmy rental za 16 tys zl. Ha, ha . Poprosilam ich
    o wycene 18 500 z duzym rabatem, oczywiscie bez barierek. Kominek , ktory na wizualizacji jest taki piekny.
    Nie sa w stanie nawet powiedziec gdzie go mozna kupic. W poszukiwaniu znam juz chyba wszystkich w Polsce
    dystrubytorow kominkow roznych firm. No nie powiem , znalazlam. Okazalo sie, ze jest to kominek gazowy i kosztuje
    35 000 netto bez montazu i wykonczenia. Plyty elewacyjne z kamienia bazalt. Ten sam problem. W takich duzych formatach
    nawet z Chin nie sciagna. No moze 20 % mniejsze. Ja w konsekwencji zrobilam z lupka o formacje 60x30 , montaz na klej
    koszt 35 m2 / nie robilam wszystkich scian jak w projekcje/ to kwota ok 15 000 tys zl. Montaz na kotwy tak jak jest w projekcie,
    bazalt 60x30 koszt 50 tys zl. Prosze wejsc na strone pracowni w realizacje / ale wszystkie/ zaden dom nie ma takiej elewacji.
    Jest jakas proba zrobienia takiej elewacji ale tez z plytek mniejszych i nie cale sciany tylko paski.
    Ogolnie, dom jest bardzo fajny jak ktos lubi nowaczesne wnetrze. Na niektorych naszych znajomych zrobil duze wrazenie, na niektorych nie.
    Mieszka sie fajnie. Co ja bym zmienila w tym domu. Schodek ktory prowadzi do jadalni i salonu - rezygnacja. Dziecko sie od czasu do czasu przewraca i maz. W pokoju nad gazem trzeba zwiekszyc moc grzejnika i to dos znacznie. Ja mam juz pozamiatane. Ze wzgledu na duze okna zdecydowalam sie na kanalowe grzejniki w calym domu. Moc byla juz podana w projekcje. Zaznacze, ze wszystkie grzejniki sa kanalowe i ich moc zostala zakupiona taka sama jak w projekcje. Problem tylko w tym pokoju.

    zycze samych dobrych doswiadczen w budowaniu tego domu

    pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slayer1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Mieroszów
    Kod pocztowy
    58-350
    Posty
    3

    Domyślnie prożba

    Cytat Napisał mar&dar Zobacz post
    My wybralismy najmniejszy z tych projektów ale jaki uroczy..
    http://www.domyzwizja.pl/ z widokiem. Juz w budowie.. narazie fundamenty wiec za wiele nie widac..ale doczekac sie juz go nie moge
    Witam! kupiłem ten projekt i jestem ciekawy jego budowy, czy mogę prosić o zdjęcia z budowy jakiekolwiek posiadasz. Na e-mail. [email protected] pozdrawiam.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEGI-79

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Buduję Dom Doskonały 2 (domy z wizją), a raczej jestem przed wylaniem fundamentów.
    Już wiem, że do tego domu trzeba mieć dobrą ekipę budowlaną, bo jest to dość trudny dom, dużo wzmocnień stalowych,niekoniecznie niezbędnych .....
    Jestem ciekawa ile tak naprawdę mnie ten dom wyniesie...w stanie pod klucz...
    Jeśli ktoś ma aktualne dane na ten temat bardzo proszę o informację.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gosia_2011

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.rawa Zobacz post
    Witam ,

    od 3 tyg. buduję wg. projektu doskonały 1. Garaż zaadaptowałem na kuchnię, w której zastosowałem narożne okna w rozm.3x1m i 2x1m , które zaczynać się bedą od wys. 1m. W "starej " kuchni również zwiększyłem szerokość okien do 1m. W celu zredukowania kosztów przeprojektowany został strop na system Teriva (wychodzi dużo taniej niż tradycyjny)
    Wkrótce prześlę parę fotek.\



    Pozdrawiam,
    I jak Ci idzie. Sama mam wielka chec na ten domek. Wiem ze sporo kosztuje ale jest super.
    Masz moze juz fotki?
    Bardzo bym byla wdzieczna za poslanie kilku na [email protected]

    Gosia

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gosia_2011

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixag Zobacz post
    Witam,

    jestem posiadaczka "Doskonalego" chcialabym podzielic sie z Panstwem swoimi doswiadczeniami.
    Pracownia "domy z wizja" na swojej stronie zamieszczaja wizualizacje, ktore daja bardzo duzy efekt.
    Ja decydujac sie na ten dom, wyobrazalam sobie go dokładnie tak jak na wizualizacji.
    Niestety rzeczywistosc jest inna.
    Kosztorys zamieszczony na stronie jest nierealny. Jezeli ktos jest w stanie wybudowac ten dom w takiej
    cenie /550 tys zl/ to jest chyba cudotworca. Kosztorys , ktory zakupilam wraz z projektem byl z duzymi bledami
    a raczej niedofinansowaniem. Przyklad: okna wraz z drzwiami oraz brama garazowa mialam kupic za 20 tys zl.
    Sama brama i to Wisniowskiego to wydatek 5000 zl. Schody od firmy rental za 16 tys zl. Ha, ha . Poprosilam ich
    o wycene 18 500 z duzym rabatem, oczywiscie bez barierek. Kominek , ktory na wizualizacji jest taki piekny.
    Nie sa w stanie nawet powiedziec gdzie go mozna kupic. W poszukiwaniu znam juz chyba wszystkich w Polsce
    dystrubytorow kominkow roznych firm. No nie powiem , znalazlam. Okazalo sie, ze jest to kominek gazowy i kosztuje
    35 000 netto bez montazu i wykonczenia. Plyty elewacyjne z kamienia bazalt. Ten sam problem. W takich duzych formatach
    nawet z Chin nie sciagna. No moze 20 % mniejsze. Ja w konsekwencji zrobilam z lupka o formacje 60x30 , montaz na klej
    koszt 35 m2 / nie robilam wszystkich scian jak w projekcje/ to kwota ok 15 000 tys zl. Montaz na kotwy tak jak jest w projekcie,
    bazalt 60x30 koszt 50 tys zl. Prosze wejsc na strone pracowni w realizacje / ale wszystkie/ zaden dom nie ma takiej elewacji.
    Jest jakas proba zrobienia takiej elewacji ale tez z plytek mniejszych i nie cale sciany tylko paski.
    Ogolnie, dom jest bardzo fajny jak ktos lubi nowaczesne wnetrze. Na niektorych naszych znajomych zrobil duze wrazenie, na niektorych nie.
    Mieszka sie fajnie. Co ja bym zmienila w tym domu. Schodek ktory prowadzi do jadalni i salonu - rezygnacja. Dziecko sie od czasu do czasu przewraca i maz. W pokoju nad gazem trzeba zwiekszyc moc grzejnika i to dos znacznie. Ja mam juz pozamiatane. Ze wzgledu na duze okna zdecydowalam sie na kanalowe grzejniki w calym domu. Moc byla juz podana w projekcje. Zaznacze, ze wszystkie grzejniki sa kanalowe i ich moc zostala zakupiona taka sama jak w projekcje. Problem tylko w tym pokoju.

    zycze samych dobrych doswiadczen w budowaniu tego domu

    pozdrawiam
    W jakich okolicach wybudowaliscie swoj domek. Tez sie do niego przymierzamy.
    Moze kilka zdjec? Z checia na mejla [email protected]

    Wiem,ze koszta sa wieksze niz wyliczone. Same schody, drzwi i wykonczenie kosztuje majatek. Ale dom jest piekny.

    Pozdrawiam
    Gosia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony