dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Betonowe ogrodzenie wysokie 2,5m. Nie wywróci się? Ma ktoś?

    Będę robił na wiosnę tak znienawidzone przez wielu ogrodzenie betonowe z gotowych elementów. Z racji pewnych niekorzystnych, że tak powiem czynników, jestem zmuszony zrobić z jednej strony ogrodzenie wysokie na 2,5 m. Producent i zarazem montażysta zapewnia mnie, że po wkopaniu i zalaniu słupków(beton + gruz) na głębokość 125 cm w ziemię nic się z tym ogrodzeniem złego nie będzie działo. Po drugiej stronie działki ogrodzenie będzie miało tradycyjne 155cm i 85 cm słupków w ziemi. Jednak bardzo obawiam się pracy ogrodzenia zimą.
    Ma ktoś tak wysokie ogrodzenie lub widział takowe. Proszę o porady.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Betonowe ogrodzenie wysokie 2,5m. Nie wywróci się? Ma k

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    ... bardzo obawiam się pracy ogrodzenia zimą ...
    bez obaw

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dla wysokości ponad 2,2m trzeba zgłosic zamiar budowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    Słuszna uwaga. A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu. Nie lubię biurokracja ale co tam takie zgłoszenie. Wystarczy np: "Zgłaszam budowę ogrodzenia od dnia 31.03.2009 r. Linia ogrodzenia 30 cm od granicy mojej działki. Ogrodzenie w systemie segmentów betonowych o wysokości 2.50 cm.....Przynajmniej tak myślę..... . Mylę się?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli ogrodzenie przebiega wzdłuż drogi publicznej, to podlega zgłoszeniu,niezależnie od wysokości. Potem sie czeka 30 dni i dopiero gdy w tym czasie nie będzie żadnej odpowiedzi z gminy, mozna stawiać.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Słuszna uwaga. A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu. Nie lubię biurokracja ale co tam takie zgłoszenie. Wystarczy np: "Zgłaszam budowę ogrodzenia od dnia 31.03.2009 r. Linia ogrodzenia 30 cm od granicy mojej działki. Ogrodzenie w systemie segmentów betonowych o wysokości 2.50 cm.....Przynajmniej tak myślę..... . Mylę się?
    W swoim urzędzie masz do tego druk + na 100% będziesz musiał załączyć mapki z geodezji
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    A uwzględnia się np wysokość skarpy 1,2 m która z jednej prawie przylega do ogrodzenia czy liczy się od gruntu.
    Tylko weź pod uwagę że jak skartpa dojdzie do ogrodzenia, sama lub ktoś zasypie taką szczelinę to takie ogrodzenie zacznie pracować jako mur oporowy, a do tego nie jest przenaczone i może sie pochylic lub popękać. Czyli muisisz pinować aby grunt nie obciążał z jednej strony ogrodzenia.

  8. #8

    Domyślnie Re: Betonowe ogrodzenie wysokie 2,5m. Nie wywróci się? Ma k

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    i 85 cm słupków w ziemi.Proszę o porady.
    Moim zdaniem może być za mało. Widziałem takie ogrodzenie wkopane tylko na 80,90 cm - po wyjatkowo mroźnej zimie potrafiło się "pochylić" w jedną stronę.
    pozdrawiam
    Łukasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony