dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie Ogrodzenie - czy potrzebne pozwolenie na budowę

    Witam,

    Mam już odebrany budynek - niedługo się wprowadzam, jednakże nie zdążyłem zrobić ogrodzenia. Czy w tym przypadku potrzebuję zgłosić budowę ogrodzenia do starostwa? Jeśli tak to jaką powinienem przyjąć procedurę?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    tak, wystarczy zgloszenie, nie trzeba pozwolenia... tak przynajmniej poinformowala mnie moja pani architekt

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    O kurcze, a gdy mam działkę ale jeszcze nie mam pozwolenia na budowę a chce ją ogrodzić to też muszę wystąpić o pozwolenie?

  4. #4

    Domyślnie Ogrodzenie

    Gmina na mapce rysuje linie rozgraniczającą od drogi następnie na mapce zaznaczamy resztę ogrodenia. Wypełniamy zgłoszenie w wydziala budownictwa podpinamy mapkę i opis. 30 dni i można rozpoczynać.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Re: Ogrodzenie

    Cytat Napisał martom
    Gmina na mapce rysuje linie rozgraniczającą od drogi następnie na mapce zaznaczamy resztę ogrodenia. Wypełniamy zgłoszenie w wydziala budownictwa podpinamy mapkę i opis. 30 dni i można rozpoczynać.
    O matko tyle zachodu o postawienie zwykłego ogrodzenia.
    A tak wogóle to dziękuje za szybką odpowiedz.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja stawiałem płot 1.80 i w Świerklanach nie trzeba zgłaszać. Zrobiłem i już
    Zadzwoń sobie do urzedu miasta ale z tego co mi wiadomo to chyba do 2.5 nie trzeba zgłoszenia

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi - znalazłem coś takiego:

    http://www.muratordom.pl/prawo-i-pie...,6479_3501.htm

    To wyczerpuje moje pytania.

  8. #8

    Domyślnie

    tylko ogrodzenie od ulicy wymaga zgłoszenia,natomiast odgradzając swoją działkę od sąsiada nie musimy nigdzie nic zgłaszać, chyba, że ogrodzenie pomiedzy posesjami miałoby wysokość powyzej 2,20
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja musialem dodatkowo miec rodzaj ogrodzenia uzgodniony w gminie, zanim dalem zgloszenie do starostwa powiatowego. Mmusialem okreslic z czego i jakiej wysokosci ogrodzenie, wszystko opisane przez architekta gminnego na mapce, ktora dolaczylem do zgloszenia. Formalnosc, ale zabiera troche czasu. A potem do powiatu - 30 dni i mozna stawiac.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    Ja musialem dodatkowo miec rodzaj ogrodzenia uzgodniony w gminie, zanim dalem zgloszenie do starostwa powiatowego. Mmusialem okreslic z czego i jakiej wysokosci ogrodzenie, wszystko opisane przez architekta gminnego na mapce, ktora dolaczylem do zgloszenia. Formalnosc, ale zabiera troche czasu. A potem do powiatu - 30 dni i mozna stawiac.
    być może w każdej gminie jest inaczej....wszystko pewnie zależy" od widzi mi się urzędnika". Słyszałam np że na wymianę okien bez jakichkolwiek zmian typu powiększanie okna czy też zamurowanie nie jest potrzebne ani zgłoszenie, ani zezwolenie...ale już w gminieX wymiana okien wymaga zgłoszenia.
    Zastanawiam się nad tym, co jeśli ktoś wymienił okna i nie zgłaszał....czy to juz samowola budowlana???? czy też dla samego kwitu wysyła się zgłoszenie o wymianie okien( które juz dawno zostały wymienione )
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    na jakiej mapce dokonuje się tego uzgodnienia (bo chyba nie do celów projektowych) ??
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Dwolona mapka, może być ksero z: pozwolenia na budowę (jest w projekcie), z inwentaryzacji powykonawczej lub w ostateczności kupuje się mapę ze składnicy map.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    Ja musialem dodatkowo miec rodzaj ogrodzenia uzgodniony w gminie, zanim dalem zgloszenie do starostwa powiatowego. Mmusialem okreslic z czego i jakiej wysokosci ogrodzenie, wszystko opisane przez architekta gminnego na mapce, ktora dolaczylem do zgloszenia. Formalnosc, ale zabiera troche czasu. A potem do powiatu - 30 dni i mozna stawiac.
    to wszystko zależy od gminy i tego czy jest plan zagospodarowania terenu. U mnie w gminie to każdą podmurówkę trzeba zgłaszać.
    GRIZZLI

  14. #14

    Domyślnie

    Moja gmina lepsza: tylko zgłoszenie z mapką trzeba, tylko na to, co od ulicy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jag_24
    tylko ogrodzenie od ulicy wymaga zgłoszenia,natomiast odgradzając swoją działkę od sąsiada nie musimy nigdzie nic zgłaszać, chyba, że ogrodzenie pomiedzy posesjami miałoby wysokość powyzej 2,20
    WŁAŚNIE TAK
    Tu była reklama

  16. #16

    Domyślnie

    Ja jak występowalem o pozwolenie na budowę budynku to i musiałem miec plan zagospodarowania dzialki jak chyba każdy a w tym planie musialem okreslic gdzie furtka, brama i ewentualnie smietnik po zatwierdzeniu przez starostwo i wydaniu decyzji na budowe nic nie musiałem zgłaszac bo zostalo to zatwierdzone za jednym razem. Nawet po zmianie miejsca usytuowania śmietnika pani architekt stwierdziła że nie ma co tego zgłaszać ważne aby byl tylko spelniony wymóg co do odległości od granicy z sasiadem czyli 2m jezeli sasiad nie ma smietnika w granicy postawionego. Reszte ogrodzenia robilem jeszcze przed budowa domu i nie trzeba zgłaszac chyba że ogrodzenie ma powyżej 2.2m.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    Z prawa budowlanego:
    Art. 30.
    1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
    1)...
    2)...
    3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych
    miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m ...

  18. #18

    Domyślnie

    A ja tam nie będę zgłaszał, na wiosnę ruszam z ogrodzeniem od drogi. Myślę że nikt nie będzie się czepiał, nie chce mi się latać z papierami.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A ja tam nie będę zgłaszał, na wiosnę ruszam z ogrodzeniem od drogi. Myślę że nikt nie będzie się czepiał, nie chce mi się latać z papierami.
    Jak ktoś ,,życzliwy" zauważy nowe o grodzenie to dopiero się nalatasz.
    Prościej zgłosić przed i nie tłumaczyć się z samowoli.
    Chyba że tylko ryzyko...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwalk
    A ja tam nie będę zgłaszał, na wiosnę ruszam z ogrodzeniem od drogi. Myślę że nikt nie będzie się czepiał, nie chce mi się latać z papierami.
    Jak ktoś ,,życzliwy" zauważy nowe o grodzenie to dopiero się nalatasz.
    Prościej zgłosić przed i nie tłumaczyć się z samowoli.
    Chyba że tylko ryzyko...
    Mieszkam w dobrym miejscu, każdy robi swoje i nic nikogo nie interesuje, naprawdę spokojna bezkonfliktowa atmosfera

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony