dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie Podłączenie nowej tablicy rozdzielczej

    Witam
    Jestem w trakcie kapitalnego remontu połowy domu ,ze względu na to że w chwili mam skute stare tynki to zamierzam się także do wymiany przewodów elektrycznych w części remontowanej tj . Pokój , kuchnia , 2 x przedpokój
    Na chwilę obecną mam rozrysowane obwody do oświetlenia i gniazd wraz z materiałem tj ,przewody ydyp 3x2.5 oraz 1.5 mm ,wyłączniki nadprądowe 10A oraz 16A w kuchni nie będzie montowana płyta indukcyjna , wyłącznik różnicowoprądowy 30 mA

    Obwody mam podzielone na
    Oświetlenie - pokój , kuchnia - 2 x przedpokój = ok 10 punktów oświetleniowych
    Gniazdka po 4 na pokój i kuchnie i po 1 na przedpokoje , wszystkie gniazdka będą zasilone przewodem 3x2.5mm , z tym że na sprzęt typu lodówka i tv zrobię osobny obwód

    Teraz problem polega w tym że połowa domu jest zamieszkana przez Teściów , którzy są uparci i nie dadzą mi się dopiąć do głównej rozdzielnicy ,więc tutaj pies pogrzebany i instalacja by została stara ...

    Więc chciałbym zapytać czy jest możliwość utworzenia nowej tablicy rozdzielczej tylko na tą część remontowaną , czyli teściowie mają swoją do swojej połowy domu a ja mam swoją na moją wyremontowaną połowę

    Jeśli jest taka możliwość to jak najbezpieczniej doprowadzić przewody z napięciem do nowej tablicy , jak się wpiąć w instalację

    Napięcie w domu jest 3 fazowe doprowadzone ze słupa oddalonego od domu ok 50m , przewody przyłącza wchodzą na poddasze gdzie znajduje się główny wyłącznik prądu a dalej przewody idą do licznika i głównej rozdzielki na parterze

    ok 7 lat temu zostały wymienione wszystkie bezpieczniki z topikowych na esy
    Ostatnio edytowane przez LucaO ; 26-07-2017 o 21:27

  2. #2

    Domyślnie

    Faktycznie - pomocny post ... autora tematu.
    Ale numer

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3362859.html
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony