dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor drwi do jasnego parkietu

    Będę miał jasny parkiet (jesion).

    Jaki kolr drzwi wewnętrznych sugerujecie:
    - jasne, podobne do prakietu - ale czy takie rozwiązanie nie jest za nudne
    - ciemniejsze od parkietu
    - białe - może są po prostu uniwersalne

    Z góry dziękuję.

    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Ja powiem, jak jest u mnie:
    ciemny parkiet (finishparkiet konkretnie) ciemne drzwi i ciemne cokoliki drewniane - tak doradzał architekt.
    Nie jest takie trudne dobranie koloru: najpierw wybraliśmy drzwi, poprosiliśmy o próbkę z kolorem i do tego dobraliśmy resztę

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz miał białe albo bardzo jasne wszystkie ściany, to jasne drzwi (ale, błagam, nie białe , jeśli tylko stać cię na inne) do jesionowej podłogi faktycznie mogą być trochę nudne. Może zapytasz speca, tj. Kasiorka?
    Tomasz M.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    mogę powiedzieć jak rozwiązałam ten problem u siebie.Mianowicie na podłogach będzie klon europejski (bardzo jasny) i płytki gresowe jasnobeżowe a drzwi będą z MDF-u w jasnobeżowym kolorze.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam parkiet jesionowy i kilkoro drzwi też jest z jesionu (były robione na zamowienie), a reszta fornirowane Porty z jasnej sosny. Te sosnowe ponoć ściemnieją z czasem, ale nawet jeśli będzie ciemniejszy odcień, to tonacja jest ta sama. Wygląda fajnie. Co prawda kolor drzwi powinno się dobrać także pod kątem kolorystyki ścian i ewentualnego wystroju pomieszczeń. U mnie jest głównie beż-czereśnia bursztynowa-brąz i wygląda to całkiem przyzwoicie.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A co z oknami,jak myślicie?Ja zamierzam je dopasować do drzwi i do tego kontrastowe meble w niektórych pomieszczeniach,a podłoga jasna.
    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Z oknami, Opalko, to trochę insza sprawa. Też się zastanawialiśmy długo, ale stanęło na decyzji, że okna i drzwi wejściowe będą mahoń meranti. Krótko mówiąc; to co widać z zewnątrz domu - ciemne, to co wewnątrz - jasne. No i jakoś się to nie pogryzło z całością.

  8. #8

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem ciemne drzwi nawet przy jasnej podłodze dodają wnętrzu elegancji. Sam wybrałem kolor brąz/mahoń no i nawet w pomieszczeniach typu jasny buk wyglądają z klasą - potraktowałem drzwi jak mebel i nie żałuję

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też napiszę jak jest/będzie u mnie.
    Okna mahoń meranti w kolorze jak kto woli teak/pinia/wiśnia
    Drzwi fornirowane mahoń w takim samym kolorze.
    Podłogi - na górze i w małym pokoju na dole - jesion
    W kuchni i części komunikacyjnej - gresy beżowo-kremowe z wstawkami rudawo-kremowymi. Nie wiem jeszcze jaka podłoga w salonie
    Listwy przypodłogowe z meranti też w tym samym kolorze co drzwi i okna.
    Marzą mi się też stopnice w tym samym kolorze, na razie nie wiem czy starczy na coś mahoniowatego czy będzie bejcowany buk.

  10. #10

    Domyślnie

    Mi podobają się drzw Klimek & Kluś - podobają mi się te kremowe drzwi- fajnie wyglądają w klasycznych wnętrzach- można też zobaczyć jak "grają we wnętrzu". Wszystko super, ale ich cena już mi się nie podoba
    http://www.klimek-klus.pl/drzwi.htm

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Na początku też chciałam drzwi od Klimek& Kluś ale wyszły trochę za drogo (nietypowa wysokość 270) ale znalazłam firmę (Opałko&Kamiński) która robi takie same drzwi (wizualnie)i też z MDF-U ale taniej

  12. #12

    Domyślnie

    O! Kasiorku to ciekawa informacja- a możesz podać jakieś namiary- może też mają swoją stonę?
    A jak nie to chociaż ceny

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Podam stronę internetową .Jest tam wiele adresów przedstawicielstw w całej Polsce.Ceny za typowy wymiar drzwi od 840 do 1000 zł (z futryną,zamkiem uszczelką i zawiasami jak piszą) dodatkowo płaci się za kolor 70 zł
    www.opalkokaminski.com.pl

  14. #14

    Domyślnie

    Jak za MDF to i tak dość drogo.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    ale za to jakie ładne

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kasiorku

    Zastanawiałam się nad drzwiami tej firmy, ponieważ mają w swojej ofercie drzwi ze ścięciem.
    Jak z ich jakością?CZy znasz jakie dają upusty?

    Kasia

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kasiorku

    Zastanawiałam się nad drzwiami tej firmy, ponieważ mają w swojej ofercie drzwi ze ścięciem.
    Jak z ich jakością?CZy znasz jakie dają upusty?

    Kasia

  18. #18
    gusiunia
    Guest
    gusiunia

    Domyślnie DRZWI

    Ostatnio miałam ten sam problem, ale wybrnełam, mam parkiet w domu jesion kolor i do tego drzwi w kolorze jabłoni, pasuja do siebie idealnie, gdyz parkiet jest o różnych odcianiach. Pasują do tego zestawu jasne beże, kremowy.
    Drziw kupiłam niedrogo w Stolarce Wołomin, prześliczne, dałam niedrogo, dopasowałam super klamki, naprawdę efekt jest zachwycający. W Stolarce Wołomin jest duży wybór, można kupić niedrogo drzwi drewniane i z płyty. Wiem, że Porta ma też niezły wybór zarówno pod względem cen jak i wyrobów.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie okna, parapety plus parapet na murek jeden kolor
    podłoga na korytarzu bez z morelka jakos taki to kolorek, w pokojach i kawałek korytarza to cedr - ale jakoby pobejcowany na biało 9 ekstra wygląd) i drzwi do tego ciemnie pod kolor okien parapetów i blatu murka.

    Drzwi zupełnie drewniane bez zadnych wstawek- koszt 1200 zł plus 200 za szybki ( do negocjacji). Stolarz bardzo sprawdzony.
    jego stronka www.swider.pl -

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony