dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1

    Red face Okres na zakup okien

    Witam

    Mam pytanie odnośnie najlepszego okresu na zakup okien.
    Myślę że najlepszym okresem na dostanie największego upustu będzie styczeń-luty.
    Koledzy czy ktoś z waz pochwali się jekie upusty dostaliście i w jakim czasie?

    Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi.
    Pozdrawiam Daro31ie

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    witam,
    jeżeli chodzi o zakup okien to nie wiem czy teraz nie jest to dobry okres (choć to pewnie zależy od producenta). Z żoną podpisaliśmy umowę na zakup okien w ostatnią sobotę (producent PAGEN), z tym że termin realizacji to 3 m-ce i z tego względu dostaliśmy dodatkowy upust 8%. Jedyny minus to że trzeba było zapłacić za okna z góry 100%.


    powodzenia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Styczeń -luty to chyba już po promocjach.Firmy zazwyczaj robią takie promocje 2miesiące przed końcem roku!
    tu masz przykłady:
    http://hekaplast.pl/?page_id=797 ,jezierski też ma taką samą promocje tylko odbiór stolarki marzec -kwiecień
    Napewno oknoplast też zrobi(albo już ma) choc górale w radiu jeszcze nie krzyczą,hej

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie będzie w tym roku znaczących rabatów bo będzie ciepła zima.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Z tymi zimowymi rabatami to trudno powiedzieć, jak będzie, bo tutaj euro ma bardzo dużo do powiedzenia...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Dobrą promocją "zimową" jest to że jest już zapowiedziana podwyzka cenn paliwa o ok 20gr więc nie ma co się oszukiwać wszystko idzie w góre!
    Nie wiem co za partia miała taki slogan ale to napewno nie prowadzi do " by żyło się lepiej" , bo lepiej nie mówić

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jakie rabaty ? Wszystko drożeje, a okna mają tanieć ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    chodziło mi o to że klient ma promocje taką że może jeszcze kupić przed wzrostami cen!

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Klient ma na myśli zakup okien w zimie - styczeń, luty . Z tego co mi się wydaje to liczy na upust sporo wyższy niż 5% .

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to zeby sie nie przeliczył
    w lutym rabaty? niespotkalem się bo przeciez to się sezon lada dzień zaczyna! firmy zazwyczaja daja rabaty zimow przed koncem roku aby mieli co dubac zima na hali

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    oknoplast zawsze ma promocje a ile rabatów dają jeśli by tylko chcieli pierw dodac rabaty do siebie a później odjąć go od cenny
    Jesli klient wpłaci całość dostaje rabat jesli nie sprzedawca wpłaci i "rabat" dla niego!
    Realizacja na styczeń? bardzo nie realna choć Charli coś wspominał że ma być słaba zima

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Mi okno plast zaproponował 8 % dodatkowego rabatu, przy kupnie teraz na dniach lecz z montażem na styczeń 2012. Z tego co wiem W dako tez co jakis czas zmieniają się rabaty i teraz pod koniec rokupowinno byc troszke taniej
    Rozważam zakup w dako lub oknoplast 2 szybowe, 5 komorowe okna i raczej wybiore dako bo wyjdzi emnie troche taniej a jakość podobna
    Ostatnio edytowane przez zwil ; 18-11-2011 o 13:15

  13. #13

    Domyślnie

    wczesniej jak kupowałem okna na przełomie stycznia i lutego dostałem 40% upustu

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Upust, upust i upust. Jakże łatwo dajemy się złapać na cyferki! A wiecie ile Wasze okna kosztowały we wrześniu? Sprawdziliście to?
    Często jest tak: "promocja wrześniowa - 40%" a po jakimś czasie: "okazja! promocja listopadowa - 35%"
    Kurcze, ja to mam przebiegłych klientów, bo oni wyceny porobili już wcześniej i teraz dzwonią pytając o aktualną cenę.. Każda "lipna" promocja wyszłaby mi bokiem.
    A wracając do sedna - jeśli w listopadzie się nie pojawią promocje, to już w grudniu też nic nie będzie - chyba że Euro mocno spadnie.
    Najwięksi /i zarazem najtańsi/ producenci z szybkimi terminami realizacji potrafią jeszcze coś (2-3-5%) opuścić w styczniu czy zimnym lutym, bo u nich aktualna koniunktura ściśle zalezy od pogody.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Upust, upust i upust. Jakże łatwo dajemy się złapać na cyferki! A wiecie ile Wasze okna kosztowały we wrześniu? Sprawdziliście to?
    Często jest tak: "promocja wrześniowa - 40%" a po jakimś czasie: "okazja! promocja listopadowa - 35%"
    Kurcze, ja to mam przebiegłych klientów, bo oni wyceny porobili już wcześniej i teraz dzwonią pytając o aktualną cenę.. Każda "lipna" promocja wyszłaby mi bokiem.
    A wracając do sedna - jeśli w listopadzie się nie pojawią promocje, to już w grudniu też nic nie będzie - chyba że Euro mocno spadnie.
    Najwięksi /i zarazem najtańsi/ producenci z szybkimi terminami realizacji potrafią jeszcze coś (2-3-5%) opuścić w styczniu czy zimnym lutym, bo u nich aktualna koniunktura ściśle zalezy od pogody.
    z tymi upustami to racja, mialem wycene okien , po 2 tygodniach dzwonie a tam słysze że oferta nieaktulana "zmieniają sie im rabaty co jakiś czas". Mam kolege który sprzedaje okna, udąłem sie do niego wycenil mi za 18500 mówiąc że dostaje 35 % rabatu, po tygodniu udałem sie do innego punktu lecz tej samej fiirmy i otrzymalem cene 18000 zł, więc 500 taniej. Zastanawiam sie ile po znajomości kolega może mi opuscić z ceny bo zaznaczył na poczatku że to wycena wstepna i sie dogadamy....jak myslicie?on mowil ze 500 możę opuścić...ale mało coś, z 1000 spokojnie powinienem urwać wg. mnie...tak jak widać kolega kolegą ale każdy chce zarobic jak najwięcej...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mera?

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Syreni Gród
    Posty
    54

    Domyślnie

    przeczytaj co napisałeś, i zastanów się skąd mamy wiedzieć na ile jest twój kolega, przyjaciel, a może znajomy ?

  17. #17

    Domyślnie

    Do "zwil":

    Myślę że powinien Ci dać ze 2 tyś rabatu...

    A tak na poważnie.

    Szalejące ceny paliw oraz kursy walut skutecznie odstraszają producentów od organizowania większych akcji.
    Nie oznacza to że ich nie będzie wcale lecz będą "ostrożniejsze".

    Najlepsze ceny zawsze były w okresie listopad-styczeń - pod warunkiem odbioru okien wiosną nie sądzę aby w tym roku było inaczej.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał meraś Zobacz post
    przeczytaj co napisałeś, i zastanów się skąd mamy wiedzieć na ile jest twój kolega, przyjaciel, a może znajomy ?
    Nie o to mi chodziło czy przyjaciel czy kolega, źle interpretujesz. Zastanawiam Sie jakie maja mozliwości upustów. Dla przykładu w innej branży gdzie pracuje my doliczamy nie mniej niż 10 % do ceny zakupu. albo inaczej dajemy minimum 40 % marzy z tego możliwośc rabatowania do do 15-20 % dla klienta. Kwestia jak jest na oknach to że on mi powie że mi da 35 % rabatu to może byc kropla w morzu jak naliczył od ceny zakupu 100 %. Więc prosze bez szydzenia.....
    Ostatnio edytowane przez zwil ; 21-11-2011 o 12:56

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    najlepiej się kolegą robi bo dajesz im lepsze opcje pełny wypas o on przychodzi i mówi eee tam mi zrobili o 500zł taniej

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Do "zwil":

    Najlepsze ceny zawsze były w okresie listopad-styczeń - pod warunkiem odbioru okien wiosną nie sądzę aby w tym roku było inaczej.
    To pisałem wyżej że : podpisanie umowy na dniach z montażem na styczeń- dostaje dodatkowe 8% rabatu w oknoplast...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony