dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie Profil veka- potrójna szyba czy tak można?

    Witam stoję przed wyborem okien do mojego domu. Zrobiłem objazd po częstochowskich salonach i podjąłem decyzję że będzie to profil veka perfectline i pakiet dwóch szyb. Ale w jednym salonie sprzedaży pan zaproponował mi do tego profilu szklenie trzyszybowe. Mam pytanie czy ten profil może mieć trzy szyby i czy ktoś z was ma takie okna.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak najbardziej może mieć 3 szyby. Nie będzie to jednak najcieplejszy pakiet trzyszybowy o Ug= 0,5 ale taki z Ug=0,6 się mieści.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    Dla mnie jest to optymalny wybór cena-ciepłota tylko czy ten profil nie będzie za bardzo osłabiony i czy coś złego nie będzie się działo z tymi oknami.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli będą zrobione w poważnej fabryce to dodatkowe obciążenie zostanie uwzględnione w konstrukcji okien.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro4 Zobacz post
    Dla mnie jest to optymalny wybór cena-ciepłota tylko czy ten profil nie będzie za bardzo osłabiony i czy coś złego nie będzie się działo z tymi oknami.
    Nic się nie będzie działo z poprawnie wykonanym i zamontowanym oknie!
    Zastanawiam się kto rozsiewa takie brednie?
    Wielokrotnie było powtarzane, że za statykę okna odpowiada przede wszystkim wzmocnienie skrzydła czy słupka a ono mało kiedy jest słabsze od tego w profilach +80 mm. Tam szerokość zabudowy zwiększa przede wszystkim 10 czy 20 mm samego "plastiku" z dodatkowymi przegródkami, które nie polepszają jego sztywności.
    Pomijam dodatkowe wzmacniacze, np. w rodzaju wklejonej szyby w skrzydło.
    Przecież już w profilach trzykomorowych o głębokości 60 mm stosowano pakiety trzyszybowe, dwukomorowe kiedy szkło termofloat nie było powszechne lub tzw. antywłamaniowe, czyli 44,4/16a/4t, które miało taką sama wagę jak obecne trzyszybowe, dwukomorowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro4 Zobacz post
    Dla mnie jest to optymalny wybór cena-ciepłota tylko czy ten profil nie będzie za bardzo osłabiony i czy coś złego nie będzie się działo z tymi oknami.
    A kto jest producentem tych okien?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    No właśnie nie znam tego producenta, nazywa się TP okna ze śląska mają salon sprzedaży w Częstochowie, zna ich ktoś.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Nic się nie będzie działo z poprawnie wykonanym i zamontowanym oknie!
    Zastanawiam się kto rozsiewa takie brednie?
    Wielokrotnie było powtarzane, że za statykę okna odpowiada przede wszystkim wzmocnienie skrzydła czy słupka a ono mało kiedy jest słabsze od tego w profilach +80 mm. Tam szerokość zabudowy zwiększa przede wszystkim 10 czy 20 mm samego "plastiku" z dodatkowymi przegródkami, które nie polepszają jego sztywności.
    Pomijam dodatkowe wzmacniacze, np. w rodzaju wklejonej szyby w skrzydło.
    Przecież już w profilach trzykomorowych o głębokości 60 mm stosowano pakiety trzyszybowe, dwukomorowe kiedy szkło termofloat nie było powszechne lub tzw. antywłamaniowe, czyli 44,4/16a/4t, które miało taką sama wagę jak obecne trzyszybowe, dwukomorowe.
    Nikt nic nie rozsiewa ja się tylko pytam czy takie rozwiązanie będzie dobre

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro4 Zobacz post
    No właśnie nie znam tego producenta, nazywa się TP okna ze śląska mają salon sprzedaży w Częstochowie, zna ich ktoś.
    Dla mnie mało znany producent (ale na stronie veki istnieje, jest z Częstochowy z ul. Dmowskiego 1) więc się nie wypowiem czy produkuje ok czy też nie. Poproś ich o certyfikaty, kartę gwarancyjną oraz instrukcję montażu okien. To ich trochę zweryfikuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony