dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Montaż drzwi ażurowych

    Witam,

    chciałbym zamontować drzwi ażurowe do garderoby. Póki co posiadam otwór drzwiowy, nieobrobiony o szer. 89 cm. Znalazłem marketach drzwi ażurowe 44,4 cm. zastanawiam się tylko jak je zamontować - czy bezpośrednio do muru czy jest potrzeba robienia jakiejś futryny.
    Miałem pomysł, żeby ładnie gipsem obrobić nierówności w otworze i zawiasy przytwierdzić bezpośrednio do muru - pytanie, czy jest to prawidłowe postępowanie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tu raczej nie dostaniesz odpowiedzi, bo takie drzwi nie występują w "profesjonlanym obrocie" a jeśi juz ktoś je kupi - to zdaje się na pomysłowość swoich wykończeniowców lub własną.

    Ja nawet nie wiem, co kryje się pod nazwą "ażurowe" -domyślam się, ale nie mam pewności i doświadczeń brak. Szybciej znajdziesz na youtube lub dzwoniąc do ich producenta. Ale może się mylę?

  3. #3

    Domyślnie

    Fin, to takie nagminnie stosowane w filmach hamerykańskich, chowasz się w środku i widzisz co na zewnątrz a Ciebie nie widać - taka wiara w cuda
    To tylko dygresja co do hamerykańskich filmów bo dziś mam popi.. nastrój
    A na serio, obawiam się, że nikt takich drzwi nie produkuje masowo, pozostaje Ci stolarz i drzwiczki np. z Castoramy - ale one są do szafek, wielkości do drzwi nie widziałem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja myślałem o harmonijkowych
    W takim ukłdzie - można montować do ściany. Tylko że zawiaski - są tam zwykle takie malutkie i wymagąją mini kołeczków, na których co najwyżej można zawiesić obrazek.
    Wstawiajając ościeżnicę z deski łatwiej będzie przymocować skrzydła (wtedy wystarczą wkręty).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A na serio, obawiam się, że nikt takich drzwi nie produkuje masowo, pozostaje Ci stolarz i drzwiczki np. z Castoramy - ale one są do szafek, wielkości do drzwi nie widziałem
    W Castoramie i Leroy'u są drzwi o różnych wymiarach, między innymi, takie, które mnie interesują, tj. 44,4 x 201,3 lub 39,4 x 201,3 (tutaj zależy czy uda mi się tak ładnie obrobić otwór, żeby nie zjeść tych 1,2 cm zapasu

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobrze wyglądają te drzwi wraz z ościeżnicą, którą można zrobić z materiałów dostępnych choćby w jakimś markecie typu Leroy czy OBI tak to robi.
    Pamiętaj, że im częściej będziesz używał tych drzwiczek, tym solidniejsze zawiasy będą potrzebne a raczej mocniejsze połączenie ich z drzwiczkami i ościeżnicą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony