dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dopływ powietrza dla kominka z płaszczem wodnym

    Witam,

    Kiedyś, gdy zaczynałem budowę - pytałem w wielu miejscach, w jaki sposób doprowadzić powietrze do kominka z płaszczem wodnym. Zdecydowałem się na rurę kanalizacyjną fi110 - docelowo będzie ona miała kształt litery U - spod kominka w dół do górnej powierzchni ław fyndamentowych, potem w bok poza budynek i gdzieś pod krzaczkiem do góry. W obecnym stanie rura jest wyprowadzona poza budynek i w ziemi czeka na rozkopanie i doprowadzenie do krzaczka...

    Przyszedł teraz jednak hydraulik i powiedział, że tam wcale powietrza nie będzie - powinna być rura prosta do ściany i już. Tyle, że ja już mam podkład betonowy zrobiony (jestem przed wylewkami).

    Jakie macie doświadczenia - czy taka rura w ziemi w kształcie litery U zda egzamin? Czy może dać jakiś prostokątny kanał ułożony na podkładzie betonowym - jakieś cztery metry rury i jestem w ścianie.

    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobiłem u siebie doprowadzenie kanałem w kształcie prostokąta, prosto za ścianę, na końcu której znajduje sie kratka

  3. #3

    Domyślnie

    A jakiej wielkości kanał dałeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Komin zapewni ciąg i rura zda egzamin. Pojawi się jednak inny problem - woda.
    Musisz zapewnić sobie możliwość odpompowywania wody z tej rury bo prędzej czy później rura zapełni się wodą.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Z
    Komin zapewni ciąg i rura zda egzamin. Pojawi się jednak inny problem - woda.
    Musisz zapewnić sobie możliwość odpompowywania wody z tej rury bo prędzej czy później rura zapełni się wodą.
    A skąd ta woda? Spod krzaczka czy przelewowa z kominka?
    Żyje się.

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co wiem to rura doprowadzająca powietrze do kominka powinna mieć spad na zewnątrz i kończyć się powyżej powierzchni gruntu . W opisanej sytuacji może pojawić się w niej woda ( skraplanie, zacinający deszcz - bo zakładam, że będzie zakończona daszkiem), ale myślę , że niewielka ilość.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.E.FemFem
    Cytat Napisał Jurek_Z
    Komin zapewni ciąg i rura zda egzamin. Pojawi się jednak inny problem - woda.
    Musisz zapewnić sobie możliwość odpompowywania wody z tej rury bo prędzej czy później rura zapełni się wodą.
    A skąd ta woda? Spod krzaczka czy przelewowa z kominka?
    1. Przepływające powietrze w okresie jesiennym i wiosennym jest mocno zawilgocone, przepływając przez rurę ulegnie znacznemu wychłodzeniu i nastąpi wykroplenie wody.
    2. połączenie rur kanalizacyjnych nie jest szczelne w 100%
    Trochę to potrwa ale w końcu może się przytrafić. Mi się przytrafiło i miałem znaczny kłopot z pozbyciem się tej wody.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony