dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał saraha
    slawciol jak długo masz merbau w łazience? Bardzo mnie interesuje, jak się to drewno zachowuje. Wiem, wiem, teoretycznie się już nasłuchałam i naczytałam. Co więcej - zdecydowałam się już nawet na ten merbau na schodach, parapetach w salonie i w jednej łazience na podłodze i blacie. Póki co - mam tylko zrobione parapety (starannie przykryte, bo ciągle jeszcze trwa "wykończeniówka") i lada dzień mają mi położyć drewno w łazience. Nie wyzbyłam się jednak obaw, czy aby na pewno to była dobra decyzja... Przyznam, że najbardziej boję się tego blatu w łazience.

    mkkafe Twoje panele niezmiennie mi się podobają i choć ja mam zupełnie inne ciągle z przyjemnością oglądam zdjęcia z Twojego domku, ze szczególnym uwzględnieniem fotek podłogi (i pokoików dziecięcych).
    Podłogę mam około 2 lat, nic się nie dzieje, deski są lakierowane, wyglądają tak samo jak 2 lata temu.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  2. #82

    Domyślnie

    ja mam panele z balterio. Niedawno położone, ale nie ma problemów z utrzymaniem w czystości

    Follow the white rabbit

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar saraha
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    Podłogę mam około 2 lat, nic się nie dzieje, deski są lakierowane, wyglądają tak samo jak 2 lata temu.
    u nas ma być olejowana, bo niby w łazience lepiej się sprawdza. Ale czy faktycznie? A trzeba co jakiś czas olejować... Może lepiej lakier w takim razie?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał saraha
    Cytat Napisał slawciol
    Podłogę mam około 2 lat, nic się nie dzieje, deski są lakierowane, wyglądają tak samo jak 2 lata temu.
    u nas ma być olejowana, bo niby w łazience lepiej się sprawdza. Ale czy faktycznie? A trzeba co jakiś czas olejować... Może lepiej lakier w takim razie?
    sporo tematów jest na ten temat, mówią że lepiej olejowane, ale i mówią że nie, trudno wybrać, ja mam z Castoramy Merbau dwu lamelowy lakierowany, zdarza się że się "zachlapie" woda (zwłaszcza 5letnia córka ) nie ma przebarwień, ani się nie łuszczy, a i spokój że nie trzeba co roku szlifować i olejować następne kupiłbym te same.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  5. #85

  6. #86

    Domyślnie V-fuga w Panelach podłogowym. POMOCY

    Witam, kupiłem dziś panele podłogowe z V-fugą panele są ciemnego koloru drewnopodobnego z wysokim połyskiem. Niby wszystko w porządku, ale skusiła mnie trochę cena zapłaciłem 19 zł za m2 ale te v-fugi nie są zainpregnowane. Co teraz zrobić, czy położyć i przez dwa tygodnie malować każdą fugę pędzelkiem i lakierem ciemnym? Czy użyć uszczelniacza, a może silikonu i pozakrywać te fugi? Martwi mnie ta sytuacja że wyrzuciłem pieniądze z błoto, różnica była 20 zł na metrze kwadratowym pomiędzy fugami surowymi takie jak ja mam, i takimi pomalowanymi impregnatem.
    Proszę o pomoc i rade co teraz robić

  7. #87

    Domyślnie

    Witam, ja własnie kupiłem panele z v-fugą, kolor bardzo ciemny połysk. Jedynym ich minusem jest to że nie posiadają lakieru w fudze, poprostu są w niej surowe bez impregnacji. Bardzo szukam rady co teraz mogę z nimi zrobić? Lakierować każdą fugę? Czy zasilikonować to i wygładzić palcem, tak żeby w każdej fudze powstało tylko niewielkie wgłębienie? A może nic nie robić? tylko jak to będzie wyglądało za kilka miesięcy?

  8. #88

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo mam chrapkę na Balteriora z V-fugą i ciekaw jestem jak wyglądają Wasze opinie na ten temat po prawie półtorarocznej przerwie w temacie

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tanis

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    154

    Domyślnie

    Witam! Szukam paneli z V-fugą, najlepiej w kolorze dębu. Chciałabym, aby nie przyciemniały pomieszczeń, więc w grę wchodzą raczej jasne i średnie odcienie. Wolałabym też, aby wzór nie był bardzo sękowy. Czy ktoś z Was ma ciekawe panele o ww cechach? Dodam, że drzwi będę miała w kolorze orzecha.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    O panelach z v-fugą była już mowa tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=fuga

    O v-fudze pisano z reguły w kontekście paneli Balterio, czemu się nie dziwię, bo mam i zachwycam się - i goście też - od 2 lat


  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tanis

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    154

    Domyślnie

    Joliska- to panel w kolorze dębu?

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Tak, dąb tasmański

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Tak, dąb tasmański
    Mnie osobiście urzekły panele z serii Tradition Sculpture kolor dąb prestiż, o tasmańskim tez myślałem (myślę) jest bardzo podobny

    joliska to Twoje zdjęcie które wkleiłaś powyżej Balterio mógłby spokojnie odkupić w celach promocyjnych

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy dąb Calvados z Kronopolu:



    Mają delikatną v-fugę, nie tę mocną, czarną.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał thewizzo Zobacz post
    Mnie osobiście urzekły panele z serii Tradition Sculpture kolor dąb prestiż, o tasmańskim tez myślałem (myślę) jest bardzo podobny

    Thewizzo - tutaj masz zdjęcia z realizacji firmy z Trójmiasta:
    http://www.madera-art.pl/realizacje....exd-markupId=1
    (drugi of góry 'Domek jednorodzinny w Pszczółkach')

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał lavender Zobacz post
    Thewizzo - tutaj masz zdjęcia z realizacji firmy z Trójmiasta:
    http://www.madera-art.pl/realizacje....exd-markupId=1
    (drugi of góry 'Domek jednorodzinny w Pszczółkach')
    Dzięki za info !!!

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tanis

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    154

    Domyślnie

    Dziś ogladałam Dąb Superior . Odcień wydaje mi się ładny, żółtawy, chociaż w świetle sklepowym wszystko pewnie trochę przekłamane. Chcę podłogę która dobrze łączyłaby się z drzwiami w kolorze orzecha (okana też orzechowe). Spoko też wydawał mi się Dąb próżniowy. Który z nich lepiej będzie prezentował się przy orzechu i bardzo jasnych płytkach lekko waniliowych płytkach z szarawymi przetarciami (fragment przy kominku w salonie).
    Nie chciałabym mebli w kolorze orzecha. Czy wobec tego skazana jestem na takie, w kolorze podłogi (dębu)? Podejrzewam, że nie jest to prosta sprawa ze znalezieniem odpowiedniego odcienia mebli. Doradźcie, proszę...

  18. #98

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktos może ma balterio sosnę przystaniową na podłodze?? chciałbym zobaczyć efekt (na ich stronie są ale chciałbym widok pod innym kątem).

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Mam pytanie, mam świeżo położone panele z V-fugą Swiss Krono i czy należy je impregnować czy nie, jeśli tak, to czym najlepiej. Osoba, która mi zakładała panele twierdziła, że mija się to z celem, ale faktycznie ta fuga raczej nie jest niczym zabezpieczona. Pozdrawiam

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony