dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie młotowiertarka

    Witam,
    jako, że moja stara wysłużona wiertarka służąca mi od ok 10lat marki toya ma już kompletnie dość, a przedemną remont piwnicy jestem na kupnie nowej-lepszej (cena do 500zł).
    Zastanawiam się teraz nad sensem kupna młotowiertarki o np takiej:
    http://www.ceneo.pl/398669

    cena dość przystępna 334zł, a do tego udar i tak i tak potrzebuje, bo czeka mnie sporo wiercenia w betonie...i teraz pytanie co ten udar wart tzn do wiercenia ok, ale chodzi mi o funkcję dłutowania...moc 1,5J...czyli 1,5N/1m
    Czy wystarczy to do podkucia w betonie kilku kanałów na kable, przewody itd?ewentualnie skuci kilku"gzymsów" w piwnicy??
    dodatkowo zaznczam, że nie zamierzam w żadnym razie zajmować się tym profesjonalnie tylko do użytku domowego (na dzisiejszą chwilę sprawa piwnicy i jej ucywilizowania, później zewnętrze domu)

  2. #2

    Domyślnie

    Mam dokładnie taką samą, i szczerze jąPOLECAM,.
    Wiertarka jest nie do zajechania, wierciłem w betonie B-20 chyba z 2000 dziur pod szalunki, wiertło wchodzi jak masełko, naprawde udar daje rade.
    Mam jąod 2 lat i nawet nie jestem w stanie stwierdzić ile dziur nią wywierciłem, chyba z milion
    W dodatku jest lekka, i wygodna.
    Nie wiem jak będzie sprawować się przy dłuższym kuciu w betonie, bez problemu zrzucisz nią stare kafelki i podkujesz drobne rowki.
    Ja natomiast typowo do kucia kupiłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item540941345_...any_4l_gw.html
    Kułem bruzdy pod zbrojenie schodów i przebijałem otwory fi 200 w betonie b-20 - kaszka z mleczkiem
    Ale jak nie chcesz za dużo wydać to polecam tego boscha co chcesz.
    Naprawde porządna maszyna, no i udar nie słabnie z czasem jak to nieraz bywa.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!!
    no myślę, że skusze się na tego boscha..do wywiercenia bedzie kilka dziur narazie a do podkucia moze w sumie 5m bierzacych korytek więc myślę, że dam jakoś radę
    wogóle zastanawiam się nad dokupieniem do tego jakiejś poręcznej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej i też właśnie myślę nad boschem
    Czy ktoś ma więcej osprzętu bosch??jakie wrażenia, bo ceny dośc dobre, a nie chce się pchac z jednej strony w pegasusy, toye i inne a z drugiej makita czy hitachi nie są mi potrzebne

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    1500 to za dużo dla mnie zwyczajnie mi nie potrzeba...mam jeszcze pytanie jak jest z wiertłami, bo spotkałem się z opinią, że żeby wiercić w drewnie trzeba jakiś adapter??jak wygląda sprawa wierteł do tego cuda??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    1500 to za dużo dla mnie zwyczajnie mi nie potrzeba...mam jeszcze pytanie jak jest z wiertłami, bo spotkałem się z opinią, że żeby wiercić w drewnie trzeba jakiś adapter??jak wygląda sprawa wierteł do tego cuda??
    Ta wiertarka ma uchwyt sds, wierteł sds do drewna chyba nie produkują. Trzeba kupić adapter, koszt jakieś 20-30 zł. Montujesz adapter na wiertartce i masz "standardowy" uchwyt do wiercenia w drewnie i metalu.


    Pozdr
    DJ

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    aa no to spoko
    w sumie planuje dokupić wiertarko-wkrętarkę aku więc ona do drewna będzie wystarczająca...z resztą ile się w drewnie wierci

  7. #7

    Domyślnie

    witu102
    Ja kupowałem tą wiertarke w markecie, i w walizce miałem również adapter do zwykłych wierteł wraz z kluczykiem.
    Ja kupiłem ją za 399 zł.
    Pozatym co do mocy to naprawde 550 W to w tej wiertarce naprawde dużo.
    Nie odczuwałem nigdy braku mocy, a naprawde potrafiłem wywiercić kilkaset dziur dziennie w krótkim czasie.
    Ten młot co ja kupiłem to już naprawde MOC, do kucia, jak najbardziej, ale do wiercenia to bym musiał dopakować sie jak pudzian, bo jest za cieżka na wiercenie np. stojąc na stołku i wiercąc coś z rękami w górze
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a w jakim markecie ją dostałeś?? bo w castoramie ich nie mają, mają za to jakiś droższy model, którego z kolei nie mogę na necie znaleźć
    Korzystasz z wierteł SDS?? jaka jest w praktyce różnica??
    Co do mocy to ja myśle, że 550W będzie ok a do kucia mi nie potrzeba a tyle co muszę, to się "przemęcze" tym

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    a w jakim markecie ją dostałeś?? bo w castoramie ich nie mają, mają za to jakiś droższy model, którego z kolei nie mogę na necie znaleźć
    Korzystasz z wierteł SDS?? jaka jest w praktyce różnica??
    Co do mocy to ja myśle, że 550W będzie ok a do kucia mi nie potrzeba a tyle co muszę, to się "przemęcze" tym
    No w betonie to tylko SDS , setki dziur i wierci ok.
    Natomiast zwykłymi wiertłami to oczywiście w drewnie czy stali też śmiga jak burza.
    Swoją kupiłem bodajże w castoramie w katowicach, ale była tez w praktikerze.
    To dość popularny model, myśle że w marketac nie będzie problemu.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no to w ramach relaksu wybiorę się do krakowskich oddziałów sklepów i popatrzea..wolałbym dołożyć nawet 20-30zł ale kupić normalnie:
    )żeby wziąść od razu do ręki i jazdano i prościej wiertła i dłuto dopasować, bo rozumiem, że na wyposażeniu nie ma...

  11. #11

    Domyślnie

    No wierteł niestety nie ma, ale można w markecie kupić bez problemu.
    Ja wole elektronarzędzia nawet kilkadziesiąt złotych dopłacić ale mieć gdzie uderzyć w razie czego z gwarancją.
    Mam dobrą opinie o BOSCH-u, ale w zeszłym roku kupiłem szlifierke kątową PWS-125 BOSCHA i niestety rozsypał się wirnik, nie zdarlem nawet 20 tarcz.
    Ale gwarancje mialem, pojechałęm do castoramy i odziwo: zawiozłem w niedziele a w czwartek była do odbioru
    Wirnik wymieniony na nowy i śmiga dalej.
    Ale wracając do wiertaki, najlepiej kupić dłuta i wiertła dobrych marek, np. deWALT, makita, bo to naprawde procentuje, wierciłęm nią naprawde sporo i nawet wymienione przezemnie marki wierteł udalo mi się zajechać na betonie, o tańszych nawet nie mówie, zużyły się szybciutko.
    Życze owocnych zakupów
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    to żeby nie dublować tematów to powiedz mi odrazu do czego używałeś kątówki??ja też planuje zakupić boscha z tarczą 125mm i myślałem o dokupieniu tarczy diamentowej co by powycinać korytek troche w nieszczęsnym betonie...da radę??

  13. #13

    Domyślnie

    Do kucia trzeba szukać udaru przynajmniej 3J a i to przy B 20 to marna robota.
    myślenie jest przyszłością

  14. #14

    Domyślnie

    Jasne że da, przecinałem nią bloczki keramzytowe od kominó systemowych, własnie z tarczą diamentową tnie jak papier dlatego jak byś użył szlifierki do wycięcia rowków a potem to już nawet delikatnie podujesz tą młotkowiertarką.
    Beton teżtnie bez problemu, tu już dużo zależy od tarczy, no i sporo stali.
    Za szlifirke dałem 238 zł, jest boscha z tym że made in Wengry
    Może trafiłem an felerna bo na inny sprzęt boscha który mam nie moge narzekać.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha
    Do kucia trzeba szukać udaru przynajmniej 3J a i to przy B 20 to marna robota.
    Do kucia tak, ale do wiercenia 1,5 J tej wiertaki to poprostu wystarczająco, wręcz wciąga w otwór .
    Do kucia używałem młota kinzo 4 J 1050 W, dawał rade bez problemu, z tym że rozleciał się uchwyt SDS (zrobili na gwaracji), między czasie kupiłęm DWT - to jest dopiero maszyna 12 J udar, 1500 W.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie no myślę, że tarcze to porządną kupie
    jeszcze pytanko o głębokość tej kątówki, na jaką Ci się udało przeciąć??
    ja będe potrzebował kanały na centralny odkurzacz na szczęście tylko 3m ale 65mm głębokie...a 230tki nie chce kupować, bo to już straszna krowa będzie...

  17. #17

    Domyślnie

    Hmm, no teraz to dokładnie nie powiem, bo kątówke mam w garażu, ale 125-tką wytniesz jakieś 30-35 mm, można zdjąć osłone, to jakieś max 5 mm więcej ale szlifierka wtedy jak kłębek kurzu.
    No 230 to byś wycharatał bez problemu.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    230tki nie chcę, bo 125 to dla mnie najwiekszy kompromis między poręcznością a możliwościami najwyżej będe ciął na 2 razydzięki za opinie

  19. #19

    Domyślnie

    Jeżeli mogę się wtrącić - to zastanów się może nad kupnem tego młotka :http://www.ceneo.pl/758338 . Nie będziesz chciał robić inną - jeszcze się nie zdarzyło żeby nie dała rady z jakimś materiałem. W porotermie trzeba ją mocno trzymać bo łupie ścianę jak "dziadek do orzechów" - orzeszki ..

  20. #20

    Domyślnie

    Fakt, niebieska seria profesjonal, to już konkretny sprzęt, ale na domowe warunki zielona wystarczy w zupełności, dodam że mam te z niebieskiej w pracy i sprzęt nie do zajechania, aż sie dziwie że jeszcze pracuje, po tym co nieraz przechodzi
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony