dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Znałazłem tą zieloną w sklepie za 346zł wiec prawdopodobnie kupie tą drogą
    Dodatkowo sprzedawca polecał jeszcze makitę http://www.ceneo.pl/1252159
    w cenie bodajrze 558zł czyli 200zł drożej ale po pierwsze moc większa 710W, 2,3J po drugie na wyposażeniu 3 wiertła i 2 dłuta co jak patrzyłem w przypadku makity daje ok 120-140zł w "osprzęcie" czyli realna różnica w cenie to 60zł...ciut większa od tego boscha i wciąż nie wiem czy warto a raczej czy naprawdę potrzeba...bo kazdy entuzjasta powie, że porsche 911 za 300tys zł warto, ale czy potrzeba np do wożenia dzieci do szkoły...

  2. #22

    Domyślnie

    Jedno jest pewne, dobry sprzęt zawsze sie w domu przyda i zarobi na siebie
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    poprawkateraz się skapnąłem to była ta:
    http://www.ceneo.pl/981632 i cena 698zł, a zatem 350zł różnicy..ta co podałem wcześniej nie miała możliwości dłutowania, na której mi zależy

    Ciekawy jest fakt , że w necie kosztuje ona 679zł , a w castoramie dokładają do niej sporo sprzętu..czyli efektywnie wychodzi taniej
    Wiem, że dobry sprzęt się zwróci dlatgeo wciąż myślębo jednak 700zł to sporo kasy, ale doliczając do boscha 150zł na osprzęte wychodzi 500zł...nie mam teraz poważnych wydatków, więc te 200zł nie pomoże mi szybciej wykończyć domu albo kupić lepszych drzwino ale zawszenajgorsze to mieć wybór

  4. #24

    Domyślnie

    Jak kupujesz z osprzętem to zwróć uwagę na niego, jeśli jest oryginalny to warto dać wiecej i przekalkulowac, ja za same dwa dłuta placiłem 100 zł (50 zł szt.).
    Czasem się trafiają komplety z wiertłami co w sumie daje większą cene ale w sumie i tak sie opłaca.
    Czasem trzeba sie troche pozastanawiać
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    osprzęt to dwa dłuta 20 i 30mm plus wiertła o ile pamiętam 6,8,10 wszystko makity do tego walizeczka jak patrzyłem to ten sprzęt w casto to minimum 150zł...nie porównywałem dokładnie tylko zgrubne wartości

    znalazłem właśnie taki zestaw na ceneo:
    http://www.ceneo.pl/2008449 cena 115zł za 10szt i wydaje mi się, żo oni dokładają właśnie pól tego zestawu
    Jak z jakością osprzętu makity to nie wiem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Ja wykańczając dom we własnym zakresie, zakupiłem w Makro jeden z tańszych młotów Einhell1500 (1400W) za ok 180 PLN z kompletem wierteł. Fakt, że na koniec robót zajeździłem go (wieszały się szczotki) , ale bezproblemowo wymieniono mi na nowy. Mam robotę skończoną i nowy młotek. Jeżeli chodzi o praktyczność to do większego kucia (przebicia przez stropy) dłutowania i wiercenia, zarówno wiertłem Fi 25 jak i Fi 5 oraz koronek pod puszki nadaje się w sam raz. Do drobniejszych rzeczy mam zwykłego Boscha i wkrętarkę. Kiedys miałem służbową Makitę, ale jako młotek się niesprawdziła i po godzinie dłutowania szlag ją trafił, przebojów z serwisem było co nie miara, dwa miesiące ściągano części, chyba z Austri. Ze zwykłego Einhella jestem bardzo zadowolony a naprawdę ostro dosłał w kość. Na zarobek to pewnie lepiej kupić coś lepszego np: Hilti, ale to ponad 2500PLN.
    Ogólnie młotowiertarki to w sumie wiertarka z udarem mająca opcje kucia i nie bardzo nadają się do intensywnego kucia czy bruzdowania. Do tego służą młotki elektryczne które przeważnie też mają wiercenie, ale nim bezproblemowo przebijesz sie przez strop czy fundament a budując dom głownie chodzi o duże otwory, bo kołki rozporowe to pikuś.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie no oczywiście, że do tego sa młotki elektryczne itd, ale ja nie robię remontów zawodowo i jedyne na czym mi zależy to na kupieniu sobie sprzętu maksymalnie uniwersalnego...tak samo jak do wycinania bruzd lepiej nada się bruzdownica niż szlifierka z tarczą diamentową, ale nie chce kupić 100 sprzętów specjalistycznych, których użyje raz...co do produktów tańszych to owszem jest to rozwiązanie, ale nie zależy mi, żeby za tą samą(lub tańszą) cenę kupić sprzęt przewyższający moje wymagania za to o niższej jakości..w tym momencie chciałbym mieć coś pośredniego czyli najlepszą jakość za niezbyt kosmiczną cenę
    Co do tego einhella to jest typowy cieżki młot którym nie wyobrażam sobie wiercenia gdzieś pod sufitem...jest moc ale jest i masa... poręczność dla mnie też się liczy

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no i dziś klamka zapadła po wizycie w castoramie zakupiłem młotowietarkę marki MacAllister w pięknym kuferku z kompletem wierteł i dłut za jedyne 226zł dostałem 710W mocy i 2,6J udaru czyli całkiem nieźledo kompletu dokupiłem jeszcze MacAllisterową szlifierkę kątową 1200W, regulacja obrotów tarcza 125mm 1 tarcza diamentowa w komplecie za 240zł...
    Jeszcze muszę do niej dokupić tarczę polerską diamentową co by ścianę trochę przygładzić

  9. #29

    Domyślnie

    Witam, ja również zostałem zmuszony do nabycia młotowiertarki .
    Mam już na oku cztery młotowiertarki lecz nie mogę się jakoś zdecydować którą wybrać. Może ktoś z forumowiczów używa (używał )poniższe urządzenia ?

    Hitachi DH24PC3
    - 800 W/3,2 J
    - gwarancja 12 miesięcy
    - 600 zł

    BOSCH GBH 2-26 DRE
    - 800 W/3 J
    - gwarancja 36 miesięcy
    - 700 zł

    DEWALT D25113K
    - 800 W/3,4 J
    - gwarancja 12 miesięcy
    - 670 zł

    Makita HR 2470
    -780 W/2,7 J
    - gwarancja 24 miesiące
    - 700 zł

  10. #30

    Domyślnie

    Te maszyny raczej do wierceń niż do kucia i w tej sztafecie to prowadzi chyba Bosch /3 lata gwarancji co w warunkach dorywczego wykorzystania jest ważne/.
    myślenie jest przyszłością

  11. #31

    Domyślnie

    nie wiem jak reszta, ja kupiłem ze dwa lata temu boscha 2-26 dre, jest zarówno do kucia jak i do wiercenia, i owszem przez pól roku jak był piękny i nowy to się oszczędzało, teraz dostaje w d.. równo, oczywiście nie można zapominać że rozmiar i parametry sprzętu określają jego przeznaczenie zeby nie przesadzić bo każdy sprzęt można zajeździć, ale z boscha jestem naprawde zadowolony, gdy zdarzyło się że trzeba było cały dzień kuć beton chudziaka i monolitycznych wibrowanych ścian fundamentowych piwnicy pod kanalizę to też z drobnymi przerwami dobrze to zniósł, wiercenie, podkuwanie, kucie idzie bez problemu
    zresztą mam więcej sprzętu boscha (np. kilka narzędzi aku 14,4v) i nie narzekam, z gwarancji nigdy też nie musiałem korzystać

  12. #32

    Domyślnie

    Mam również BOSCH 2-26 DRE, przeżył całą budowę i ma się świetnie.

  13. #33

    Domyślnie

    Do ciężkiego kucia mam starą, niezawodną Celmę ; na codzień na robocie używam do lżejszych robót Einhell-a, jak na "marketówkę" spisuje się nieżle... Do poważnych wierceń wymagających zdrowego "kopa" wypożyczam odpowiedni sprzęt np. "wyrwirączkę" Hilti
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  14. #34

    Domyślnie

    BOSCH GBH 2-26 DRE przeżył całą instalację elektryczną w dużym domku ( 240 m2 + dodatkowy garaż) a dzisiaj wierci otwory pod panele i boazerię - naprawdę super wybór - wart pieniędzy !!! ...

  15. #35

    Domyślnie

    Mam paroletnia mlotowiertarke TOYA o mocy kolo 550W i powiem, ze ladnie wierci choc czasem czuje sie brak mocy. Natomiast polowa sukcesu to dobre wiertla, jak zamierza sie duzo wiercic a tak jest na kazdej budowie, to polecam zainwestowac w porzadne wiertla

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Też mam BOSCH GBH 2-26 DRE i polecam. Wywiecił już wiele dziur i wykuł wiele betonu. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim. A więc zainwestuję w Bosch-a, choć nie ukrywam że miałem ochotę na DeWALT-a

    pozdrawiam

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbychue30

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja od niemal 2 lat zawodowo używam młotowiertarki Hitachi DH24PC3.
    Sprzęt jest rewelacyjny choć czasem te 3,2J łamie wiertło.
    Trzeba tez bardzo uważać przy wierceniu w kruchych materiałach ponieważ sprzęt potrafi narobić bałaganu.
    Czasem przydałaby sie jakaś blokada obrotów, tak żeby przy maksymalnym wciśnięciu włącznika było np 300 obr/min
    Poza tym sprzęgło powinno być nieco bardziej delikatne, stąd te połamane wiertła.
    Z kuciem też jest ok, choć staram sie nie nadwyrężać jej w ten sposób.

    Poprzednio używałem boscha 2-24 i też nie było zastrzeżeń jeżeli chodzi o wiercenie. Do podkuwania też sie nadaje ale bez przesady.

    Jak już mowa o młotkach i kuciu to mam pytanko.
    Noszę sie z zamiarem kupna jakiegoś młota kuj-wierc SDS MAX. Mam dość wypożyczania sprzetu. Chciałbym mieć własny.
    Sprzęt będzie w użyciu najwyżej kilkanaście razy w roku do skuwania płytek, posadzek, rozwalania ścian, czasem wiercenia koronką i kucia w żelbecie pod instalacje elektryczne i hydrauliczne.
    Czyli używana będzie w sposób 2 dni kucia i wiercenia i dwa-trzy tygodnie przerwy.
    Co polecacie do takich założeń?
    Myślałem o młotach DWT. To sprzęt warty uwagi? A moze coś używanego?

  19. #39

    Domyślnie

    Nasza TOYA sie rozpadla (wyleciala blaszka po ktorej szczotki jezdza). Pierwsze mysl to jakis BOSCH, ktos doradzil by kupic niebieskiego bo zielonego nie warto. Ojciec poszedl do sklepu i wyszedl z HITACHI DH24PC 800W. Byla tansza od odpowiednikow BOSCHA i wcale nie gorsza. Nie pamietam jaki to model, ale moge polecic komus kto nie chce duzo zaplacic za cos porzadniejszego nie najmniejszej mocy

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Nasza TOYA sie rozpadla (wyleciala blaszka po ktorej szczotki jezdza). Pierwsze mysl to jakis BOSCH, ktos doradzil by kupic niebieskiego bo zielonego nie warto. Ojciec poszedl do sklepu i wyszedl z HITACHI DH24PC 800W. Byla tansza od odpowiednikow BOSCHA i wcale nie gorsza. Nie pamietam jaki to model, ale moge polecic komus kto nie chce duzo zaplacic za cos porzadniejszego nie najmniejszej mocy
    no coz bywa rozpadl sie komutator.
    ojciec wyszedl z hitachi bo sklep nie mial pelnej oferty bosch (a jest spora w porownaniu z hitachi). nie umniejszam przez to, narzedziu hitachi bedziesz mial z niego duzo pozytku.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony