dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz125

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie piec De Dietrich MCR/II 24/28 MI

    Witam.
    Czy ktoś z Was posiada/użytkuje ten piec gazowy?
    Jeśli tak, prosiłbym przedstawić jakie są jego wady i zalety.
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz125

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Niestety w tym wątku nikt nie napisał o tym piecu ( 24/28 MI ).
    Mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie tematem.
    tomek

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    to napisz do gościa 1950 w tym wątku to on Ci odpowie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam taki piec od września ub. roku . Jestem bardzo zadowolona , jest cichutki i oszczędny i nieskomplikowany w obsłudze, odpływ kondensatu mam bezpośrednio do rury spustowej pod zlewem. Wad nie widzę żadnych przynajmmiej na razie . Podstawą jest dobry montaż pieca i programator temperatury ja mam Euroster 2000 TX ale nie jestem nim zachwycona bo czasami dojdzie do 20,5 st.C a (mam nastawione na 21) to muszę długo czekać aż dojdzie do 21 st.C

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz125

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki kali.
    Kamyk68 - gość 1950 nie jestem w posiadaniu tego pieca i go nie użytkuje.
    Czy ktoś oprócz kali zakupił już ten kocioł?
    pozdrawiam
    tomek

  7. #7

    Domyślnie

    PODCIĄGAM TEMAT O TYM PIECU

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalia
    Podstawą jest dobry montaż pieca i programator temperatury ja mam Euroster 2000 TX ale nie jestem nim zachwycona
    Brak zachwycenia wynika z tego, że przydałby się sterownik potrafiący sterować modulacją palnika w kotle.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, sama od roku posiadam taki piec i ogólnie byłam zadowolona. Jednak po przeglądzie, którego dokonał instalator pieca ("fachowiec") coś wstąpiło w ten piec i w ogóle w całe ogrzewanie CO. Piec się włącza i wyłącza z dziwną częstotliwością, raz co dwie minuty, raz co trzy, raz co kilkanaście sekund. Termostat, Euroster 2000 TX zatrzymał się na 18 stopniach i ani myśli zmienić temperatury. Kaloryfer w pokoju, gdzie jest termostat jest ciepły tylko u góry, a u dołu lodowaty. Dodam, że instalacja była płukana już nawet, filtr wody czyszczony był dwa razy, o odpowietrzaniu to już nawet nie mówię, bo było wykonywane ileś razy. Dodatkowo wskazówka manometra skacze, jak jej się podoba (jak odkręci się CWU, żeby np. umyć naczynia). No i oczywiście parę osób (fachowców) już było i nic nie zdziałało. Może ktoś na tym forum mi pomoże.

    Z góry przepraszam, że nie przywitałam się w odpowiednim dziale, ale jestem już tym CO wykończona.

    P.S. Co jakiś czas pokazuje się tak zwana awaria E7 a ostatnio nawet E10 ....
    Będę wdzięczna za wszelkie rady...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grelo1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Co by temat pociągnąć, choc stary i dać jakieś info bierzące dla potomnych, odświeżam!

    Mam właśnie taki piec (model MCR/II 24/28 MI) i dopiero co został zainstalowany (43m2 w kamienicy). Jestem na etapie końcówki remontu mieszkania, po wymianie wszelkich instalacji łącznie z C.O. Problem bardzo podobny jak u koleżanki sarahwalker - grzejniki nie nagrzewaja się całe

    Dane:

    Grzejników od Pur**o (co by nie reklamować) mam 5 sztuk - 3 pod oknami w pokojach (CV33), 1 w kuchniu (CV11) i 1 w łazience (SAN 15). Kuchnia cały gorący, łazienka również. Problem jest z grzejnikami pod oknem. Fakt są to dość nietypowe duże sztuki, maja 45cm wys. oraz 90cm dł

    Obserwacje:

    Podczas standardowych ustawień bez sterownika i próbie po odpaleniu nagrzały są tylko do połowy. Dodam, że jeszcze nie mam sterownika wewnątrzpokojowego, więc temp. wody na piecu jest ustalona na samym piecy na poziomie 43St na wyjściu i ma ok. 32St na powrocie. Zamówiłem teraz sterownik, powinien dotrzeć jutro. Ustawię temp. w pomieszczeniu i zobaczymy wtedy.

    Więcej:

    Faktem jest, że czekałem jedynie jakieś 30min od włączenia pieca (może za krótko), nie mam sterownika (piec sie wyłącza jak osiągniue zadaną temperaturę ustawiona bezpośrednio na urządzeniu), instalacja jest poprowadzona wg. projektu rurkami 16 (może kryzowanie instalacji na odcinkach mogłoby pomóc). Wg pracowników robiących remont po przyjściu z rana w mieszkaniu było ok. 15St (na zewnątrz -6) i grzejniki CV33 były całe ciepłe. Jak dojdzie termostat to dopiszę co sie zmieniło z obserwacji. Dzisiaj natomiast zadam na piecu wyższą temperatę, co by sprawdzić czy faktycznie po odczekaniu 30min coś się zmieni i opiszę wrażenia.
    Ostatnio edytowane przez grelo1 ; 14-02-2012 o 14:53

  11. #11

    Domyślnie

    grelo1 jaki masz sterownik do tego pieca i jak Ci się sprawuje..........ja szukam prostego sterownika, w którym mógłbym ustawić czas załączenia ogrzewania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony