dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie Kostka Polbruk Merkado straciła kolor, wyblakła TANDETA!

    Przestrzegam przed kupnem kostki brukowej firmy Polbruk (B-Complex). Kupiłem ok 160 m2 kostki Merkado piaskowa i po pół roku kostka całkowicie straciła kolor, wyblakła i jest szara zamiast piaskowa.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Czy możesz swoją opinię wzbogacic zdjęciami wyblakniętej kostki?
    Z góry dzięki.
    Czy jeszcze ktoś miał podobne doświadczenia z tą kostką?

  3. #3

    Domyślnie

    W załączeniu zdjęcia. W środku koła jest okrągła kostka która pochodzi chyba z innego cyklu produkcji i jest ona nadal żółta. Natomiast pozostałem 160m2 wygląda tak jak na zdjęciu. Gdy kostka dostanie trochę wilgoci, robi się żółto zielonkawa...




  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Kostka Polbruk Merkado straciła kolor, wyblakła TANDETA!

    Cytat Napisał hub75
    Przestrzegam przed kupnem kostki brukowej firmy Polbruk (B-Complex). Kupiłem ok 160 m2 kostki Merkado piaskowa i po pół roku kostka całkowicie straciła kolor, wyblakła i jest szara zamiast piaskowa.
    Jakaś tragedia. Właśnie jestem na etapie wyboru i myślałem, że to będzie miłe zakończenie budowy....a tu kicha. Myślałem o kostce Jadaru. Wklepałem w wyszukiwarkę i raczej się przestraszyłem. Teraz Polbruk.

    Czy jest jakaś kostka (pomijam kamień), która nie blaknie, nie matowieje, nie pęka, nie kruszy się, nie robi się śliska, porowata etc ??? Reasumując nie robi się z niej syf ?
    pozdrawiam,
    M

  5. #5

    Domyślnie

    Polbruk nie pęka ale za to nie ma koloru Kolor zniknął praktycznie po kilku miesiącach. Tak jak piszesz kostka miała być dopełnieniem domku, niestety goście odwiedzający nasz dom dopytują się dlaczego kupiłem szarą kostkę...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Polbruk nie pęka ale za to nie ma koloru Kolor zniknął praktycznie po kilku miesiącach. Tak jak piszesz kostka miała być dopełnieniem domku, niestety goście odwiedzający nasz dom dopytują się dlaczego kupiłem szarą kostkę...

    Jeśli opisujesz problem na forum to daj też znać jaką odpowiedź dostałeś na reklamację. To dopiero świadczy o firmie.

  7. #7

    Domyślnie

    Polbruk odpowiedział, że kostka jest nadal żółta i nie straciła koloru.... Na "wizję lokalną" czekałem ponad 2 miesiące. I teraz uwaga: Polbruk ma swoją siedzibę jak i zakład produkcyjny ok 1400 m od mojego domu !!!

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ta szara kostka na powyższych zdjęciach była pierwotnie takiego koloru jak to kółeczko w środku?
    Myślałam o zakupie kostki merkado w kolorze brązowym ale teraz już nie wiem sama. Dobrze, gdyby wypowiedział się jeszcze jakis posiadacz kostki Polbruku o swoich doświadczeniach.

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana777
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ta szara kostka na powyższych zdjęciach była pierwotnie takiego koloru jak to kółeczko w środku?
    Myślałam o zakupie kostki merkado w kolorze brązowym ale teraz już nie wiem sama. Dobrze, gdyby wypowiedział się jeszcze jakis posiadacz kostki Polbruku o swoich doświadczeniach.

    Pozdrawiam.
    Tak cała kostka pierwotnie była jednolita żółtawa jak kółeczko w środku.

    No ale wg Polbruku ta szara kostka, jest nadal żółta

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beekeeper

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    będziesz coś działał dalej w tej sprawie? Jakiś rzeczoznawca czy coś w tym stylu? Mo że została Tobie jakaś kostka niepołożona i nienarażona na działanie czynników atmosferycznych i można by udowodnić wyblaknięcie?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Libet
    semmelrock
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Cytat Napisał ana777
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ta szara kostka na powyższych zdjęciach była pierwotnie takiego koloru jak to kółeczko w środku?
    Myślałam o zakupie kostki merkado w kolorze brązowym ale teraz już nie wiem sama. Dobrze, gdyby wypowiedział się jeszcze jakis posiadacz kostki Polbruku o swoich doświadczeniach.

    Pozdrawiam.
    Tak cała kostka pierwotnie była jednolita żółtawa jak kółeczko w środku.

    No ale wg Polbruku ta szara kostka, jest nadal żółta
    idź do sądu - wygraną masz w kieszeni......ja bym zażądał zwrotu kasy za kostkę i za ułożenie.... w końcu minęło tylko pół roku.....
    BOHO
    Warszawa

  13. #13

    Domyślnie

    Pierwsze żądanie zwrotu kasy zignorowali. Wysłałem drugą prośbę o obniżenie ceny i jeżeli to nie poskutkuje pójdę do sądu.

  14. #14

    Domyślnie

    złożyłeś pisemną reklamację ?

    obniżenie ceny? chcesz mieć szarą kostkę?
    ja bym zażądał nową kostkę i koszty wymiany!
    masz do tego prawo....
    BOHO
    Warszawa

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    złożyłeś pisemną reklamację ?

    obniżenie ceny? chcesz mieć szarą kostkę?
    ja bym zażądał nową kostkę i koszty wymiany!
    masz do tego prawo....
    Może masz więcej informacji ode mnie bo z opisu autora ja nie mogłem wywnioskować z czego jesteś pewny wygranej w sądzie, a szczególnie skąd przekonanie do prawa żadania kosztów wymiany. Żebym był dobrze zrozumiany to w pełni popieram opcję, że koszt wymiany poniesie sprzedawca, ale szczerze wątpię w takie rozwiązanie nawet przy pomocy sądu. Chyba, że była kupiona od dostawcy wraz z usługą montażu, ale i wtedy widzę spore trudności.

  16. #16

    Domyślnie

    USTAWA
    z dnia 27 lipca 2002 r.
    o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu
    cywilnego.

    Art. 8.
    1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia
    go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo
    wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się
    wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności,
    a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego
    inny sposób zaspokojenia.
    2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w
    szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz
    ponownego zamontowania i uruchomienia.
    BOHO
    Warszawa

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    USTAWA
    z dnia 27 lipca 2002 r.
    o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu
    cywilnego.

    Art. 8.
    1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia
    go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo
    wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się
    wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności,
    a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego
    inny sposób zaspokojenia.
    2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w
    szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz
    ponownego zamontowania i uruchomienia.

    W pełni popieram. Haczyk może być w stwierdzeniu niezgodności towaru z umową. Ja tej umowy nie widziałem (mam na myśli jakieś normy na podstwie których firma produkuje towar) dlatego nadal uważam, że na podstawie przedstawionych danych (dodam, że jednostronnych) nie można jednoznacznie stwierdzić, że wygrana w sądzie jest pewna.

  18. #18

    Domyślnie

    skoro kupił kostkę żółtą a jest szara, to to jest właśnie niezgodność towaru z umową.....
    jak zdjęcia są w realu to nie ma wątpliwości że kostka jest teraz szara...... już nie mówiąc o tym, że część towaru tego samego dostawcy zachowała kolor - "W załączeniu zdjęcia. W środku koła jest okrągła kostka która pochodzi chyba z innego cyklu produkcji i jest ona nadal żółta...."

    chyba że ja widzę co innego na tych zdjęciach......
    BOHO
    Warszawa

  19. #19

    Domyślnie

    mam kostkę Jadaru i ta sam sytuacja, ułożylismy kolor żółty i beżowy, teraz jest identyczny jak ten na zdjęciach powyżej. I tak sie zastanawiam może też spróbuję reklamacji.

  20. #20

    Domyślnie

    nie ma się co zastanawiać ! ustawa o sprzedaży konsumenckiej w dłoń i reklamacja!

    i UWAGA ! w ustawie jest mały haczyk:

    Art. 9. 1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem.

    trzeba pilnować tych dwóch miesięcy !!!!!!!!!!!!!!
    BOHO
    Warszawa

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony