dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie Polbruk drugi raz odrzucił reklamację, teraz czas na sąd.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    skoro kupił kostkę żółtą a jest szara, to to jest właśnie niezgodność towaru z umową.....
    jak zdjęcia są w realu to nie ma wątpliwości że kostka jest teraz szara...... już nie mówiąc o tym, że część towaru tego samego dostawcy zachowała kolor - "W załączeniu zdjęcia. W środku koła jest okrągła kostka która pochodzi chyba z innego cyklu produkcji i jest ona nadal żółta...."

    chyba że ja widzę co innego na tych zdjęciach......

    Brzmi logicznie, ale poproszę jeszcze o definicję producenta koloru żółtego i szarego.
    W życiu nic nie jest tylko czarne i białe, ale dominują właśnie szarości.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał BOHO
    skoro kupił kostkę żółtą a jest szara, to to jest właśnie niezgodność towaru z umową.....
    jak zdjęcia są w realu to nie ma wątpliwości że kostka jest teraz szara...... już nie mówiąc o tym, że część towaru tego samego dostawcy zachowała kolor - "W załączeniu zdjęcia. W środku koła jest okrągła kostka która pochodzi chyba z innego cyklu produkcji i jest ona nadal żółta...."

    chyba że ja widzę co innego na tych zdjęciach......

    Brzmi logicznie, ale poproszę jeszcze o definicję producenta koloru żółtego i szarego.
    W życiu nic nie jest tylko czarne i białe, ale dominują właśnie szarości.
    wystarczy, że wysoki sąd zerknie na kostkę i stwierdzi, czy jest żółta czy nie....
    pewne rzeczy są dosyć oczywiste.....
    BOHO
    Warszawa

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał BOHO
    skoro kupił kostkę żółtą a jest szara, to to jest właśnie niezgodność towaru z umową.....
    jak zdjęcia są w realu to nie ma wątpliwości że kostka jest teraz szara...... już nie mówiąc o tym, że część towaru tego samego dostawcy zachowała kolor - "W załączeniu zdjęcia. W środku koła jest okrągła kostka która pochodzi chyba z innego cyklu produkcji i jest ona nadal żółta...."

    chyba że ja widzę co innego na tych zdjęciach......

    Brzmi logicznie, ale poproszę jeszcze o definicję producenta koloru żółtego i szarego.
    W życiu nic nie jest tylko czarne i białe, ale dominują właśnie szarości.
    wystarczy, że wysoki sąd zerknie na kostkę i stwierdzi, czy jest żółta czy nie....
    pewne rzeczy są dosyć oczywiste.....
    Kup farbę o konkretnym kolorze wg dowolnego wzornika (np. RAL) u jednego producenta i farbę o tym samym kolorze od innego producenta i gwarantuję, że zauważysz różnicę.
    Przepisy mówią, że barwa świecących kierunkowskazów to selektywna żółta. 99% tych, które widziałem jest pomarańczowa i jest to zgodne z przepisami.
    Wszystko jest względne, a daltonizm nie jest chorobą uniemożliwiającą skończenie aplikacji sędziowskiej.

  5. #25

    Domyślnie

    wtedy wystarczy powołać eksperta, który przyniesie zaświadczenie że "nie jest daltonistą" i sprawa wygrana !

    firma idzie na przetrzymanie, ale pewnie jest świadoma, że nie ma racji..... chyba nie są idiotami i daltonistami...... pogrąża ich fakt, że część ich materiału trzyma barwę....

    wygrane w sądzie jak nic !
    BOHO
    Warszawa

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    wtedy wystarczy powołać eksperta, który przyniesie zaświadczenie że "nie jest daltonistą" i sprawa wygrana !

    firma idzie na przetrzymanie, ale pewnie jest świadoma, że nie ma racji..... chyba nie są idiotami i daltonistami...... pogrąża ich fakt, że część ich materiału trzyma barwę....

    wygrane w sądzie jak nic !

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli jeszcze raz napiszę: na podstawie otrzymanych danych wg mnie ta kostka jest wadliwa. Jednak co do wygranej przed sądem to byłbym ostrożny. Pomijając fakt omylności sądów to ważne są dokumenty świadczące o tym kiedy towar uznaje się za wadliwy, a nie tylko opinia klienta.

  7. #27

    Domyślnie

    na pierwszy rzut oka kostka poza brakiem koloru jest OK.....
    reklamacja dotyczy "niezgodności towaru z umową"....kostka została kupiona jako żółta, przestała być żółta - i tyle!
    nie komplikuj prostej sprawy.....jakich dokumentów oczekujesz dla wykazania, że przedstawiona kostka nie jest już żółta ? bo na tym będzie się opierał spór w sądzie......
    BOHO
    Warszawa

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    na pierwszy rzut oka kostka poza brakiem koloru jest OK.....
    reklamacja dotyczy "niezgodności towaru z umową"....kostka została kupiona jako żółta, przestała być żółta - i tyle!
    nie komplikuj prostej sprawy.....jakich dokumentów oczekujesz dla wykazania, że przedstawiona kostka nie jest już żółta ? bo na tym będzie się opierał spór w sądzie......
    W sądzie najważniejsze są papierki. Nikt nie będzie tej kostki w sądzie oglądał, a zdjęcie jako dowód w sprawie koloru to cienko widzę.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał BOHO
    na pierwszy rzut oka kostka poza brakiem koloru jest OK.....
    reklamacja dotyczy "niezgodności towaru z umową"....kostka została kupiona jako żółta, przestała być żółta - i tyle!
    nie komplikuj prostej sprawy.....jakich dokumentów oczekujesz dla wykazania, że przedstawiona kostka nie jest już żółta ? bo na tym będzie się opierał spór w sądzie......
    W sądzie najważniejsze są papierki. Nikt nie będzie tej kostki w sądzie oglądał, a zdjęcie jako dowód w sprawie koloru to cienko widzę.
    Zbigmor - trochę mijasz się z prawdą, w zależności od inicjatywy dowodowej stron- proces cywilny jest kontradyktoryjny /kc i kpc mówi kto co ma udowodnić/, sąd sprawy "za uszy" sam nie ciągnie, nie szuka dowodów, ale ocenia jedynie dowody przedstawione przez strony procesowe /inaczej jest w karnym/ - możliwe, że sąd przeprowdzi dowód i z oględzin kostki jak i zapozna sie z dokumentacją fotograficzną.
    Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    dokładnie.... strony przedstawiają w sądzie jakie chcą dowody i sąd dokonuje na ich podstawie oceny....
    moim zdaniem do stwierdzenia, że coś nie jest już żółte, nie są potrzebne wyrafinowane ekspertyzy..... szczególnie jak będzie materiał porównawczy.....
    BOHO
    Warszawa

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Miejmy nadzieję, że autor zda relacje ze swoich działań i efektów.

  12. #32

    Domyślnie

    Na pewno zdam relację, obecnie przygotowywany jest wniosek do sądu polubownego.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leoś

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    kupiłam rok temu kostkę merkado firmy polbruk. Jestem bardzo zadowolona. Po roku eksploatacji nic się nie dzieje(mam za sobą już zimę) A dodam, że kupiłam kolorową. Nie straciła swojego pierwotnego koloru i wygląda jak w dniu zakupu. Polecam!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał leoś
    witam
    kupiłam rok temu kostkę merkado firmy polbruk. Jestem bardzo zadowolona. Po roku eksploatacji nic się nie dzieje(mam za sobą już zimę) A dodam, że kupiłam kolorową. Nie straciła swojego pierwotnego koloru i wygląda jak w dniu zakupu. Polecam!
    Taaaaaaaaaaaaa

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał leoś
    witam
    kupiłam rok temu kostkę merkado firmy polbruk. Jestem bardzo zadowolona. Po roku eksploatacji nic się nie dzieje(mam za sobą już zimę) A dodam, że kupiłam kolorową. Nie straciła swojego pierwotnego koloru i wygląda jak w dniu zakupu. Polecam!
    bo to dopiero pierwsza zima !

    zobacz lepiej zdjęcia na początku tematu i zapłacz !
    BOHO
    Warszawa

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał leoś
    witam
    kupiłam rok temu kostkę merkado firmy polbruk. Jestem bardzo zadowolona. Po roku eksploatacji nic się nie dzieje(mam za sobą już zimę) A dodam, że kupiłam kolorową. Nie straciła swojego pierwotnego koloru i wygląda jak w dniu zakupu. Polecam!
    Tylko 1 post na muratorze - czyżby reklama?
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał nom
    Cytat Napisał leoś
    witam
    kupiłam rok temu kostkę merkado firmy polbruk. Jestem bardzo zadowolona. Po roku eksploatacji nic się nie dzieje(mam za sobą już zimę) A dodam, że kupiłam kolorową. Nie straciła swojego pierwotnego koloru i wygląda jak w dniu zakupu. Polecam!
    Tylko 1 post na muratorze - czyżby reklama?
    ciag komuniakacyjny (alejka) wylozona kostka polbruk. dzien w dzien "ciagna" po niej auta, setki ludzi wali slonce i .. i ma kolor.
    calkiem mozliwe, ze kupiono tani gatunek (tu nie znam sie) 10.

  18. #38

    Domyślnie odp

    Cytat Napisał hub75
    Pierwsze żądanie zwrotu kasy zignorowali. Wysłałem drugą prośbę o obniżenie ceny i jeżeli to nie poskutkuje pójdę do sądu.
    Jeśli zignorowali reklamację i nie odpowiedzieli na nią w ciągu 14 dni to znaczy, że uznali twoje roszczenie za zasadne i już masz sprawę wygraną w sądzie.
    Warunek dowód złożenia reklamacji. e-Mail, sms

  19. #39

    Domyślnie

    nie żartuj sobie ze sms wysyła się reklamację.
    Na pewno potraktują Ciebie równie poważnie.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Hub, daj znać czy udało Ci się coś wyegzekwować

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony