dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    ciag komuniakacyjny (alejka) wylozona kostka polbruk. dzien w dzien "ciagna" po niej auta, setki ludzi wali slonce i .. i ma kolor.
    calkiem mozliwe, ze kupiono tani gatunek (tu nie znam sie) 10.
    A co to jest "tani gatunek" ?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Hub, daj znać czy udało Ci się coś wyegzekwować
    W listopadzie będzie pierwsza rozprawa, na pewno dam znać.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Cytat Napisał cieszynianka
    Hub, daj znać czy udało Ci się coś wyegzekwować
    W listopadzie będzie pierwsza rozprawa, na pewno dam znać.
    Trzymam kciuki

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja tez czekam na wynik tej sprawy. Osobiscie zaryzykowalem i tez ulozylem troche zoltej kostki Merkado z Polbruk/B-Complex (w polaczeniu z grafitem i szarym). Zwyczajnie bardzo pasowala mi do calosci domu (kolory czarny - dach, zolte - sciany, biale - detale) i narazie trzyma kolor (minely 2 miesiace - wiem, ze to zbyt krotko by wyciagnac wnioski).
    Tym niemniej pisze to, bo jak spojrzycie na kostke kolorowa, to zauwazycie, ze wiekszosc z nich barwiona jest tylko na powierzchni - w przypadku zoltego (piaskowego) ta grubosc to tylko jakies 2 mm!!! Niektore kostki sa barwione w masie (np. grafit) i ta na pewno nie wyblaknie.
    W sklepie, gdzie kupowalem (PATOKA w Lublewie) tez mowili, ze bylo sporo (NAJWIECEJ!) reklamacji na piaskowa Merkado (blakla) i sie z niej wycofuja.

    Dlatego bede sledzil watek, bo kto wie, czy nie bede zmuszony korzystac z przetartych sciezek.
    Zycze powodzenia w walce o swoje! Producent nigdzie nie informuje o mozliwosci zmiany koloru przez kostke, wiec jest podstawa. Ciesze sie, ze sa z nami prawnicy, ktorzy choc czesciowa naprowadza na dobry trop, publikujac fragmenty odpowiednich ustaw.
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

  5. #45

    Domyślnie

    3 Listopada będzie pierwsze spotkanie w sądzie, na pewno zdam relację.

  6. #46

    Domyślnie

    obstawiam, ze jakby Twoj przypadek byl jednostkowy... to nie bawiliby sie w sądy, tylko rozliczyli sie z Tobą.. ale.. wiedzą, ze takich jak Ty jest pewnie sporo... piszesz, dzwonisz, straszysz sądem.. ale jedynie polowa lub moze mniej, będzie ciągnęła sprawę do konca... nie którzy przełkną ch..wy kolor i tyle, a firma jest do przodu. Muszą walczyć bo to pewnie spore koszta takie wybrukowanie podwórza.. i jak inni zaczną sie upominac???? to srednio z budżetem... obstawiam, ze takie forum jak to jest PRZEKLEŃSTWEM dla tego typu wpadek danej firmy... bo ktos nastepny jak to przeczyta i bedzie mial poobny problem a autor jeszce tego tematu wygra ... no to dawaj...

  7. #47

    Domyślnie

    beton to beton , nie ważne z jakiej firmy i tak po czasie wyblaknie . życzę powodzenia w sądzie .

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyzak
    ...
    Tym niemniej pisze to, bo jak spojrzycie na kostke kolorowa, to zauwazycie, ze wiekszosc z nich barwiona jest tylko na powierzchni - w przypadku zoltego (piaskowego) ta grubosc to tylko jakies 2 mm!!! Niektore kostki sa barwione w masie (np. grafit) i ta na pewno nie wyblaknie....
    Mój cały melanż od czerwieni po brąz jest barwiony w masie... model to nostalit taka sama jak na zdjęciu ale produkcji lokalnej w Świdniku kosztowała zapewne dużo taniej niż ta z polbruku - nic nie traci koloru.
    U kumpla delikatnie pomylił się też lokalny producent z kolorem ( trochę jaśniejszy) i już firma pomalowała wszystko porządnymi farbami do betonu i dodatkowo gratis pełna impregnacja.
    Także jak firma ma dobre intencje to potrafi się zachować. A jak komuś woda sodowa wali do łba bo jest największy to traktuje klienta jak w tej sytuacji. Także dla tych którzy ciągle szukają - wspierajmy małych lokalnych producentów.

  9. #49

    Domyślnie

    i jak wrazenia??? dzisiaj 5-ty... to chyba juz po spotkanu w sadzie?

  10. #50

    Domyślnie

    Pierwsza rozprawa to była próba ugody, na którą sprzedawca się nie zgodził, bo stwierdził że to producent (Polbruk) powinien obniżyć cenę. Składamy jeszcze raz sprawę, będziemy powoływać biegłego.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Pierwsza rozprawa to była próba ugody, na którą sprzedawca się nie zgodził, bo stwierdził że to producent (Polbruk) powinien obniżyć cenę. Składamy jeszcze raz sprawę, będziemy powoływać biegłego.
    nie no pewnie ze POLBRUK powinien, ale tylko w stosunku do swojego klienta czyli tej firmy, ktora Wam sprzedawala... Wy pozywacie swojego sprzedawce, a Oni swojego proste jak drut...

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Pierwsza rozprawa to była próba ugody, na którą sprzedawca się nie zgodził, bo stwierdził że to producent (Polbruk) powinien obniżyć cenę. Składamy jeszcze raz sprawę, będziemy powoływać biegłego.
    Trzymam kciuki za powodzenie na rozprawie.
    Trochę się podłamałem czytając ten temat, gdyż przymierzałem się właśnie do zakupu kostki Merkado......cóż trzeba będzie się przerzucić na libet albo jakiś Semmelrock

    Pozdrawiam,

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas
    Cytat Napisał hub75
    Pierwsza rozprawa to była próba ugody, na którą sprzedawca się nie zgodził, bo stwierdził że to producent (Polbruk) powinien obniżyć cenę. Składamy jeszcze raz sprawę, będziemy powoływać biegłego.
    Trzymam kciuki za powodzenie na rozprawie.
    Trochę się podłamałem czytając ten temat, gdyż przymierzałem się właśnie do zakupu kostki Merkado......cóż trzeba będzie się przerzucić na libet albo jakiś Semmelrock

    Pozdrawiam,
    hehe.. no i dokladnie o to chodzi... to co najmniej jeden klient mniej, a obstawiam, ze wiecej osob po przeczytaniu tematu zmienilo zdanie... wyswietlane 2400 razy

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja przed chwilą rozmawiałem z szefową sklepu PATOKA (o którym wcześniej wspomniałem) i mówiła, że obecnie należy takie przypadki reklamować u sprzedawcy kostki.
    Podobno załatwiają już te sprawy od ręki.

    A w kwestii kostki - śnieg u mnie stopniał i narazie żółta jest żółta - oby tak zostało (minęło 8 miesięcy od położenia).
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_ Zobacz post
    hehe.. no i dokladnie o to chodzi... to co najmniej jeden klient mniej, a obstawiam, ze wiecej osob po przeczytaniu tematu zmienilo zdanie... wyswietlane 2400 razy
    Jednak zdecydowałem się na Polbruk Santorini.....

  16. #56

    Domyślnie

    hub75 jak sie rozwinela sprawa?

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ramot
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    okolice Jaktorowa
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Witam. Wciągnął mnie ten temat, zwłaszcza że wybór kostki właśnie przede mną. Jakieś wieści w sprawie?

  18. #58

    Domyślnie Prosba o info

    Witam,

    Jak zakończyła się sprawa w sądzie?

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Glar1

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-123
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytałem Wasze posty i troszeczkę się zdziwiłem bo chyba niewielu z Was miało do czynienia z kostką brukową a w szczególności Boho - nie doradzaj sądu jeśli nie masz zielonego pojęcia o produkcie!!!!!!!
    Może trochę wyjaśnię
    sprawa 1
    -środki kół u producentów kostek jest to oddzielna produkcja dlatego zawsze albo prawie zawsze będzie inny odcień kolorystyczny
    -ze zdjęć widać iż na kostce leży śnieg czyli zdjęcia wykonano zaraz po zimie kostka po zimie prawie zawsze jest zabrudzona a szczególnie po pierwszej zimie od ułożenia lubi na niej wychodzić wykwit wapienny (chociaż to nie jest normą od producenta potrafi przyjść świeża z wykwitem)
    -na kostce mokrej jest kolor -więc nie można mówić o stracie koloru tylko raczej o wykwicie, wykwit ma to do siebie że zanika pod wpływem wody
    -czy była próba wyczyszczenia kostki środkami do wykwitu???
    -kostka żółta a raczej oliwkowa (żółta jest tylko produkowana na białym cemencie u większości producentów) jest najgorszym kolorem do utrzymania w czystości więc współczuję wykonania z oliwki podjazdu.
    Sprawa 2 Barwienie kostki
    nie ma znaczenia czy kostka jest barwiona tylko od "góry" czy cała - kostka jest barwiona w masie czyli 2-5 mm powierzchni w głąb ścieralność kostki jest znikoma więc zetrzeć np 5mm betonu przy normalnym użytkowaniu to troszeczkę czasu minie producenci nie barwią spodniej części kostki ze względu na metody produkcji, oszczędności, większość dużych producentów (libet polbruk itp. nie barwi kostki w całości) wcale kostka w całości barwiona nie jest lepsza od barwionej tylko powierzchniowo.
    Coś mi się wydaję że sprawę w sądzie przegrasz - nie życzę Ci tego ale przed sądem wnikliwie się czyta normy, i dogłębnie poznaje produkt.
    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    HUB na pewno miał w umowie, że kostka z czasem może zmienić kolor, słońce itd...
    HUB zapłacił jak za swojego fiata 125p, a zażądał trwałego merca na co producent potraktował go tak, jak na to tacy zasługują.
    HUB przerżnął sprawę w sądzie i dlatego nie daje głosu [proszę trzymać emocje na wodzy]
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 13-10-2011 o 06:35 Powód: Wymoderowano inwektywy

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony