dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie gaz płynny czy ekogroszek?

    Proszę poradźcie co wybrać! Zbiornik z gazem płynnym i kociol kondensacyjny czy piec na ekogroszek, pellety itp? Jakie są koszty montażu jednego i drugiego dla domu o pow ok 140mk? Jakie sa koszty poźniejszego utrzymania tych dwóch wariantów? Na co warto sie zdecydować? Wiem, że gaz daje wiekszy komfort użytkowania niż węgiel ale czy nie zje mnie to finansowo? A może różnice w zamontowaniu i użytkowaniu nie sa az tak duże? proszę o jakąś podpowiedź w tej materii bo nie chcę podjąć niewłaściwej decyzji.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ja wybieram zielony.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: gaz płynny czy ekogroszek?

    Cytat Napisał dolec
    proszę o jakąś podpowiedź ....
    przeszukaj archiwum - są wątki o piecach na ekogroszek, ich ustawianiu i zasypywaniu. Nawet jakieś porównania też się znajdą. Dużo ciekawej lektury.

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za wskazanie drogi, już szukam

  5. #5

    Domyślnie

    W każdych rankingach węgiel jest tańszy od gazu płynnego. Nawet nie masz co szukać a już dzisiaj myśleć o piecu z zasobnikiem.

  6. #6

    Domyślnie

    ja jednak bym się zastanawiał , brat ma piec na ekogroszek 4 worki wsypuje do zasobnika wyjmuje 1,5 worka popiołu ... ekogroszek stał się ostatnio bardzo kiepski jakościowo , w końcu zapotrzebowanie na niego jest ogromne bo gdzie ucho nie przyłożyć to sami "eko"goszkowcy...a górnicy już trąbią o podwyżkach gdzie w obecnym stanie gospodarki to jest jedyna gałąź w której potrzeba pracowników...
    obecnie taniego paliwa do ogrzania domu nie ma i najlepszym rozwiązaniem jest dobre ocieplenie domu,aby niezależnie od rodzaju paliwa grzewczego koszty były do zaakceptowania i wybrac najbardziej ekologiczne paliwo z możliwych, bo trzeba w końcu dbac o nasza planetę........!
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli
    wybrac najbardziej ekologiczne paliwo z możliwych, bo trzeba w końcu dbac o nasza planetę........!
    Nie ma ekologicznych paliw
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiro
    Cytat Napisał Petronelli
    wybrac najbardziej ekologiczne paliwo z możliwych, bo trzeba w końcu dbac o nasza planetę........!
    Nie ma ekologicznych paliw
    ale jedno może być bardziej lub mniej szkodliwe od drugiego....
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli
    ale jedno może być bardziej lub mniej szkodliwe od drugiego....
    Ale które od którego to już tylko od aktualnej mody zależy - przykładowo do niedawna większość ludzi wierzyła, że produkcja CO2 przez człowieka powoduje "efekt cieplarniany".
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli
    ja jednak bym się zastanawiał , brat ma piec na ekogroszek 4 worki wsypuje do zasobnika wyjmuje 1,5 worka popiołu ... ekogroszek stał się ostatnio bardzo kiepski jakościowo
    to niech brat zmieni dostawcę tego "ekogroszku" albo parametry spalania bo coś ewidentnie jest nie tak - z jednego worka prawdziwego ekogroszku powinien dostać około pół wiaderka popiołu (a nawet mniej jakby miał dobry ekogroszek).

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiro
    Cytat Napisał Petronelli
    ale jedno może być bardziej lub mniej szkodliwe od drugiego....
    Ale które od którego to już tylko od aktualnej mody zależy - przykładowo do niedawna większość ludzi wierzyła, że produkcja CO2 przez człowieka powoduje "efekt cieplarniany".
    moda to jest ale na ekologiczne życie !
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Petronelli
    ja jednak bym się zastanawiał , brat ma piec na ekogroszek 4 worki wsypuje do zasobnika wyjmuje 1,5 worka popiołu ... ekogroszek stał się ostatnio bardzo kiepski jakościowo
    to niech brat zmieni dostawcę tego "ekogroszku" albo parametry spalania bo coś ewidentnie jest nie tak - z jednego worka prawdziwego ekogroszku powinien dostać około pół wiaderka popiołu (a nawet mniej jakby miał dobry ekogroszek).
    i tak powinno być ,ale w chwili wyboru trochę kłopotu ze sprawdzaniem by było,ongiś bywało że niezależnie od miejsca zakupu ekogroszek był podobnej jakości , ale teraz przy zwiększonym popycie kopalnie, pośrednicy muszą sobie jakoś radzić stąd jakość taka a nie inna i to nie sa odosobnione przypadki
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli
    Cytat Napisał admiro
    Cytat Napisał Petronelli
    wybrac najbardziej ekologiczne paliwo z możliwych, bo trzeba w końcu dbac o nasza planetę........!
    Nie ma ekologicznych paliw
    ale jedno może być bardziej lub mniej szkodliwe od drugiego....

    Rzecz względna. Ekolodzy dziś na świecie mają bardzo dobry marketing. Promują wszystko co wg nich jest naturalne. A te rzeczy niby nienaturalne to przemysł ściąga z księżyca? A czy przed narodzinami człowieka żadne gatunki nie wymierały? Teraz na siłę próbuje się ratować wszystkie. To jest nienaturalne. Natura radziła sobie z dinozaurami to poradzi sobie i z człowiekiem.

  14. #14

    Domyślnie

    Od projektu do zakupu kotła przechodziłam 4 zmiany ogrzewania.
    1. W projekcie był olej, odrazu zmieniłam na ekogroszek - co wiązało się z powiększeniem kotłowni i zmianą średnicy komina.
    2. Po głębszych przemyśleniach i wypowiedziach znajomych i forumowiczów, zaczełam się zastanawiać nad gazem ze zbiornika podziemnego - już odbyłam kilka spotkań z dostawcami, gdy pan z Polgazu wyliczył mi zużycie na ogrzewanie i podgrzewanie wody - ojjjj odrazu mnie cena sprowadziła na ziemię - wyszło 2x ekogroszek.
    3. Zostałam przy eko, ale kolega kupił sobie piec na pelet, kilka wizytacji na budowie, oglądanie co jak działa, ile popiołu, jak się syfi, jak to wogóle wygląda i efekt mam piec Pellets Lambda Control. Koszt ogrzewania pelletsem jest z 20% droższy od eko bo paliwo mniej kaloryczne, ale dobry pelet jest jeszcze trochę tańszy od dobrego ekogroszku.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Koszt ogrzewania pelletsem jest z 20% droższy od eko bo paliwo mniej kaloryczne, ale dobry pelet jest jeszcze trochę tańszy od dobrego ekogroszku.
    coś mi nie pasuje. Z jednej strony pisze, że palenie pelletem jest o 20% droższe od groszku a potem piszesz, że dobry pellet jest jeszcze trochę tańszy od groszku. To jest taniej czy nie. Porównywanie cen za tonę nie ma sensu, przy różnych kosztach grzania.

  16. #16

    Domyślnie

    [quotebrat ma piec na ekogroszek 4 worki wsypuje do zasobnika wyjmuje 1,5 worka popiołu ... ekogroszek stał się ostatnio bardzo kiepski jakościowo ,[/quote]
    U mnie jest tak, że z czterech worków groszku mam średnio pół worka popiołu. Raz to sobie zważyłem i wyszło 8 kg. Nie jest tak źle. Groszek z normalnego składu workowany na miejscu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Koszt ogrzewania pelletsem jest z 20% droższy od eko bo paliwo mniej kaloryczne, ale dobry pelet jest jeszcze trochę tańszy od dobrego ekogroszku.
    coś mi nie pasuje. Z jednej strony pisze, że palenie pelletem jest o 20% droższe od groszku a potem piszesz, że dobry pellet jest jeszcze trochę tańszy od groszku. To jest taniej czy nie. Porównywanie cen za tonę nie ma sensu, przy różnych kosztach grzania.
    No proste przecież:
    Kaloryczność pelletu to 17 MJ/Kg - cena 695 zł/ tonę
    Kaloryczność ekogroszku to 26 MJ/kg - 840 zł/tonę

    No i liczymy proporcje i wyjdzie pewnie różnicy z 20% - które podałam na oko.

  18. #18

    Domyślnie

    O przepraszam kaloryczność pelletu z barlinka to 19 MJ/kg przy cenie 695 za tonę.

  19. #19

    Domyślnie

    Policzyłam i wyszło mi drożej o 12% przy paleniu pelletsem z barlinka w stosunku do ekogroszka.

  20. #20

    Domyślnie

    bo cenę ekogroszku zawyżyłaś... bezproblemowo można kupić 1t workowanego ekogroszku za 760zł - a nawet taniej

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony