dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 103
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    E tam,
    wg mnie najbardziej pasuje kolor D1.. praktycznie identyczne do orzecha. Ale dębina ma swoją cenę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    E tam,
    wg mnie najbardziej pasuje kolor D1.. praktycznie identyczne do orzecha. Ale dębina ma swoją cenę.
    My zamówiliśmy właśnie D1, dębowe model 419 Okna mamy Złoty Dąb, ale ganek (dosyć duży - 2.5x3m) mamy drewniany pokryty mahoniowym kolorem.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    Cytat Napisał finlandia
    E tam,
    wg mnie najbardziej pasuje kolor D1.. praktycznie identyczne do orzecha. Ale dębina ma swoją cenę.
    My zamówiliśmy właśnie D1, dębowe model 419 Okna mamy Złoty Dąb, ale ganek (dosyć duży - 2.5x3m) mamy drewniany pokryty mahoniowym kolorem.
    Za ile?
    Jeśli można wiedzieć?
    WARTO? WARTO!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Za ile?
    Jeśli można wiedzieć?
    Udało nam się stargować do równych 5tys za drzwi z montażem (wychodzi to jakieś 9% rabatu od każdej pozycji z cennika).

    Natomiast oficjalne ceny są jawne i dostępne w salonach, i tak oto przykładowo:
    Drzwi DZ 419 - 4464 netto
    Płaskownik - 120 netto
    Klamka london złota - 170 netto
    Wkładka z pokrętłem - 100 netto

    salony proponują dodatkowo np górny zamek, ale wychodzę z założenia że jak ktoś będzie chciał się włamać, to na pewno nie przez drzwi frontowe (które notabene są naprawdę ciężkie)

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Dzięki
    Cena do zaakceptowania za tej jakości wyrób-jak dla mnie
    WARTO? WARTO!

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kurczę. Wszystko na odwrót
    Do złotego dębu z pcw idealnie wg mnie pasuje meranti M11. Do orzecha - dębowe D1. Ciężko jest dobrać lepiej. Ale oczywiście - wszędzie może to wyglądać inaczej, szczególnie jak różne są gusta..

    5 tys. za takie kompletne drzwi dębowe z montażem to dobra cena.
    Ja zamiast drugiego zamka proponuję zamek Automatic.. wbrew pozorom ma lepszą klasę antywłamaniową niż dwa zamki. A i po zamknięciu stale blokuje klamkę.

    Tyle że te ceny od poniedziałku są nierealne.. rabaty w dół.. - czyli podwyżka.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Kurczę. Wszystko na odwrót
    Do złotego dębu z pcw idealnie wg mnie pasuje meranti M11. Do orzecha - dębowe D1. Ciężko jest dobrać lepiej. Ale oczywiście - wszędzie może to wyglądać inaczej, szczególnie jak różne są gusta..

    5 tys. za takie kompletne drzwi dębowe z montażem to dobra cena.
    Ja zamiast drugiego zamka proponuję zamek Automatic.. wbrew pozorom ma lepszą klasę antywłamaniową niż dwa zamki. A i po zamknięciu stale blokuje klamkę.

    Tyle że te ceny od poniedziałku są nierealne.. rabaty w dół.. - czyli podwyżka.
    Coś bliższego możesz zdradzić? O ile, na co...
    WARTO? WARTO!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak mowa o drzwiach to 5%
    Jeśli ostatnio ktoś dawał 7% rabatu to teraz da 2%... no moze 3% ?

    Do normalności wracają też okna dębowe - już nie będą tak tanie...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Facet27,
    termin to wyłącznie deklaracja (lub jak kto woli- zobowiązanie) producenta.
    "wiosna i duża ilość budujących" to tylko interpretacja jednej z kupujących..
    W każdej firmie jest to indywidualne i odzwierciedla:
    - plan produkcji,
    - ilość zamówień,
    - stan zapasów materiałów itd.
    Termin producenta to jedno - termin sprzedawcy to drugie. Transport fabryczny to nie kurier jeżdżący po każej budowie a montazyści to nie pogotowie ratunkowe czekające na wezwaznia..
    Myślę że Twoja interpretacja była zbyt pochopna.
    Porat? Sorry, nie spotkałem się z tą firmą.. może coś wiecej na temat jej produktu?
    słuchaj nie musisz mi o tym psac dobrze o tym wiem sugeruje jedynie że jest to wymówka producenta, który nie potrafi dotrzymac terminu, o planach, zamówieniach i podobnych rzeczach tez nie musisz mnie informowac znam ten temat bardzo dobrze, Porat to litrówka chodziło mi o Portę w której palnowania sa 2 razy w tygodniu a po kazdym otrzymujemy info co i w jakim terminie sie produkuje s ato praktycznie stałe terminy a klientowi podaje sie ten z ostatniego potwierdzenia, porządna firma jest w stanie utrzymac termin bo ma odpoweidnie moce przerobowe i porządnych ligistyków. Mam jescze do Ciebie pytanie skąd wiedza na temat plityki rabatowej sprzedawców, tak sie skałda że ja dostarczam towar na budowy i do sklepów i coraz częściej moi klienci próbują negocjowac dodatkowy upust z tytułu że daja wieksze rabaty klientom, którzy wykorzystując kryzys i mniejszą sprzedaż staraja się wynegocjować dla siebie jak najlepsze warunki.
    Pozdrawiam

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Porta to nie jest temat tego wątku, ale precyzując: aktualnie w Porcie planowania są raz w tygodniu.
    Uważnie obserwuję rynek - 8 lat pracowałem po stronie producentów. Od czterech wyłącznie jako przedsiębiorca w branży stolarki.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Finlandia, a co sądzisz o drzwiach firmy KMT, Terma ze Słupska? Znasz tą firmę? Przymierzam sie do zakupu ich drzwi.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    KMT..
    wiesz.. to nie ta pólka. Drzwi stalowe to zwykle cena do 2 tys. złotych.
    Dobre drzwi drewniane zaczynają się od 3-4 tysięcy.
    Nie da się porównać drzwi stalowych do tych klasowych - drewnianych. W każdym szczególe są inne..

    A samo KMT - ja z tej półki wybrałem Juwent z Ryk. A raczej zarekomendowali mi ich starzy znajomi, którzy sprzedają ten produkt znacznie dłużej.
    Różnie słyszałem o KMT - generalnie nic strasznego - no może terminy mają dłuższe niż mówią sprzedawcy, chociaż to jest tak, że KMT jako firma popularna i niedroga jest w (prawie) każdym punkcie okiennym. A tu wiele do przekręcenia mają "handlowcy".
    Do sedna? OK, nie miałem bezpośredniego kontaktu z KMT. Nie daj się jedynie skusić na tańszą ościeżnicę "EKO", bo jest mało sztywna. Na resztę narzekań nie słyszałem. Ale polecić ich nie mogę - nie znam ich aż tak dobrze

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Dzieki za koment.
    Ja jestem zainteresowany dwuskrzydłówkami, które nie dawno wprowadzili na rynek. Powiem Ci, że cena tych drzwi w najdroższym wariancie tłoczenia i szklenia VdsIV to wydatek rzędu 4 tyś. zł ale z drugiej strony drzwi o tym wymiarze tyle, że drewniane to pewnie z 7-8 tyś. W każdym razie dzieki za opinie
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  14. #34

    Domyślnie

    A jak wypada porównanie jakości drzwi zewnętrznych drewnianych (Urzedowski, Cal, Lupol) do drzwi z PCV ( np. na profilu Veka). Plastiki porównywalne są cenowo do sosnowych, jednak słyszałem kilka złych opini o drzwiach z PCV. Jednak sosna czy meranti tez podobno nie jest super.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jest coś w życiu super?
    Generalna zasada - dobry materiał w dobrym wykonaniu i prawidłowym montazu będzie ok. Jakiekolwiek gorsze ogniwo może sprawić ze efekt nie będzie zadowalający.

    Drzwi z PCW to jeszcze inne bajka - widziałem je w wielu sklepach czy biurach i są (w miarę) ok, ale u siebie w domu nie wyobrażam sobie czegoś takiego..

  16. #36

    Domyślnie

    tak jeszcze na chwile o tej porcie planowanie jest jedno ale tylkow tym i poprzednim tygodniu z tytułu zmiany kodów na drzwi teraz bedzie kod 22 znkai masakra. A jesli chodzi o drzwi PCV to znajomy tym handlował i nie poleca podobno na zbyt duzym słońcu potrafia pracować, z wymienionych spokojne poleciłbym Cala nimi tez handlujemy i sa super jesli chodzi o wykonanie, teraz poszerzyli ofertę o nowe wzory a także o witraże i dobra rzecz dla montazystów producent przygotowuje nawierty pod klamki.
    A jesli chodzi o drzwi zewnetrzne wogóle to mój ulubiony producent zmienił konstrukcje drzwi Wrocław na debową, co napewno zwieksza trwałość.
    pozdrawiam

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał facet27
    i dobra rzecz dla montazystów producent przygotowuje nawierty pod klamki.
    Skoro jesteśmy w wątku "Drzwi Urzędowski" to wspomniane nawierty pod klamki w drzwiach Urzędowskiego są od jakiegoś czasu. Bardzo praktyczna sprawa, szczególnie przy zamkach listwowych, gdzie wióry z wiercenia potrafily blokować pracę zamka..

  18. #38

    Domyślnie

    dokładnie szkoda tylko że maiłem okazje poznac Panów, którzy mimo wszystko xle zamontowali okuica i później rklamowali zacinający sie zamek, no ale "fachowiec" potrafi. Kochani forumowicze bez względu jakie drzwi wybierzecie szukajcie dobrych wykonawców nalepeij z autoryzacja producenta zawsze to daje wiekszą gwarancje jakości niz Pan który w swoimżyciu zdążył już niejedne drzwi zamontować.
    pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Facet27, czytając Twoje posty, nie zleciłbym Ci niczego do wykonania u siebie.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpio
    Facet27, czytając Twoje posty, nie zleciłbym Ci niczego do wykonania u siebie.
    Skorpio, szkoda sie irytować Każdy kiedyś dojrzewa.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony