dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 17
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 332
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Źle się liczy dla parterówki, bo ocieplam sam strop 30cm styropianu.
    Jak wpisuje samo ocieplenie stropu 30cm styropianu, a ocieplenie dachu zero, to wychodzi kosmos energochłonny
    Ale jak wpisałem strop zero a w dach 30cm styropianu to 91kWh/m2*rok - pellet 2900zł to by było ok

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No tak,dodatkowe 650kWh czyli jakieś 200zł od września.
    Czyli w sumie c.o+cwu od września 650zł.
    Weź pod uwagę że to wartość dla domu troche wiekszego 16-200 m i my zwykle montujemy urządzenia w domach bez wentylacji mechanicznej i z kiepskim ociepleniem w porownaniu do twojego termosika. Do nas w wiekszości zwracają się ludzie którzy już sie wybudowali i domy i ich domy są takie jakie są. Jesienią montowałem w domu kupionym od dewelopera zgodnie z papierami "dom energooszczędny' i nagle kocioł zaczyna wpier ....... 60 kg peletu na dobę po analizie postanowił docieplić poddasze przyjechała ekipa i wdmuchała lekko licząc 5 m ekofibra. Zużycie zjechało do 15 kg na dobę. Wiec tak naprawdę zużycie jest bardzo trudno mi określić a wolę podać więcej i mieć czyste sumienie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #243
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panteraz Zobacz post
    Źle się liczy dla parterówki, bo ocieplam sam strop 30cm styropianu.
    Jak wpisuje samo ocieplenie stropu 30cm styropianu, a ocieplenie dachu zero, to wychodzi kosmos energochłonny
    Ale jak wpisałem strop zero a w dach 30cm styropianu to 91kWh/m2*rok - pellet 2900zł to by było ok
    Dlatego ten niby kalkulator jest bardzo przeklamany i nie warto się na nim ni w ząb opierać.
    U mnie różnica co do rzeczywistości wyszła bardzo duża.
    90kWh/m2/rok to w nowych domach i to jeszcze po doizolowaniu względem projektu gotowego jest raczej nie możliwe.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-03-2015 o 07:19

  4. #244

    Domyślnie

    a jak z kalorycznością takiego pelletu?? różni się on znacznie u różnych producentów??

  5. #245
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielZ

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-104
    Posty
    1

    Domyślnie pellet

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a jak z kalorycznością takiego pelletu?? różni się on znacznie u różnych producentów??
    witam...mam dostęp do dobrego pelletu w cenie 550zł/1 tonę luzem lub 650PLN w workach, jestem z Wrocławia, jest również możliwosc wykonania matryc i rolek o nieporównywanie lepszej jakości od większości dostępnych na rynku (szczególnie chińskich)... Daniel 792073981

  6. #246
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robert_N

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-177
    Posty
    6

    Domyślnie

    Możesz kupić podajnik i zbiornik dodatkowy

  7. #247

    Domyślnie

    Sezon od 01 listopada do 01 maja (6 miesięcy). CO podłogówka na ok 60m2 ale budynek ma dużą kubaturę (wysokość około 6m).
    CWU bojler 250L który piec nabił i nikt nie używał CWU (jeszcze się nie przeprowadziłem).
    Pierwszy sezon po odpaleniu kotłowni i ciężko było rozruszać podłogę aby podniosła temp w domu.

    Zużycie około 5 ton.
    5000kg : 180 dni (6 miesięcy x 30 dni) = 27,78kg dziennie
    27,78 x 30dni = 833,4kg miesięcznie hęęęę???
    Co przy cenie 950zł za 1 tonę wychodzi ciut za dużo moim zdaniem.

    W sezonie 2015-2016 będzie używane już CWU więc liczę że w 10 tonach peletu się zamknę . Ot oszczędność, a mówiła babka kup se chłopie coś na węgiel.

    Nie chce ktoś kupić pieca z Cichewicza z fajnym palnikiem i sterownikiem od wszystkiego ... tanio tanio.
    Obowiązkowo kupuję kozę, bo inaczej ilość opału w zimę będzie totalnie nierelatywna do powierzchni grzania.

  8. #248
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dz1q

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sezon 6 miesięcy (24/h) (zapotrzebowanie ok~60W/M2)
    C.O. - ogrzewane 65m2
    CWU - 285 L.
    Spalanie ~~1800kg = 9540kwh/sezon
    Koszt: 1631 zł
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/v7b
    Ostatnio edytowane przez dz1q ; 20-09-2015 o 16:16

  9. #249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rotten

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie , jest to mój pierwszy post na tym forum. Trafiłem konkretnie na ten wątek ponieważ mam stary dom z lat 70-80, typowy klocek opalany dotąd węglem z piecem który chyba ma ze 30 lat czyli mniej więcej tyle co ja ale do rzeczy - chce go zmienić na kocioł na biomasę tj. pellet bo tak się składa, że jest na to dofinansowanie u mnie w gminie. Dom jest nieocieplony, jak na razie wymienione okna na plastiki i drzwi, ogrzewany parter i piętro około 120 metrów w duże mrozy z nocną przerwą bez palenia b. ciężki do dogrzania. Czy ktoś z was ma piec na pellet w podobnym domu ? może jest jeszcze jakiś wątek gdzie znajdę więcej informacji? powiem szczerze , że podchodzę do tego z entuzjazmem choć jeszcze dofinansowanie nie jest pewne , a zarazem trochę się martwię bo wybór kotła itp nie będzie raczej zależał ode mnie.. A jak u was w tym sezonie? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rotten ; 22-02-2016 o 20:20

  10. #250
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stefan.stefcio

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Mogilany
    Kod pocztowy
    32-031
    Posty
    2

    Domyślnie

    witajcie,
    mam nowy dom, powierzchnia użytkowa jakieś 120m2 plus 40m2 nad garażem plus piwnica 65 - częściowo ogrzewana.
    Kocioł: TEKLA DRACO DUO BIO 14kW. Wszędzie podłogówka.
    To moja pierwsza zima - na ten moment zuzywam jakieś 25kg/tydzień.
    Chyba to dużo - nie wiem, jak dobrze ten piec skonfigurować.... ;(

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan.stefcio Zobacz post
    To moja pierwsza zima - na ten moment zuzywam jakieś 25kg/tydzień.
    Chyba to dużo - nie wiem, jak dobrze ten piec skonfigurować.... ;(
    E tam dużo, co to jest 3,5 kg peletu na dzień....

    Albo byłeś zmęczony pisząc posta albo nas wkręcasz.

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pewnie miało być 250kg/tydz

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grohu

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    opolszczyzna
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    28

    Domyślnie

    ECOWARM 12KW PES+ Flame COntrol
    Dom Arklow ( po modyfikacjach). po podłodze około 145mkw
    1 okno 3,6mx2m 5 okien 1,8mx2m , kuchnia 2,7mx1,2m , sypialnia 1 okno 2,2m x1,5m Okna salamander 3 szyby 82mm profil.
    Drzwi wejsciowe dreniane, profil 82mm ( pianka poliuretanowa), 3 uszczelki.

    parter podłogówka ( 560m rury) rozstaw okolo 10 cm. sterowana pogodowo, profil 0,2, maksymalna temperatura zailania przy -20 C około 27stopni, przy 0 około 22 stopni.
    Piętro grzejniki i sterowanie termostatem pokojowym.

    Rekuperacja Prowent Mistral 400 ( non stop załączona na 1 biegu), wilgotność powietrza w pomieszczeniach niestety aż i tylko 30%. Tylko, bo wysusza dzieci ( stosujemy nawiżacze), aż bo pan z rekuperacji pisał, ze juz w drugim sezonie grzewczym jak sie wysuszy dom to spada do 10%.

    Ocieplenie
    Krokwie 30cm top rock super od Rockwoola 0,035
    Sufit nad pietrem 35 Rockwoola 0,035
    Sciany 20cm Austroterm 0,031 grafitowy.
    Garaż odizolowany od budynku, nieogrzewany.

    Zużycie
    1 sezon 2015/2016 czas budowy, ocieplony, paroizolacja założona, brak rekuperacji, grzane podłogówką, temperatura na parterze 18 stopnii, na pietrze 16 stopnii.
    Zuzyto około 1,5 tony pelletu ( LAva czerwona)

    Sezon Letni, grzanie bojlera 270l, rodzina 2+2 ( 10m3 mody miesiecznie), 15 worków pelletu ( 15kg) na 4-5 tygodni.

    2. sezon 206/2017, rekuperacja non-stop, parter 23 stopnie, góra 22 stopnie.
    1 tona wystarczyła od 29 pażdziernika- 9-1-2017 ( opolszczyzna) Pellet Olczyk DIN+

  14. #254

    Red face

    grohu świetny wynik poł tony na miesiąc.
    Ja właśnie mam dylemat czym ogrzewać dom ekogroszkiem czy pelletem (co będzie tansze). Dom nowobudowany ściany z silikatów 18cm docieplone styropianem 20cm, podłoga docieplona styropianem 20cm. dach wełna 30cm. metraż do grzania to myśle z 200 metrow. Użytkowej mam 160 w planie. Dom Apis 3. Podłogówka na całości. Myśle też o rekuperacji aby założyć. Z kalkulatorów wynika, że ekogroszkiem tansze będzie ogrzewnie ale chciałbym waszych opinii wysłuchać. Znajomy poleca mi kocioł na pellet Biawar pellux 200 20kW . Jest 2 razy droższy od normalnego kotła na ekogroszek.
    Ostatnio edytowane przez smolny ; 18-01-2017 o 11:43

  15. #255

    Domyślnie

    A nie czasem za duży ten piec?

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    A nie czasem za duży ten piec?
    No też się nad tym zastanawiałem, odpowiedział że musze mieć w projekcie jakie mam zapotrzebowanie energetyczne, ale w projekcie nie mam rekuperacji a podobno ona odejmuje. Mój dom to Apis 3. Jaki piec mi potrzebny do tego domu i takiego ocieplenia? Jaki będzie optymalny? Dodam, że ciepłą wode też będzie zasilał ten piec. Jest nas troje w rodzinie. Okna są energooszczędne 3 szyby.
    Ostatnio edytowane przez smolny ; 18-01-2017 o 17:17

  17. #257

    Domyślnie

    Sezon w trakcie, to może znajdą się ochotnicy, aby dalej dzielić się zużyciem pelletu (również ogrzewanym metrażem). Interesuje mnie również ogrzewanie CWU z sezonu letniego.

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grohu

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    opolszczyzna
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    28

    Domyślnie

    do końca miesiaca spali się 2 tona pelletu w tym sezonie.

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grohu

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    opolszczyzna
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolny Zobacz post
    grohu świetny wynik poł tony na miesiąc.
    Ja właśnie mam dylemat czym ogrzewać dom ekogroszkiem czy pelletem (co będzie tansze). Dom nowobudowany ściany z silikatów 18cm docieplone styropianem 20cm, podłoga docieplona styropianem 20cm. dach wełna 30cm. metraż do grzania to myśle z 200 metrow. Użytkowej mam 160 w planie. Dom Apis 3. Podłogówka na całości. Myśle też o rekuperacji aby założyć. Z kalkulatorów wynika, że ekogroszkiem tansze będzie ogrzewnie ale chciałbym waszych opinii wysłuchać. Znajomy poleca mi kocioł na pellet Biawar pellux 200 20kW . Jest 2 razy droższy od normalnego kotła na ekogroszek.
    hmm trochę duży ten piec, jak bedziesz miec podłogówkę tylko, i masz dostęp do gazu, to sie nie zastanawiaj, tylko dawaj rurki co 5 cm w podłodze i kocioł kondensacyjny.

    U mnie nie ma gazu, wiec była opcja Pompa ciepła albo piec na paliwo stałe. wybrałem pellet, bo czystrzy, sąsiedzi narzekają na ekogroszki i ich rózną jakość. no i worki po 15 kg a nie 25 kg.

  20. #260

    Domyślnie

    rurki co 5cm w podłodze ( ͡° ͜ʖ ͡°) (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Strona 13 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony