dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie Pomysły na świąteczne prezenty (najlepiej do zrobienia)

    I najlepiej nie za drogo, bo mnie remont wykończył finnansowo.
    Dzieciom coś kupimy, ale rodzince i przyjaciołom już będzie trudno.

    Na razie maluję butelki i inne ozdobne szkło (a tak naprawdę to farbami do szkła na folii wg. szabloników, a potem przyklejam)
    Zbieram też materiały do samodzielnego wykonania świątecznych, pachnących świec.
    Jak świece wyjdą, podam przepis.

    Czekam na Wasze podpowiedzi, bo prezentów chciałabym dać w tym roku dużo.

  2. #2

    Domyślnie

    I co?
    A ja mam kolejny fajny pomysł, podpatrzony u koleżanki.
    Nie na święta, ale ładny.
    Różyczki z liści.
    Robi się tak, jak z bibuły:
    Liść ( duży, w pięknym kolorze) na pół i zwijać i marszczyć. Na dole związać nitką i nadziać na patyczek. I tak, aż zrobi sie bukiecik. Otoczyć liśćmi i do wazonika. Wygląda super. Jak suche róże, tylko kolorki ładniejsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli umiesz szyć na maszynie i masz troszke kolorowych materiałów, polecam różnokolorowe i różnokształtne poduszki. Sympatyczne bardzo. Można je zrobić właściwie w każdym wymarzonym kształcie. W dodatku są szalenie praktyczne

    Pozdrawiam...

  4. #4

    Domyślnie

    Nina, niestety nie umiem.
    W ogóle tak naprawdę to z prac ręcznych nie jestem najlepsza. Teraz trochę się za to wziełam, bo jakoś tak pozwala znależć zajęcie dla dzieci no ( robimy coś razem!) i koi nerwy.
    Ale dzięki za radę, chociaż ty jedna!

  5. #5

    Domyślnie

    A może nalewki?

    Przepisów wszędzie pełno - można zrobić z niedrogich składników a butelki już masz

    Hmmm, a świece skojarzyły mi się z podobnym pomysłem - mydła! Można chyba je zrobić samemu? W środku jak w świecy wtopić cudeńka - zabawki, kamyczki, cynamonowe pałeczki itp - mogłyby być choćby do patrzenia

    Pozdrawiam,
    M.

  6. #6

    Domyślnie

    A idąc tym samym tropem - może jakieś przetwory? Umiesz robić konfitury? A może pikle, artystycznie ułożone w słoiku najróżniejsze warzywa?

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysły super. Najbardziej mi się te mydła spodobały.
    Myślisz, że stopić jakieś, uszlachetnić, powrzucać "dodatki" i już?

    A forma z czego? Bo z mydelniczki, to tak mało chyba ciekawie.
    Na pewno "poczynię próby"

  8. #8

    Domyślnie

    Zrob po prostu kulki wielkosci orzecha wloskiego.Wrzuc do szklanego pojemnika ,beda wygladac b.efektownie jesli polaczysz chociaz dwa kolory.

  9. #9

    Domyślnie

    ... chyba nie topic mydla, tylko rozpuscic w wodzie...
    nie wiem jak sie topione mydlo zachowuje, ale nie dam gwarancji czy np sie nie zacznie palić - czytaj zwęglać??

    ... nawet jak jest roztapiane w garnuszku.

    Za to można w mydle rzeźbić, to jest bezpieczniejsze. Choćby kota wydłubać...

    Pozdrawiam...

  10. #10

    Domyślnie

    moje dzieci w ktoryms roku porobily dla wszystkich czlonkow rodziny CD z roznymi nagraniami, ktore zgrywaly z roznych plyt i z internetu - taki spersonalizowany mix, do tego ladna okladka i prezent ekstra

  11. #11

    Domyślnie

    a dwa lata temu osobiscie zrobilam na domowej drukarce cala serie biletow wizytowych - tez byly mile widziane

    Polecam tez zdjecia w ramce. A ramke mozna albo kupic, albo zrobic samemu (np z masy solnej!) lub tylko po swojemu ozdobic: kamykami, kwiatkami, koralikami...

    A obrazki z gipsu? dzieci kochaja rzezbienie w gipsie.

    Do ladnej butelki mozna tez nasypac roznych ziaren: mak, kasza, fasola w paru gatunkach (np zielona mung!), soczewica (pomaranczowa!), slonecznik... Gdy robisz to warstwami z jakims pomyslunkiem, uklada ci sie ladny "krajobraz" - doskonala ozdoba kuchni, dobry prezent na parapetowke, Sylwestra (zeby sie darzylo), a czemu nie na Gwiazdke? - tez dobry

    Nie trzeba umiejetnosci szycia, zeby uszyc na maszynie proste serwety stolowe - zawsze dobry prezent.

    A ksiazka kucharska z wlasnymi domowymi przepisami? swietny pomysl na prezent dla startujacego w samodzielnosc dziecka.

    Kto da wiecej?

  12. #12

    Domyślnie

    Skoro juz dalas pomysl na mase solna to podam przepis.
    300g maki zwyklej typu wroclawska
    150g maki ziemniaczanej
    300g soli
    Ca 200cm3 wody
    Nalezy wyrobic ciasto i lepic przedmioty.
    Suszyc w piekarniku w temp 150 stopni.
    Dla ulatwienia,zeby nie zniszczyc lepionych przedmiotow,robic to na papierze do pieczenia i na nim przenosic na blache.
    Po calkowitym wysuszeniu,pomalowac biala farba(moze byc plakatowka)i dopiero nanosic kolor.Polakierowac.
    Do gruntowania i malowania trzeba uzywac tego samego rodzaju farby.
    Najlepsze sa akryle,tylko niestety nie sa zbyt tanie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpionka
    Najlepsze sa akryle,tylko niestety nie sa zbyt tanie.
    z akrylami sposob prosty, zwlaszcza na budowie - odlac troche zwyklej farby bialej emulsyjnej akrylowej i barwic pigmentami. Kolorki z tego wychodza pastelowe. Tylko do zdecydowanych intensywnych barw trzeba miec normalna farbe akrylowa
    Polecam.
    Figurka (aniolki!) czy ramka z takiej masy jest naprawde atrakcja!
    Radze tez po wyschnieciu prysnac na takie cudo lakierem bezbarwnym ze spraya.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak naprawdę z wszystkiego co daje matka natura można coś zrobić fajnego, np.:
    *ozdoby choinkowe z tego co znajdziemy w lesie, malowane na wiele sposobów;
    *szkatułki z resztek drewna, wypolerowane i ręcznie malowane (w starym stylu);
    *lustra we własnej oprawie;
    *paterę z resztek kafelek
    *ręcznie robione serwetki
    *wszelkiego rodzaju suszki w stojakach, korzenie pni
    *namalować własny obraz lub szkic
    * i tak dalej.....tylko mieć chęci i trochę wyobraźni

    Pozdr...G
    Pozdrawiam Groszek

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Albo flaszeczkę specyfiku 1410 własnej roboty.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    wejdz.

  17. #17

    Domyślnie

    pomalowany farbkami do szkła kafelek z budowy, jako podstawka pod gorące naczynia na stół; naklejony na kawałek korka wygląda jeszcze fajniej....

  18. #18

    Domyślnie

    a jak te farby znosza cieplo?

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki, jesteście kochani!
    Będę zdawaś sprawozdania z postępów prac.

  20. #20

    Domyślnie

    Za formy na mydła i inne "wytwory" moga posłużyć foremki do piaskownicy dla dzieci. Widziałam też w supermarketach najróżniejsze formy w najróżniejszych kształtach do ciast - na większe prezenty.

    Pozdrawiam,
    M.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony