dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Kasiorku ,można np użyć kleju do tapet ,bardziej rozcieńczonego?
    Bombki są bombowe

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    lakier zwykły bezbarwny ,firma obojętna ale byłoby fajnie gdyby był satynowy a nie z połyskiem.A co do kleju do tapet,to nigdy nie próbowałam białko z surowego jajka bardzo się sprawdza

  3. #43

    Domyślnie

    Bombki, chyba ,jak widzę,do naklejania, osadzone w specjalnym stojaku?
    Nie będe eksperymentować,jak ma być białko to białko

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    to nie jest specjalny stojak,to tylko świecznik,do zdjęcia bo ładnie w tym wyglądały.W trakcie oklejania trzymam bombki w łapkach.Trzeba bardzo uważać bo bez strat się nie obejdzie.Ja stłukłam bombkę jak już była gotowa,złośliwa

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    ŁADNE RZECZY!
    Drogi Gościu,

    Ile razy chciałeś dać w prezencie drogiej Twojemu sercu osobie coś oryginalnego i niepowtarzalnego? Coś wykonanego tylko i wyłącznie dla Niej (dla Niego)? Na pewno pamiętasz, że takie zachcianki były równocześnie wielce kosztowne.

    BYŁY.

    W miarę indywidualne i równocześnie ładne rzeczy można znaleźć w galeriach. Rustykalne, celowo nieforemne kubki z terakoty, prościutkie witrażyki... Niestety, do tej pory nikt nie był w stanie Ci zagwarantować, że egzemplarz, który kupujesz, jest jedynym o takim wzorze.

    JA CI TO GWARANTUJĘ.

    Na stronie "Ładnych Rzeczy!" zamówisz całkowicie indywidualnie i niepowtarzalnie ozdobiony kubek - wyjątkowy kubek dla wyjątkowej osoby. Jeśli chcesz, możesz oczywiście sam(a) zaproponować, co na takim kubku powinno się znaleźć. W końcu to Ty wiesz najlepiej, co się podoba tej (temu), którego (którą) chcesz obdarować. Może szczególne znaczenie ma dla Was jakieś zwierzątko - a może jakiś cytat? Może lubicie jakiś okres w sztuce? Konkretnego artystę?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gościu to nie miejsce na reklamę

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Przecież jakiś psychol się wyglupia,co tam za reklama.Zobacz tematy sąsiednie.

  8. #48

    Domyślnie

    Będąc młodą dziecinką w przedszkolu...z okazji świat pani kazała przynieśc .. pietruszkę. Została ona pokrojona w plastry.. przekłuta agrafką i powędrowała na kaloryfery. Po paru dniach była tak pokręcona i zwichrowana na wszelkie strony świata..że nadawała sie do pomalowania lakierem. Kiedy moja mama dostała to cacko...omal nie padła. Złoto - miodowe pokurcze było niesamowitym hitem na jej sweterku.
    Wszystkie koleżanki pytały się..co to za biżuteria..? Ona zawsze odpowiadała..że z zagranicy. One zawsze mówiły.. "no taak..tam to potrafią robić piękne rzeczy..." Pietruszkowa broszka żyła długo i szczęśliwie........Dzisiaj , po ponad 30 latach wspomnienie pietruszki na sweterku rozjaśnia i mnie ..i Ją...

    Życzę Wam tylko takich prezentów..

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A my z Żoneczką wpadliśmy na taki pomysł z prezentem:
    Ja wyciąłem wyżynarką w zwykłej desce obrys Aniołka ze skrzydełkami takiego dość przerysowanego (wysoki a szczupły) a żoneczka farbkami do drewna (jakieś tam zakupione w sklepie dla plastyków) tą deseczkę wymalowała. Cudowne. Wyglądają uroczo, prawie jak jakieś stare płaskorzeźby.
    Polecam dla każdego.

  10. #50

    Domyślnie

    Podciągam wątek, bo już czas! Może jakieś nowe pomysły?
    Prace ręczne trochę trwają, więc trzeba by się już zastanowić nad tym, co nowego dla najbliższych w tym roku.....

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    To już rok minął?????

  12. #52

    Domyślnie

    Warto z okazji świąt zadac sobie troche trudu i coś wykonać własnoręcznie. Oczywiście, taki prezent musi być trafiony. Nie ucieszy bibelocik osoby lubiącej minimalizm we wnętrzach. Ale są i tacy, co kochają serweteczki, świeczki i inne drobiazgi - dla nich taki prezent będzie miłą niespodzianką. Otóż, wymysliłam , że uszyje conieco dla moich bliskich - szwagierka ucieszy się napewno z obrusu ( stylowy materiał 0k. 1,5 szer i 1,5 długi - wycinamy koło, obrębiamy brzegi i wykańczamy taśmą dekoracyjną). Dla mamy - zestaw poduszek na kanapę - może być z resztek stylistycznie i kolorystycznie dobranych do nowej tapicerki. Koleżance uszyję serwetkę - tak samo jak obrusik, ale z mniejszych kawałków. Myśle, żę sporo zaoszczędzę - a i prezenty będą , niepowtarzalne . W czasopismach sporo jest pomysłów na takie prezenty - moim zdaniem warto skorzystać . Kasiorek, próbowałam dziś ozdobić w technice serwetkowej segregator dla córki - czy serwetka ma się marszczyć - bo u mnie niemiłosiernie marszczy się- nie potrafię rozprostowac - może coś robie nie tak?I jeszcze pytanie - mam starą komódkę sosnową - czy przy naklejaniu wyciętych motywów serwetkowych trzeba ją ( komódkę) przeszlifować?Komódka jest polakierowana lakierem bezbarwnym, obecnie troche pozółkła.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    To nic,że mamy w domu maszynę do szycia ale i atk do niej nie usiądę choć pomysły dość dobre. To dla kobiet.

  14. #54

    Domyślnie

    Baaardzo interesujacy temat. Podziwiam was za wspaniałe pomysły.
    Ja sama czest obdarowuję najblizszych swoimi rekodziełami. Malowane butelki, ozdobne kieszonki ze słoikami w srodku, ktore słuzą za nawilzacze wieszane na kaloryferze. Kiedyś dla babci uszyłam ozdobny wałek do osieplenia okna skrzynkowego. Świeczniki wykonane ze słoików, roznymi technikami do malowania po wyklejanie - bardzo wdzięcznie prezentuja sie słoiki z przetworow Rolnika takie szesciokatne. Gwint zawsze mozna zakryc tasiemną lub poprosic towarzysza życia aby amputował go "kontówką". Tablice informacyjne służace do przypinania karteczek( zamiast magnesow na lodówce) wykonane ze styropanu pokrytego resztkami tapet lub tkanin, wylepione korkiem lub scinkami wykładziny. serwetki i obrusiki , a nawet scierki ozdobione nawet małym własnoręcznym haftem. Oj mnóstwo tego.
    Pozdrawiam serdecznie

  15. #55

    Domyślnie

    Ja ongiś wyprodukowałam na maszynie do szycia specjalistyczny fartuch do prac np. ogrodniczych. Jego niezwykłość polegała na tym, że miał mnóstwo kieszonek, zaczepów i pętelek - na wzór traperskiego plecaka. Bardzo się spodobał i jest używany przez teścia do większości prac wymagających chodzenia i noszenia przy sobie drobiazgów (niekoniecznie torebek z nasionkami)

  16. #56

    Domyślnie

    My w tym roku jeszcze latem wyprodukowaliśmy wiśniówkę (1 kg wiśni, 1 kg cukru i litr spirytusu). Wisniówka już "doszła", teraz ma byc podzielona na mniejsze porcje i ofiarowana w prezencie. I tu ujawnił się problem - ja uważam, ze elegancko będzie to wyglądało w butelce, mój mąż mówi że taką wiśniówkę (z wiśniami w środku) to powinno się wręczyć w ładnym słoiczku?
    I co Wy na to - słoiczek czy butelka????

  17. #57

    Domyślnie

    proponuje rozwiazanie w pol drogi:
    wisniowke bez wisni - do butelek,
    a wisnie zasypane ponownie cukrem - w sloiczku - jako prezent podnoszacy nastroj rodziny w zimowy wieczor przed telewizorem

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    oj,szkoda,że tak późno tutaj zajrzałam,bo może ktoś by wykorzytał mój sposób na wyszywanie?Całe kolekcje szyłam swoim dziewczynkom i inne rzeczy na prezenty,np. beret (identyczny sposób haftowania + cekiny),torba.Fajne to ,a jak się ma wprawę ,nawet nie takie znowu pracochłonne.Ja by co to napisze,jak się to robi,wklejam na razie zdjęcie i wspaniałych prezentów życzę,takich od serca,bo sa najpiękniejsze

    to kubraczek dla mojej Pati (do tego spódnica,spodnie,sweter,czapka,szmizjerka,kamizel ka - jest trochę tego,ale w tym roku wszystko czeka na zrobienie,tylko dla juleczki kilka rzeczy mi się udało zrobić,zanim wsiąknęłam na forum)


  19. #59

    Domyślnie

    strasznie to sympatyczny pomysl! to jest naszyta tasiemka? jak to robisz?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Widzę Mimi , że my pokrewne duszyczki – też szyłam mojej córci niejedną rzecz – pamiętam taki płaszczyk w zestawie z torebką i kapeluszem a’la miś babigton – wyglądała cudnie ! A sukienki ... dużo pracy przy nich , bo szyję przeważnie na tiulach i dbam o szczegóły – ale liczy się efekt końcowy i dlatego warto. Sobie też projektuję ubrania – to moja pasja . Lubię wyzwania . Ucałuj pociechy ode mnie

    Pozdrawiam szelestem sukienek

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony