dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie ile za godzinę pracy murarzowi?

    Witam,
    czy 12PLN za godzinę murarzowi to na dzień dzisiejszy dużo czy mało? jakie stawki obowiązują w Waszych miastach?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie to niewiele... My naszemu szanownemu majstrowi płaciliśmy 20/h ale bylismy w 100% przekonani o jego umiejetnosciach i pracowitosci...

    Rozumiem, że Ty też znasz swojego murarza bądź ma on dobre referencje? Bo jeśli nie, to miałbym wahania przed ustalaniem stawki godzinowej - wolałbym usiąść nad projektem i umówić się na kwotę od postawienia całości domu.

  3. #3

    Domyślnie

    W pełni popieram.
    Żadna stawka godzinowa!!! Umawiajcie się na cenę za określoną partię robót, bo jak na stawkę godzinową to murarz będzie sobie pracował powolutku, i robotę będzie przedłużał, a Ty będziesz miała coraz większą kwotę do uregulowania.
    U mnie w kujawsko - pomorskim w Pakości 10 tys. PLN za :
    - ławy fund.
    - fundamenty
    - ściany wewn. i zewn.
    - kominy
    - wieńce
    - strop.
    Murarz + jego pomocnik oraz siły rodziny i moje do pomocy.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Na całe szczęście znam dobrze tego murarza i wiem że fuszerki nie odwali a i potrafi szybko pracować. Wiem tez, że najlepiej byłoby sie umówić na całość roboty ale niestety murarz nie chciał takiego rozliczenia. Chodziło mi jednak głównie o to czy te 12PLN za godzine to duzo czy mało. Wydaje mi się że ta stawka jest OK. ale napiszcie coś jescze o własnych doswiadczeniach.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mało!! Ja pomocnikowi płace 9 zł/h...

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobra cena, ja płace podobnie i mam zufanie do gościa. Pomocnicy 9PLN/h. Dodatkowo zapewniam wyżywienie dla calej ekipy.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał elania4
    Witam,

    Na całe szczęście znam dobrze tego murarza i wiem że fuszerki nie odwali a i potrafi szybko pracować. Wiem tez, że najlepiej byłoby sie umówić na całość roboty ale niestety murarz nie chciał takiego rozliczenia. Chodziło mi jednak głównie o to czy te 12PLN za godzine to duzo czy mało. Wydaje mi się że ta stawka jest OK. ale napiszcie coś jescze o własnych doswiadczeniach.
    Pomimo znajomości byłbym powściągliwy odnośnie stawek godzinowych. W grę wchodzą pieniądze, nieważne czy duże czy małe, ale zawsze pieniądze. Z pieniędzmi zawsze wiąże się ryzko próby oszustwa - i to całkiem obiektywnie mówiąc - z jednej czy drugiej strony. Niech murarz wyliczy Ci wg swoich stawek ile chce za określoną pracę i tyle mu zapłacisz, chyba, że Ci zależy żeby pilnować go z zegarkiem.

  8. #8

    Domyślnie Re: ile za godzinę pracy murarzowi?

    Cytat Napisał elania4
    Witam,
    czy 12PLN za godzinę murarzowi to na dzień dzisiejszy dużo czy mało? jakie stawki obowiązują w Waszych miastach?

    Pozdrawiam
    W Wawie firmy płaca murarzom po 15zł/h
    W Białymstoku 12/h
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gatek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    141
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    ja płaciłam ale od metra 17 PLN

  10. #10

    Domyślnie

    Niech murarz wyliczy Ci wg swoich stawek ile chce
    Ja tam nie wiem jak koledzy po fachu, ale osobiście, umawiając się na godzinę budowałbym dom dwa lata, albo jeszcze dłużej. Tak naprawdę chodzi o to, że bloczek fundamentowy waży 26kg i zazwyczaj trzeba go podnieść dwa razy, co przy 1200-1500szt.średnio na domek daje 60-80 ton. Do tego dochodzi wykop pod ławy, powiedzmy 20 m3 ziemi, że o drobnicy nie wspomnę. A to dopiero stan zero. I jeśli się komuś nie chce przerzucić z kupki na kupkę 100 ton, lub nie ma zdrowia albo czasu, czy umiejętności, to musi za to zapłacić murarzowi. Kiedyś policzyłem, że moja praca jest warta 700kg na godzinę. I tyle chcę właśnie. I wtedy stan zero w trzy osoby stawiamy w 5 dni. Jak zdrowie dopisuje. Pozdrawiam wszystkich budujących. Murarz.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom.Pakość
    U mnie w kujawsko - pomorskim w Pakości 10 tys. PLN za :
    - ławy fund.
    - fundamenty
    - ściany wewn. i zewn.
    - kominy
    - wieńce
    - strop.
    Murarz + jego pomocnik oraz siły rodziny i moje do pomocy.
    nie napisałeś czy to za dom 90m2 czy 500m2

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    hmmm , ciekawe stawki ,
    rozmawialem z dobrymi murarzami , ale do idealu to im jeszcze brakowalo duzo ,
    20 , 30 na godzine u niektorych to minimum

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Tom.Pakość
    U mnie w kujawsko - pomorskim w Pakości 10 tys. PLN za :
    - ławy fund.
    - fundamenty
    - ściany wewn. i zewn.
    - kominy
    - wieńce
    - strop.
    Murarz + jego pomocnik oraz siły rodziny i moje do pomocy.
    nie napisałeś czy to za dom 90m2 czy 500m2
    Dom parterowy niepodpiwniczony, poddasze nieużytkowe, pow. użytkowa domu 123 m2, mieszkalna 106 m2. W załączeniu link do projektu:

    http://projekty.muratordom.pl/projek...86&IdKolekcji=

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alicj@

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wieruszów
    Kod pocztowy
    98-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    I przy okazji mam pytanie: jak murarz życzy sobie np. 20 zł za godzinę pracy, to tyle mu płacimy czy do tego dodaje się VAT lub podatek ryczałtowy????

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony