dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Minimalna grubość tynku wewnętrznego

    Witam!

    1. Mam do wyrównania ścianę w pokoju z tynkiem cementowo-wapiennym, miejscami do wyrównania 4mm, gdzie indziej 8mm. Więc listwy tynkarskie w dłoń, łata i do roboty Ale nie tak prędko - na większości zapraw tynkarskich minimalna grubość tynku wynosi 8-10mm - czy to znaczy że nie da się zrobić cieńszej warstwy? Czy będzie odpadać? Czy ta wartość minimalna dotyczy tylko tynkowania surowych ścian?

    2. Co będzie miało lepszą przyczepność do starego tynku? Oczywiście oczyszczonego i zagruntowanego? Zaprawa tynkarska cementowo-wapienna, czy gipsowa? Resztę wad i zalet tych tynków chyba znam, chodzi mi w tym pytaniu tylko o przyczepność do starego tynku.

    Pozdrawiam, dzięki!
    Ostatnio edytowane przez gandw ; 02-05-2013 o 21:47

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Taka grubość jest podana podejrzewam, że z tego powodu by deszcz tego nie przelał. Grubość tynków warunkuje ziarno - a w zewnętrznych np. mineralne mają grubość coś kole 2-3 mm i nie dzieje się nic. Ja bym to zrobił na dwa etapy: pierwszy wyrównanie potem grunt i zewnętrzna warstwa by ładnie i równo wilgła i schła

  3. #3

    Domyślnie

    Piszesz o tynkach wewnętrznych? Nie wiem właśnie czy minimalna grubość dotyczy tynkowania tylko na surowy mur (żeby po pewnym czasie nie 'przebijały' cegły), czy dotyczy każdego tynkowania, również jak w moim przypadku na stary tynk.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Minimalna grubość dotyczy tynków i wewnątrz i na zewnątrz, z tym, że zasadniczo tak naprawdę dotyczą robót nie na stary tynk a na cegłę czy inny materiał z którego stworzona jest ściana. W teorii ma to zapobiegać żeby po nałożeniu i wlaniu deszczu nie było widać owej cegły.
    Jak jest stary tynk metoda prosta: sprawdź czy się trzyma dobrze, potem wyczyść potem wyrównaj, zagruntuj i daj zewnętrzną warstwę.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki za rady! Teraz tylko mam dylemat co będzie prostsze w tynkowaniu, co będzie się lepiej trzymało starego tynku? Tynk gipsowy czy cementowo-wapienny? Zależy mi na rozsądnym cenowo rozwiązaniu, więc tynki Goldband czy Diamant odpadają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony