dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewlokam

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Czy łączyć płytę G-K z profilem UD30? Zabudowa poddasza

    Witam

    Wiem, że temat zabudowy poddasza był już poruszany wielokrotnie. Czytałem dużo na ten temat. Jednak ciąglę mam wątpliwość odnoście mocowania płyt G-K na styku ze ścianą. W przeważającej większości zdanie jest takie, że nie łączymy płyt z profilem obwiedniowym UD30. Jednak sam widziałem jak też rozmawiałem z wykonawcami, którzy takie połączenia wykonują. Dodatkowo znalezłem coś takiego:

    http://www.knauf.pl/knaufengine/inde...131&Itemid=613

    tam w zeszycie nr 16 na stronie 18 są rysunki które pokazują, że czasami takie połączenia się robi. Niestety nie jest napisane od czego to jest uzależnione.
    Może ktoś mi to wyjaśni?
    Dodam jeszcze, że widziałem sufity tak wykonane i po kilku już latach nie widać pęknięć.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewlokam

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Flash Back dzięki za odzew. Wiesz nie wszyscy są tak bystrzy i inteligentni jak ci którzy już przerabiali dany temat (zapewne nie raz) i na ten temat później udzielają porad

    jak rozumiem płyty łączymi do UD30 tylko w przypadku gdy ściana jest dosyć daleko od wieszaka. Niestety tak jest u mnie. odległość jętki/wieszaka do ściany szczytowej wynosi ok. 80cm

    Jeżeli jednak źle "odczytałem" rysunki to proszę popraw mnie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewlokam
    Flash Back dzięki za odzew. Wiesz nie wszyscy są tak bystrzy i inteligentni jak ci którzy już przerabiali dany temat (zapewne nie raz) i na ten temat później udzielają porad

    jak rozumiem płyty łączymi do UD30 tylko w przypadku gdy ściana jest dosyć daleko od wieszaka. Niestety tak jest u mnie. odległość jętki/wieszaka do ściany szczytowej wynosi ok. 80cm

    Jeżeli jednak źle "odczytałem" rysunki to proszę popraw mnie.
    zabudowy maja okreslone max. parametry ktorych nie mozemy przekroczyc (rozstawy, masy itp.).
    skoro masz rozstaw jetka sciana 80cm (a zdazaja sie nawet 2m) to nie mozesz zastosowac wprost cytowanego rozwiazania bo nie pasuje parametrami, mozesz za to polaczyc z nim dwa, trzy czy cztery inne. jest kilkadziesiat mozliwosci wybrniecia z sytuacji by w sposob zgodny z technologia wykonac bezpieczny sufit. do tego celu moga nam nawet nie byc potrzebne jeteki czy tez krokwie.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewlokam

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zalanie stropu nad poddaszem tradycyjnie betonem .
    Prawdę powiedziawszy gdybym jeszcze raz dobudowywał poddasze to pewnie bym tak zrobił.

    FlashBack jaki dokładnie parametr/y jest przekroczony.
    Z moich wyliczeń, podążając oczywiście za instrukcją Knaufa wychodzi:

    Klasa obciążeń do 0,2kN/m^2 (płyta 12,5mm + dodatkowe materiały izolacyjne (max. 0,05kN/m^2)

    Stelaż byłby wykonany podobnie jak na rys ze strony 14 z tą różnicą, że zamiast elementu typu Clik byłyby wieszaki kotwowe.
    Profile CD60 co 40cm prostopadle do jętek/krowi a także do ścian szczytowych/działowych. Jętki/krowie co 95cm, od ścian tak jak wcześniej pisałem 80cm.
    Czyli dalej taka sytuacja przedstawiona jest na str 18 (trzecia ramka od góry rys drugi od lewej). Przynajmniej tak mi się wydaje. Niepokoi mnie tylko tekst w prawym rogu ramki "Rozstaw ≤ 625 mm". Jednak za chorobę nie mogę jednoznacznie szczaić do jakiego rozstawu to się odnosi.

    Czy możesz mi to trochę rozjaśnić/wyjaśnić/wyprostować? A może dasz opis lub przynajmniej link do tych innych "mozliwosci wybrniecia z sytuacji by w sposob zgodny z technologia wykonac bezpieczny sufit" Będę bardzo wdzięczny.

  5. #5

    Domyślnie

    np. łącznik krzyżowy z elementm rozprężnym na szpilkach mocowanych do krokwii na wypadek gdyby jętek wogóle nie było
    DoZi - prace wykończeniowe

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewlokam
    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zalanie stropu nad poddaszem tradycyjnie betonem .
    Prawdę powiedziawszy gdybym jeszcze raz dobudowywał poddasze to pewnie bym tak zrobił.

    FlashBack jaki dokładnie parametr/y jest przekroczony.
    Z moich wyliczeń, podążając oczywiście za instrukcją Knaufa wychodzi:

    Klasa obciążeń do 0,2kN/m^2 (płyta 12,5mm + dodatkowe materiały izolacyjne (max. 0,05kN/m^2)

    Stelaż byłby wykonany podobnie jak na rys ze strony 14 z tą różnicą, że zamiast elementu typu Clik byłyby wieszaki kotwowe.
    Profile CD60 co 40cm prostopadle do jętek/krowi a także do ścian szczytowych/działowych. Jętki/krowie co 95cm, od ścian tak jak wcześniej pisałem 80cm.
    Czyli dalej taka sytuacja przedstawiona jest na str 18 (trzecia ramka od góry rys drugi od lewej). Przynajmniej tak mi się wydaje. Niepokoi mnie tylko tekst w prawym rogu ramki "Rozstaw ≤ 625 mm". Jednak za chorobę nie mogę jednoznacznie szczaić do jakiego rozstawu to się odnosi.

    Czy możesz mi to trochę rozjaśnić/wyjaśnić/wyprostować? A może dasz opis lub przynajmniej link do tych innych "mozliwosci wybrniecia z sytuacji by w sposob zgodny z technologia wykonac bezpieczny sufit" Będę bardzo wdzięczny.
    625 to rozstaw osiowy profili ciebie on nie dotyczy. Stosowanie sie do tych zeszytow moze byc tylko w przypadku pelnego systemu, inaczej nie przedstawiaja wartosci.
    Punkt mocowania profila cd max wynosi 100cm przy rozstawach osiowych 40 lub 50 cm.
    Wiesz nie potrafie pomoc bo nie wiem co i w jakim celu chesz zabudowac g/k.
    Nie mozna rutynowo powiedziec jak przed chwila zrobil to dozi.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewlokam

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    FlashBack w zasadzie temat dla mnie już jest prawie zamknięty. Poczytałem jeszcze raz dokładnie jeden z wątków tu na forum i kilka kwestii mi się rozjaśniło. Interesuje mnie jeszcze tylko to jakiej sytuacji dotyczy ten fragment instrukcji Knaufa o mocowaniu płyt do profili obwiedniowych CD. W jakich warunkach to się robi. Bo jak chyba słusznie wnioskuję skoro jest w instrukcji to znaczy, że jednak się robi. Zastanawia mnie to dlatego, że jest na forum od groma wpisów w stylu "nigdy, pod żadnym pozorem nie łączy się płyt gipsowych z profilami przyściennymi CD30"

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zodiak23

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Zabrałem się za zabudowę poddasza od stryszku nad garażem, aby sprawdzić czy w ogóle jestem w stanie sam to wykonać. Montaż wieszaków (grzybków) poszedł mi całkiem nieźle, nałożyłem profile CD posprawdzałem poziomy i jest na prawdę dobrze. Problem widzę jednak w zamocowaniu wieszaków a co za tym idzie profili do krokwi krawędziowej (mam dach 4 spadowy) czyli tej na której stykają się dwa skosy. Przecież musi to być jakoś zamocowane. Nigdzie na internecie nie mogę doszukać się opisu. Proszę o pomoc, nie chciałbym się poddać na tym etapie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony