dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41

    Domyślnie

    coulignon a jaki tynk i jakiej firmy polecił byś położyć na dom stojący niedaleko lasu.
    Rozumiem że uważasz Drywit za dobrą firmę, a z firm w przystępniejszej cenie to którą byś polecił.
    Ta robutka jest przede mną i niedługo trzeba będzie decydować. Dom ocieplony będzie styropianem.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszek 1'
    coulignon a jaki tynk i jakiej firmy polecił byś położyć na dom stojący niedaleko lasu.
    Akryl zrobi się szybko zielony, silikat ponoć najgorszy. Pewnie wyboru nie ma - silikonowy

  3. #43

    Domyślnie

    Ok silikonowy
    A jakiej firmy polecacie w rozsądnej cenie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszek 1'
    Ok silikonowy
    A jakiej firmy polecacie w rozsądnej cenie.
    Tu już się nie wypowiem. Pytanie do tych co kładą zawodowo tynki różnych firm i potem widzą co się z nimi dzieje. Ja mam np. Kreisla. Inny ocieplacz polecał kompleks Atlasa. Głośno teraz o Kabe, ale to pewnie marketing (jak wszystko)... itd itd itd

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał Zbyszek 1'
    coulignon a jaki tynk i jakiej firmy polecił byś położyć na dom stojący niedaleko lasu.
    Akryl zrobi się szybko zielony, silikat ponoć najgorszy. Pewnie wyboru nie ma - silikonowy
    Przede wszystkim tynk musi być jak najbardziej gładki. Jak lubisz fakture głębokiego kornika zacieranego w poziomie to nawet najlepszy tynk Ci porośnie.
    Najrozsądniej będzie wybrać ten o najmnijszej nasiąkliwości czyli silkon. Ale duzo ważniejszą rzeczą jest by był on dobrze zabezpieczony biocydem powłokowym.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #46

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to raczej nie w tym wątku. Chyba.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Ostatnio gadałem z kumplem, co ma firmę od paru lat zajmującą się ociepleniem i tynkami.(...) Dla siebie to na pewno zrobi stary, dobry, mocny tynk cementowo-wapienny i pomaluje go dobrą farbą silikonową.
    Szczerze mówiąc na wiosnę tak właśnie mam zamiar zrobić.
    Pozdrawiam.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Kuleżanko Droga!
    Zawodowo zajmuję się tymi rzeczami, mam na półce żywice akrylowe, styrenowo - akrylowe, i silikonowe. Wiem która żywica tworzy film a która nie, wiem jakie role pełnią w róznych tynkach. Więc nie chciałbym uchybiać wiedzy koleżanki... Ale... powiedz w takim razie jakie MFT ma żywica silikonowa bo żaden producent tego nie podaje.... Bo skoro jest spoiwem to przy formułowaniu farb/tynków warto by to wiedzieć. No nie?
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam.Skoro zajmujesz się zawodowo(sprzedażą jak mniemam) tymi rzeczami to powinieneś wiedzieć ,że żywice silikonowe to polimery zawierające w swych łańcuchach cząsteczki krzemu.To nie są polimery termoplastyczne więc MFT nie ma tu zastosowania.Dlatego cząsteczki nie łączą się w ciągłą warstwę tworząc błonę (którą nazywasz filmem).Żywice silikonowe tworzą sieć w materiale budowlanym.Tworzą stabilną trójwymiarową sieć związaną chemicznie z mineralnym podłożem(zasługa krzemu).Jako spoiwo jest bardzo hydrofobowe przy jednocześnie wysokiej gazoprzepuszczalności(pary wodnej,dwutlenku węgla).

    W tynkach:- silikonowych spoiwem jest dyspersja polimerów i emulsji żywic silikonowych
    -akrylowych-dyspersja polimerów
    -silikatowych-szkło wodne+dyspersja polimerów
    -mineralnych-spoiwo mineralne(wapno,cement,gips)

    Nie wiem co miało potwierdzać zadane pytanie?
    Ja też pozwolę sobie zadać Tobie(też nie związane z tematem).
    Co miał na myśli Czesio z "Włatcy Móch"mówiąc: "zapomniałem,że się swędziłem"?

    Pozdrawiam.

  10. #50

    Domyślnie

    "coulignon" Zapomniałam wspomnieć,że sprzedając farby,tynki czy kleje na pewno masz wiedzę na ten temat,tylko proszę,to nie znaczy że wiesz wszystko.Ja też musiałam sobie co nieco przypomnieć ,żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie mimo,że mój kierunek był mat-fiz,a nie" fizyczno-chemiczny".
    (żywica krzemoorganiczna-wiesz o co chodzi)
    Pozdrawiam Persona Kulegę.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Żywica silikonowa nie jest spoiwem! Szkieletem jest dyspersja akrylowa czy styrenwo akrylowa i to widać w recepturach tynków i farb silikonowych.

    Ps .
    Nie sprzedaje tynków - zajmuje się , miedzy innymi, pomocą przy opracowywaniu receptur i ich wdrażaniem u producentów tynków i farb. Więc znam temat z tej innej strony.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #52

    Domyślnie

    Ja mam tynk cem.-wap. na ścianie 3W pomalowany farbą silikonową (trzykrotne malowanie, farba Weber-Terranova).

    Na jednej ze ścian po długotrwałym, zacinającym deszczu pojawiły się widoczne łączenia pustaków. Po wyschnięciu ściany - oczywiście zniknęły.
    Zdarzyło się to dotychczas tylko raz. Jednak jestem tym nieco zdziwiony - gdyż wydawało mi się, że farba silikonowa zabezpiecza ściany przed wnikaniem wilgoci...

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no nie.... farba to nie folia. Może ograniczać ale nie tworzy szczelnej warstwy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #54

    Domyślnie

    czyli jak rozumiem zjawisko jak najbardziej normalne?
    Heh, wybrałem farbę silikonową - bo właśnie chciałem unikąć takich "podeszczowych" efektów a tu proszę
    Ale na innych rodzajach farb (zwłaszcza silikatowej) pewnie byłoby to widoczne jeszcze wcześniej, a może i wyraźniej...

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    normalne. Dlatego warto miec dach z dużymi okapami żeby jednak unikać częstego "zmoczenia" elewacji.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Żywica silikonowa nie jest spoiwem! Szkieletem jest dyspersja akrylowa czy styrenwo akrylowa i to widać w recepturach tynków i farb silikonowych.

    Ps .
    Nie sprzedaje tynków - zajmuje się , miedzy innymi, pomocą przy opracowywaniu receptur i ich wdrażaniem u producentów tynków i farb. Więc znam temat z tej innej strony.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Po pierwsze w tynku silikonowym spoiwem jest żywica silikonowa i dyspersja żywic.
    Po drugie,nie wiedziałeś,że pod wpływem temperatury polimery sieciują w dyspersjach akrylowych,a nie żywicach krzemoorganicznych.
    Po trzecie z Twojego P.S. wynika,że prowadzisz działalność badawczą ,opracowujesz i wdrażasz opracowane technologie.To znaczy że jesteś doc. lub co najmniej inż.Moim zdaniem piszesz nieprawdę,bo byś takich głupot nie wypisywał.
    Po czwarte nie potrafisz podać argumentów potwierdzających Twoje zdanie.Twoim jedyną odpowiedzią (wygodną)jest,że nie jest spoiwem.
    Proszę napisz uzasadnienie Twojej tezy.

    A tu kolejny link potwierdzający,że jest spoiwem (spojrzyj na temat spoiwo i tabelę na końcu)

    Pozdrawiam.

    http://www.izolacje.com.pl/index.php...d=20&Itemid=32 - 45k - Kopia - Podobne strony

  17. #57

    Domyślnie

    [quote="coulignon"]Żywica silikonowa nie jest spoiwem! Szkieletem jest dyspersja akrylowa czy styrenwo akrylowa i to widać w recepturach tynków i farb silikonowych.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dyspersje te(dyspersje wodne kopolimerów akrylowych,sterynowo-akrylowych i nie wspomniane przez Ciebie, octanu winylu z alkiloakrylanami)są mieszalne z innymi dyspersjami polimerów i kopolimerów winylowych.Po odparowaniu wody tworzą film o dobrej adhezji do np.podłoża cementowego czy cem.-wap..Dyspersje te są mieszalne z nieorganicznymi wypełniaczami i pigmentami.
    Farby,masy tynkarskie... związane z żywicą silikonową składają się przede wszystkim z emulsji żywicy silikonowej ,dyspersji tworzyw sztucznych,pigmentów oraz środków wspomagających i wypełniaczy. Dlatego w Twoich recepturach
    są ujęte.Jeszcze bardziej mnie ta Twoja niewiedza utwierdza w przekonaniu,że sprzedajesz ten" badziew"(sam to napisałeś w Swoim PROFILU).


    Szanowne Grono Forumowiczów zapraszam do linka,który rzetelnie i prawdziwie zaznajomi Was z tynkami i farbami silikonowymi.


    Pozdrawiam.


    www.consil.com.pl/technologie.php?tech=7 - 23k - Kopia - Podobne strony

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Normalnie kolezanka mnie rozszyfrowała. Czym prędzej ide spalić się ze wsytdu.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Farby,masy tynkarskie... związane z żywicą silikonową składają się przede wszystkim z emulsji żywicy silikonowej ,dyspersji tworzyw sztucznych,pigmentów oraz środków wspomagających i wypełniaczy.
    Z tym przede wszystkim to bym tak nie szastał ponieważ żywicy silikonowej w farbie czy tynku jest około 4% a akrylowej około 15%. Przy czym należy pamietać o tym ze po zabraniu żywicy silokonowej mamy farbę akrylową a po zabraniu dyspersji akrylowej mamy juz tylko mieszaninę róznych rzeczy i raczej nie jest to farba.


    Ps.
    Pamiętam wszystko oprócz wklejenia tabeli. Chyba jednak pomyliłaś mi z kimś innym.
    Ps II
    Jeśli uda Ci sie sformułować jakąś farbe gdzie spoiwem bedzie żywica silikonowa to daj znać. Naprawdę. Będzie przełom w branży.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #59

    Domyślnie

    No no no - hmmmm - no to chyba jak widać ta prawda koleżanki Dżi / czy jakoś tak / to jest jednak było nie było gówno prowda ...

    [/quote]
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    To było przykre z Twojej strony.Co Ciebie tak przekonało z tego forum(czym poparte)?.A te wyniki badań?!Czyje,kiedy robione,czyje mieszanki sprawdzano?
    Cały czas są udoskonalane receptury,różne u różnych producentów.Co uważasz ,Twoja sprawa tyko nie pisz, że moja wiedza to g... .

    P.

  20. #60

    Domyślnie

    "coulignon",z tabelą To nie Ty(już zdążyłam to poprawić).

    Każde firmy stosują różne "mieszanki" w różnym procencie,dlatego są też różne jakościowo(za dużo tych"różne").Twoje uogólnienia % nie mogą się odnosić do wszystkiego.
    Przypominam,że powodem naszego "starcia"jest twoje twierdzenie o spoiwie w formie żywicy silikonowej,a nie procentowy udział jej w mieszance.
    Farb mieszać nie będę,bo żeby wiedzieć która jest" dobra",nie muszę jej robić.
    W dalszym ciągu czekam na odpowiedź na moje pytanie.Zajrzałeś w te linki?Tam też się mylą?

    P.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony