dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    A jak to jest później z ewentualnym malowaniem takiego tynu. Moja żona nie za bardzo lubi przez dłuższy czas patrzeć na ten sam kolor więć po 3 latach delikatną zółć na naszym domku chce zamienić na biel. Mamy tynk mineralny więc nie powinno być problemów (poza kasą oczywiście), ale można malować tynk silikonowy?
    Każdy tynk można malować.
    Malowanie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. (choćby 1 raz)
    Zawsze ściana malowana lepiej sie zachowuje w czasie niż barwiona w masie.
    Szczególne zalecane jest malowanie tynków mineralnych.

    jedynie nie moża tynku akrylowego i silikonowego malować farbą silikatową

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszek 1'
    Ja nie zaczynam tylko delikatnie chciałem ją skończyć i wrócić do głównego tematy czyli tynków.

    Powtórzę pytanie jakiej firmy tynk kupić?
    BASF/ Relius, Sto , Caparol

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    No ktoś to kręci moimi zdjęciami.
    ... Nie ma nic wspólnego z nasiąkliwością.
    Jeśli coś pop... to sorry, wklejam cały wpis (może czegoś nie zrozumiałem ):
    Cytat Napisał Sp5es
    Są dwa rodzaje wyplamień.
    Jeden to sole potasowe - pozostają do 2-3 lat, nierówność koloru na tynku widoczna jest zawsze.
    Drugie to plama wodna wynikająca z wysokiej nasiąkliwości, zasadniczo znika po wyschnięciu ściany, trwa to 2-3 dni, zależy od słońca, ciągłości opadów itd.
    Mniej więcej obrazują to fotki, przyczym druga - to zdjęcie dla farby silikatowej, nie dla tynku. Wygląd jednak analogiczny. To zdjęcie jest zrobione 7 godzin po deszczu.


  4. #84

    Domyślnie

    Czy ktoś miał doczynienia z tynkiem silikonowym z firmy GREINPLAST? przymierzam sie do kupna i chciałabym poznać opinie.

  5. #85

    Domyślnie

    (nostalgia...) he ,he! coulignon ,dzięki prystelka przypomniałam sobie co nieco!
    Ja zapomniała ,że ja PaniG(dzi),była...no i potem bananik.No ale urazu ni ma ,a życie toczy się dalej.
    Pozdrawiam.
    ...reaktywacja...

  6. #86

    Domyślnie

    Matko "Buska" - jakie to mądre Nic z tego nie kumam, ale od strony praktycznej:
    obejrzyjcie docieplenia bloków na osiedlach - w 100 % jest to tynk akrylowy !!! Po 5 latach (na tyle jest gwarancja), część tynków odpada, a od strony północnej całe ściany w "wykwitach"
    Większość zarządców masowo przechodzi na tynki silikonowe lub silikonowo - silikatowe
    Bardzo, ale to bardzo nie podoba się to firmom produkującym tynki akrylowe
    ewa78_2005

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helios
    Bardzo, ale to bardzo nie podoba się to firmom produkującym tynki akrylowe

    Obydwa rodzaje tynków produkuja te same firmy. Więc im zwisa co kupisz.
    W związku z tym ze na docieplenie bloku jest wybierana najtańsza oferta, to wykonawcy składaja absurdalnie niskie oferty a potem zastanawiaja sie jakiego gów.... użyć żeby wyjść na swoje. Kary za niedotrzymanie terminu sa takie że wykonawca mając do wyboru:
    1. Zrobić zgodnie ze sztuką i zapłacić karę
    2. tynkować w mróz
    Wybierze to drugie.

    I masz efekt jaki widać na większości dużych budów.

    A hasło "tynk silikonowy" nie oznacza automatycznie wysokiej jakości. Może być tak samo kiepski jak akrylowy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A jak wypada porównanie tynku silikonowego Baumit i Kabe? Mam ofertę praktycznie w tej samej cenie na jasny odnień każdego z nich i... zagwozdkę .

    Pzdr

  9. #89

    Domyślnie

    Przeczytałam cały wątek... studiów jeszcze nie skończyłam. Może dlatego nie wszystko jeszcze rozumiem. Ponieważ mi nie wstyd, zapytam:

    1. Mam ścianę z solbetu (36 cm, Ideal 400). Gdzieniegdzie chyba się ukruszył przed murowaniem. Rozumiem, że takie małe ubytki należy uzupełnić zaprawą naprawczą.

    2a. Ściany nie są idealne i posiadają przesunięcia rzędu 1-2mm. Marzy mi się biała elewacja, taka zupełnie gładka (jak dawne pobielane domy). Wywnioskowałam, że dobrym rozwiązaniem będzie dla mnie tynk silikonowy lub silikatowo-silikonowy. Chcę też na południowej ścianie puścić winobluszcz trójklapowy (wypuszcza wąsy chwytne). Czy kiedyś na taki tynk można położyć kamień? Jakby ktoś był uprzejmy powiedzieć mi, co po kolei muszę położyć na gołą ścianę od zewnątrz (od gołego pustaka aż po wykończenie).

    2b. Ściany fundamentowe wykonane są częściowo z pustaków fundamentowych. Rozumiem, że należy je pomalować dysperbitem, zaizolować styropianem 12cm (0,5m poniżej gruntu). Co potem? Chciałabym obłożyć kamieniem (jakimś piaskowcem) lub cegłą (płytkami ceglanymi). Wszystko będę robić sama, więc know-how jest niezbędny.

    3. Mam stary fundament, który tylko częściowo był szalowany. Jest nieizolowany i bardzo "nierówny". Planuję go oczyścić ciśnieniowo karcherem (150st.), wyrównać (obkuć, uzupełnić ubytki), pomalować dysperbitem. Dobry pomysł?

    4. Nie jestem pewna, czy nie będzie jednak konieczne docieplenie, dlatego chciałabym poczekać z położeniem tynku do wiosny. Wydaje mi się, że to zaszkodzi ścianom oraz nie będzie to miarodajny test...

    5. Jakie położyć tynki w środku? Zaznaczam, ze przeczytałam dużo na ten temat i nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, czego mi trzeba. Na pewno zależy mi na cenie i chcę to zrobić sama (z mężem). Rozważam możliwość położenia płyt gipsowo-kartonowych na kleju lub na rusztach aluminiowych + docieplenie z wełny (10cm). Może wtedy rozwiązałabym wszystkie swoje problemy? :)

    6. Trochę off-topic...
    Z pieniędzmi jest krucho, a przed zimą muszę się wprowadzić. Będę mieszkać na parterze, dach jest niedocieplony. Sądzicie, że wytrzymam bez izolacji od góry? :) Może pod sufit dać wełnę mineralną 10cm + płyty gipsowe? Za m2 płyty gipsowej wychodzi poniżej 8zł. Wełna to już inna historia Czy to wystarczy za izolację akustyczną? Przy okazji uniknęłabym (tak mi się tylko wydaje) styropianu na stropie i szlichty... Mam zamiar przy laniu stropu zamówić wibrator.

    Proszę o serdeczną poradę... nie mądrzę się, itd. tylko próbuję znaleźć rozwiązanie dobre na moje skromne możliwości. Proszę mnie poprawiać, krytykować, tylko się nie śmiać.
    Są trzy prawdy: prawda, też prawda i gówno prawda

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie Re: Tynk silikonowy - czy warto?

    Cytat Napisał Hans Kloss
    Cytat Napisał mpoplaw
    paroprzepuszczalność ścian to marginalne zjawisko i celowo jest to wyolbrzymiane przez marketingowców Ytonga bo ich produkt jest droższy od konkurencji i trzeba go jakoś wcisnąć frajerom mydląc im oczy bzdetami
    nigdzie nie znalazłem jednoznacznych dowodów na to czy ściany oddychaja czy nie. Na wszelki wypadek swój dom pokryłem silikatem, jestem zadowolony, nic nie widzę, żeby sie coś złego w moich murach działo. Ty masz ściany w połowie ze styropianu, i super, niech Ci dobrze służą, ale nieładnie, żebyś każdego "Ytongowca" nazywał frajerem, któremu cos wcisnęli jacys marketingowcy
    Tego się nie udowadnia - to się liczy
    Hans Kloss ma zupełną rację

  11. #91

    Domyślnie

    Podnoszę temat !!!!
    Nie wiem dlaczego zamarła tak pasjonująca dyskusja

    Tyle pytań zostało bez odpowiedzi

    Dodam również swoje, z nadzieją na odpowiedź

    Jaką opinię mają tynki silikonowe Baumit i Ceresit ?????
    Nie stać mnie na wyższą półkę , a muszę się pilnie zdecydować. Bardzo proszę o pomoc
    ewa78_2005

  12. #92
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja mam Ceresit, mogę Ci polecić z pełną odpowiedzialnością. Ekipa tynkująca również wypowiadała się o nim pozytywnie. Inaczej było z mozaiką z Ceresita - trafiały się jakieś kamyczki i był problem z zacieraniem.

  13. #93

    Domyślnie

    Bazhyl - dzięki za odpowiedź
    Możesz dodać kilka szczegółów?

    W jakim kolorze tynk i jaka grubość, czy pozostałe elementy systemu też z Ceresitu???

    Przepraszam, że męczę ale pewnie sam wiesz jak trudne są tego typu decyzje
    ewa78_2005

  14. #94

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie, czy to był tynk silikonowy czy inny?
    ewa78_2005

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Czy silikon wart jest swojej wyższej ceny? Dom z pustaka max ocieplony styropianem.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Czy silikon wart jest swojej wyższej ceny? Dom z pustaka max ocieplony styropianem.
    Odpowiem za 2 lata. Na razie mam 1 rok silikonowy Relius i jest wszystko ok, nie odpada, jest czysty. Sąsiadka ma ceresita akrylowy kładziony w tym samym czasie i też jest czysty, tyle, że ona zapłaciła 2x mniej.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  17. #97

    Domyślnie

    Minęły już cztery, nawijaj jak wrażenia z reliusa

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony