dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie "ekologia" dla mas

    1 segregujecie śmieci?
    2 a czy segregujecie organiczne i nie...?
    3 czy patrzycie na rozwiązania "ekologiczne" pod kątem zużycia energii, emisji czego to bądź do środowskia? chodzi o ich produkcję, czas życia i utylizację po "śmierci"?
    4 czy wiecie ile z Waszych podatków idzie na cele prawdziwie ekologiczne?
    5 czy macie świadomość, ile Waszych rozwiązań "ekologicznych" powoduje problem w prawdziwej ekologii?

    osobiście uważam, że chałupa powinna być z gliny i słomy, ogrzewana paleniem drewna (torfu, węgla itp), oświetlana naftą, odzyskanym metanem

    inne rozwiązania to demagogia dla mas, jesteście nimi?
    ja tak i nikt mi nie umożliwia zmiany tego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #2

    Domyślnie

    Dinozaury tez doprowadzily do efektu cieplarnianego i podobno krowy bardziej zanieczeszczaja srodowisku (powietrze) niz niejeden samochod. Dlaczego? Bo pozadnie "pierdza" i zdaje sie ze niektore ze skladnikow owego "prukania"-gazow sa mocno szkodliwe dla srodowiska
    Dinozaury chyba "zapierdzialy" planete i po wielu tysiacach lat srodowisko zdolalo sie zregenerowac .. ale glupoty
    Sam widzisz, czlowiek nie jest taki okrutny
    Pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Staram się żyć ekologicznie, w miare moich możliwości.
    segreguję śmieci, oszczędzam energie, kupuje energooszczędne żarówki, staram sie kupować jak najmniej produktów w plastikowych torbach, nienawidzę jednorazówek (używam koszyk i torby wielokrotnego użytku), używam żarówek energooszczednych, nie wyrzucam starych leków (oddaję do apteki), starych baterii, zlewam zuzyty olej, używam jak najmniej chemii a staram sie zastepować środkami zrobionymi przeze mnie, oszczedzam wode...jest tego wiecej, ale wszystkiego pisac nie musze
    W każdym razie mój dom tez postaram się wybudowac jak najbardziej ekologicznie, co to oznacza dowiem się pewnie w trakcie.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    Barbosa jakże sie cieszę że jest osoba myśląca na tym forum, ale ten wątek nie cieszy sie chyba popularnością,
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    hmmm dom z gliny.... pomażyć można
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zrobić - też!
    Adam M.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    wiem że to nie problem ale ceny działek w okolicach wrszawy że "ceeeennnkkkkkaaaaaa ooooopada" jak to w reklamie było
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Barbossa napisał:

    ... ogrzewana paleniem drewna (torfu, węgla itp),...
    Hmm, to też nie ekologiczne, szczególnie wegiel i torf...

  9. #9

    Domyślnie

    Sama bym się na to nie porwała bo najnormalniej w świecie nie mam gdzie - brak ziemi i do końca "parcia" - jestem leniwa i wygodna. Wiem natomiast, że są miejsca, nawet w Polsce, gdzie buduje sie domy z gliny i stara się żyć EKOLOGICZNIE - np. w Dabrówce. To gdzieś w okolicach Lublina. Na świecie w krajach tzw. rozwiniętych jest takich całych społeczności więcej (pomijam tu ostatnie tradycyjne plemiona, które podobnie żyją od wieków).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony