dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Niemiecko-irlandzki dom pasywny

    Chociaż jestem daleki od poglądów promujących "niemiecką markę", "niemiecką precyzję" lub "irlandzki cud", jednak w dziedzinie domów pasywnych znowu musimy uczyć od naszych sąsiadów w Europie.

    Krótka prezentacja (1,15 MB)

    http://www.warsawgolf.info/wp-conten...sive-house.pdf

    Czekam na kontynuację dyskusji. Czy podobne technologie wykorzystywane są w inwestycjach polskich? Jakie są atuty domu pasywnego a jakie niedogodności?

  2. #2
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Ale kolega nie pyta. On sonduje albo promuje.

    pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Jedynym atutem domu pasywnego, stawianego w Polsce jest jego koszt( dla wykonawcy)Bylam na otwarciu takiego pasywniaka w Zaborówku pod Lesznem i totalna siara.Dom niewykończony, źle wykonany i został zaprezentowany ew klientom. Brak wentylacji w domu omurowanym szczelnie styropianem spowodował 92% wilgotność w środku-woda na oknach i na ścianach.Brak koncepcji ogrzewania- pompa wodna czy kolektory. Brak koncepcji zrzutu ciepłego powietrza do wymienników. To kilka dość istotnych wad tego cudu techniki.W każdym razie, ja sobie bym nigdy czegoś tak tragicznego nie postawiła.
    Bylo tam małżeństwo namówione przez polskich propagatorów domów pasywnych do pobudowania takiego domu dla siebie. Pobudowali i w lutym 2009 poskarżyli sie ze płacą za ogrzewanie domu 200 m kw ponad 1000 zl miesięcznie.A miało byc pasywnie z wydatkami

  4. #4

    Domyślnie

    Dziwna ta wilgotność. Przecież w pasywniakach stosuje się wentylację mechaniczną z rekuperacją.

  5. #5

    Domyślnie

    hehe...pod warunkiem ,ze ona jest w takim domu. Jesli jej nie ma, to jest tak jak w tym pasywniaku w Zaborówku...woda leje sie po ścianach i oknach. I za cholerę nikt nie przekona potencjalnego klienta ,ze taki dom będzie i suchy i oszczędny. To tak jak z komunizmem, miało byc cudnie...skończyło sie na obietnicach i wyszło jak wyszło. Nie jestem gołosłowna, taki dom stoi w Zaborówku pod Lesznem. Bylo wielkie otwarcie i byla wielka klapa moim zdaniem, bo byla tez firma konkurencyjna, ktora oferowala domy z bala litego za cene 1/3 ceny pasywniaka. I mieli klientów.

  6. #6

    Domyślnie

    Sama poczułam sie wkręcana w takim domu.Jesli ktos mi oferuje dom pasywny i do takiego domu mnie zaprasza to albo pokazuje dom wykończony pod względem rozwiązań, albo nie pokazuje wcale. Tłumaczenie ludziom, ze bedzie to, ze bedzie tamto to sa gruszki na wierzbie. Wybaczcie, za cholere nie uwierzę,ze jakakolwiek wentylacja i rekuperacja ciepla jest w stanie osuszyc ten budynek.

  7. #7

    Domyślnie

    Ta wilgoć jest spowodowana brakiem wentylacji. Gdyby ona tam była, to wilgoci by nie było.

    Mechaniczna ma tą zaletę, że odzyskuje sporo ciepła (więc idealna do domu pasywnego, z resztą tylko taką się tam instaluje), działa nieprzerwania a nie okresowo jak grawitacyjna, nie "pizga" chłodem i można ją kontrolować.

  8. #8

    Domyślnie

    michcio, wbrew temu co sadzisz, ja to doskonale rozumiem. Rozumiem konieczność stosowania materiałów nieekologicznych (styropian, pianka krylaminowa, czy inne cuda) , rozumiem konieczność rozwiązań typu Solary i takie tam, ale nie rozumiem idei prezentowania domu, nie posiadajacego takiego wykończenia i wciskania ludzom ciemnoty, ze to dom pasywny. Z równym skutkiem moge i ja zaprosić do siebie do domu( z gipsu) ludzi i powiedzieć im ze to dom pasywny. No a ze nie mam wentylacji/ no to co......kiedys bedzie......że nie mam solarów na dachu? no to co.....kiedys beda. jak mnie bedzie stac. Chodzi mi o zasade i odpowiedzialnośc. Jesli mówie,ze cos jest domem pasywnym, to niech bedzie a nie ..ze kiedys bedzie.a to co tu widze to dom.......przygotowany pod pasywny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony