dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Wymiana kaloryferów - pytania i wątpliwości

    Witajcie! Lokatorzy, którzy wynajmują ode mnie mieszkanie zwrócili się do mnie z propozycją, że w zamian za obniżkę czynszu, zrobią mi remont instalacji grzewczej. Mam w związku z tym parę wątpliwości i chciałbym poradzić się osób, które znają się na "tych sprawach"

    Obecnie w pomieszczeniach znajdują się wielkie kaloryfery przemysłowe. Mam w związku z tym (być może naiwne):
    PYTANIE 1. Czy mogę liczyć na istotne zmniejszenie rachunków po wymianie 5 kaloryferów przemysłowych na "nowoczesne"? (podobno różnica w ilości wody w starych i nowych kaloryferach jest istotna, ale czy ma to takie znaczenie?).

    Pan lokator mówi, że wystarczy wywalić stare kaloryfery, podłączyć do istniejącego pionu (redukcja?) cienkie rury miedziane (teraz są grube stalowe) i do tego nowe kaloryfery.
    PYTANIE 2. Jak trudna technicznie jest taka wymiana? Czy można zaufać lokatorowi, że ma odpowiednią wiedzę by to zrobić? Kaloryfer to jednak nie reaktor nuklearny, więc chyba wiedza specjalistyczna nie jest do niego potrzeba.

    PYTANIE 3. Ile na rynku może kosztować taka inwestycja (chodzi mi o robociznę!)

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Witaj!
    Zmiana grzejników na nowe na pewno pozytywnie wpłyną na ogrzewanie, na pewno tamte grzejniki mają również osad z kamienia.
    Różnica w ilości wody jest również, jednak jakbyś zmienił grzejniki na takie same tylko nowe również zauważyłbyś różnicę, proponuję Ci zrobić wycenę możesz podesłać maila na [email protected], dodatkowo biorąc fv na siebie możesz odliczyć 15,5 % od fv z tytułu funduszu remontowo budowlanego (ostatni rok), po drugie będziesz miał pewność, że kupisz najtaniej Jeżeli chodzi o montaż to ciężko wycenić nie widząc, przeważnie biorą instalatorzy 80 zł od punktu.

    Paweł
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Jeśli chodzi o robociznę to chodzi mi o rząd wielkości. Czyli mówisz, że może być około 100 zł za punkt. I tylko tyle? Czy może się zdarzyć, że coś podbije cenę do dużo większej kwoty.

    Przypominam, że trzeba zdemontować stare żelastwo, zezłomować to. No i załatać wszelkie dziury po tym. (no i oczywiście zainstalować nowe grzejniki). Wyjdzie mniej niż 400 zł za punkt (jest 5 punktów)?

  4. #4

    Domyślnie

    to zależy też od tego jakie jest źródło ciepła żeliwne grzejniki estetyczne nie są ale są trwałe i mają jeszcze kilika innych zalet. Trzeba się poważnie zastanowić nad wymianą bo może się okazać że wcale nie było warto ( poza względami estetycznymi. Napewno jeśli to możliwe to trzeba je zdemontować i przepłukać (odkamienic).
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja się nie znam, ale to chyba nie są grzejniki żeliwne. To jest jakiś taki stwór: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzejnik.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	197137

  6. #6

    Domyślnie

    aaa stalowe Favier-y grzejniki dobre ale mało estetyczne. Ogolnie to były całkiem dobre grzejniki z duża powierzchnia grzewczą.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #7

    Domyślnie

    Mówią, że "zwykłe" grzejniki obecne teraz na rynku mają dużo mniejszą objętość. Ponoć mniejsza ilość wody w obiegu wpływa pozytywnie na wysokość rachunku za gaz. Chociaż ja nie wiem w jaki sposób

  8. #8

    Domyślnie

    łatwiej sterowalne. Mniejsza pojemnosc wodna to szbsze nagrzewanie ale tez szybciej stygnie. Nowe wykonane są z cieńszej blachy wiec mają mniejsze opory cieplne ale też szybciej stygną itd. Wszystko zalezy od całego układu ogrzewania - tu gdzie dobre będą grzejniki o dużej pojemności wodnej z dużą masą akumulacyjną bedą złe grzejniki z mała masa i odwrotnie. Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 24-06-2013 o 12:51
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli może być tak, że wymiana spowoduje, że będzie gorzej a nie lepiej? Jakie mogą być tego potencjalne skutki? I jak sprawdzić, jaki typ grzejników będzie sprawdzał się lepiej?

  10. #10

    Domyślnie

    gorzej to może nie chyba ze beda zle dobrane ale zysk może być tak znikowy ze nawet tego nie odczujesz.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #11

    Domyślnie

    Rachunki które dostajemy za gaz są dosyć wysokie. Zastanawiam się w takim razie co można zrobić, żeby zaoszczędzić.

  12. #12

    Domyślnie

    moze popracowac nad uszczelnieniem i ociepleniem domu ???? Zniwelować straty ciepła.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13

    Domyślnie

    Tak to prawda. Ale ocieplenie całego domu to ogromne koszta w porównaniu do zwykłej wymiany grzejników (tak mi się wydaje).

  14. #14

    Domyślnie

    ale to da efekt. A wymiana grzejników to kosmetyka. To moze nie rób całości tylko zacznij małymi kroczkami na początek te miejsca które dają najwieksze straty.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #15

    Domyślnie

    To da się tak? Na przykład ocieplić jedną ścianę? I to da proporcjonalne efekty w postaci oszczędności na rachunkach?

  16. #16

    Domyślnie

    moze nie koniecznie sciany ??? Może ucieka Ci przez dach ??
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #17

    Domyślnie

    U góry mieszka moja rodzinka. Oni nie płacą tak wysokich rachunków, zresztą mnie interesuje jak poprawić izolację termiczną mieszkania na parterze.

    Może przez piwnicę ucieka ciepło.. :/ Tylko co można z tym zrobić, ocieplić piwnicę?

  18. #18

    Domyślnie

    no oni nie płaca bo od dołu mają dobrze grzany strop. Okna masz dobre ????
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #19

    Domyślnie

    Okna tak. Jakiś czas temu wymieniłem na plastiki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony