dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Aggim
    Guest
    Aggim

    Domyślnie jaki piecyk gazowy?

    Musimy wymienic piecyk gazowy, ktory ma obslugiwac tylko łazienke (umywalka i wanna). Stoimy przed dylematem -jaki??? Opinie na temat piecykow roznych firm sa tak sprzeczne i mamy nie lada problem. Moze cos doradzice?

  2. #2

    Domyślnie

    przeplywowy do cwu czy ogrzewajacy pomieszczenie?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    tom
    przecież z postu jasno wynika, że do cwu.

  4. #4
    Aggim
    Guest
    Aggim

    Domyślnie jaki piecyk gazowy?

    Powierdzam - przeplywowy do cwu .

  5. #5
    Zuzanna
    Guest
    Zuzanna

    Domyślnie Piecyk łazienkowy

    Ciekawe, że co region Polski, to inne nazwy tego samego urządzenia np. piecyk łazienkowy, podgrzewacz gazowy przepływowy, Junkers, ogrzewacz gazowy, piecyk. Znacie jeszcze jakieś?
    Extra prezentację i firmowe cenniki mozna znaleść na www.systemgaz.prv.pl mają tam opisy techniczne kilku producentów. Warto poszperać conieco. Kupic nie kupić obejrzec można

  6. #6
    Aggim
    Guest
    Aggim

    Domyślnie jaki piecyk gazowy?

    Kraków sie kłania!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    tom
    przecież z postu jasno wynika, że do cwu.
    jasne
    ja poszukuje czegos takiego takze do ogrzania malego pokoiku z lazienka i moze mi sie udzielilo

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Naprawdę dobrze wykonany i jakościowo bardzo dobry jest nasz rodzimy produkt TERMETA.
    Opinie kolegów instalatorów są również pozytywne na jego temat.

  9. #9

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Obecnie w mieszkaniu mam piecyk termet 0087, ma juz swoje lata, poza tym i tak robie remont wiec wypada go wymienić na cos nowoczesniejszego (termet byl juz kilka razy naprawiany). I nie wiem czym sie różnią piecyki, czy podłączenie we wszystkich takie samo, moc itp czy maja znaczenie. Czym sie kierowac przy zakupie ? Dodam tylko ze piecyk bedzie obsługiwał wanne, umywalkę i zlew. Czekam na jakies podpowiedzi i z góry dzięki.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jaki???

    taki o mocy chyba standardowo 19 kW
    /są mocniejsze ale nie trzeba/

    z zapłonem elektronicznym zasilanym ogniwami chemicznymi/czyli tzw. bateriami broń Boże przed generatorem napędzanym przepływającą wodą...


    a jaki - pewnie któryś z "wiodącej" trójcy" czyli chyba JukersVailantTermet
    wybierz taki który Ci się bardziej spodoba z wyglądu czy np ma bardziej
    ergonomiczne /poręczniejsze/ pokrętła...

    dla mnie najbardziej poręczne pokrętła ma Vailant

  11. #11

    Domyślnie

    ok, dzieki wielkie

  12. #12

    Domyślnie

    A jeszcze mam jedno pytanie. Czy rura od pieca do komina musi byc wymieniana czy moze zostac ta sama. Ewentualnie czy uprawniony gazownik, który bedzie montował piecyk, sam ma taką rurę czy dodatkowo trzeba kupowac wraz z piecykiem.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tygrusia

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    huh to może ja odświeżę temat - aktualnie sama jestem zmuszona do wymiany 11letniego vaillanta i szukam jakieś podpowiedzi na co go wymienic wiem, ze nie z turbinką, bo właśnie taki mieliśmy i prz spadku ciśnienia wody płomień zapalał sie po którymś n-tym razie ;/ i była to jedyna wada tego piecyka. Niestety, okazało się że zakamienił się. Poradzono mi popytać się o filtry przeciw kamieniowi? Patrzyłam na kilka piecyków, ale żadnych filtrów nie widziałam w opisie. I teraz - czy wszystkie generalnie mają filtry czy też trzeba dokupić je osobno i zainstalować je przy instalacji piecyka? Generalnie mam nana oku http://e-piecyk.pl/pl/p/Junkers-MAXI-POWER-2-WRDP-11-2B-Piecyk-Lazienkowy-Gazowy-7701331607/114 , ale ma on otwarta komorę spalania - a gdzieś obiło mi się o uszy, że lepsze są z zamkniętą...czy to ma duże znaczenie? Dziękuję za wszelką pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony