dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Plyta OSB - jaka grubosc?

    Witam,

    Moje pytanie do was forumowicze. Jaka minimalna grubosc plyty OSB zastosowac na podloge i jaki powinien byc wtedy rozstaw rusztu? Dodam, ze chodzi mi o stryszek nad poddaszem uzytkowym. Nie bedzie on nigdy zamieszkaly ani, specjalnie czesto uzywany. Zwykly skladzik, na wszystkie malo uzywane i nie do konca potrzene rzeczy. Nie chcial bym niepotrzebnie przeplacac stosujac, cos czego wcale nie potrzebuje.

    Pozdrawiam i prosze o wasze opinie/ doswiadczenia.
    Piotr

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    2 x 12mm to wg mnie minimum, z rostawem powiedzmy co 60cm
    Ja bym tak robił.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam 22 mm, jakoś niepewnie bym się czuła kiedy przy chodzeniu podłoga by się uginała

  4. #4

    Domyślnie

    Gabula przy 22mm i jednej plycie, pamietasz moze rozstaw rusztu? czy plyty byly krecone prosto w belki?
    Piotr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pio_n
    Gabula przy 22mm i jednej plycie, pamietasz moze rozstaw rusztu? czy plyty byly krecone prosto w belki?

    Ja też mam 22mm i rozstaw belek około 60cm, a w jednym miejscu gdzie mam schody rozstaw jest 1m. Poddasze normalnie użytkowe, płyta przykręcana bezpośrednio do belek.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    coulignon, dzieki za link - madre rzeczy tam wypisali... ciekawe ile z tego zrozumiem .[/quote]
    Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze chcialbym dopytac: Plyty ktore uzywaliscie byly frezowane na koncach czy normalne? Prosze o uzasadnienie zastosowania w waszym przypadku ( u mnie to tylko strych).
    Piotr

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pio_n
    Jeszcze chcialbym dopytac: Plyty ktore uzywaliscie byly frezowane na koncach czy normalne? Prosze o uzasadnienie zastosowania w waszym przypadku ( u mnie to tylko strych).

    Gdybym dostał o tym samym formacie na pióro-wpust to bym takie kupił, lae nie dostałem. Na strych to szkoda pieniędzy na frezowane.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie



    plyty 22mm sa wkrecane do krokw co 20cm,na zlaczach sa wzmocnione beleczkami lub deseczkami,nic nie pracuje ,a nie sie rusza pod ciezarem. Wizualizacja szopki,alie na strychu zastosowalem ten sam sposob

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybkin


    plyty 22mm sa wkrecane do krokw co 20cm,na zlaczach sa wzmocnione beleczkami lub deseczkami,nic nie pracuje ,a nie sie rusza pod ciezarem. Wizualizacja szopki,alie na strychu zastosowalem ten sam sposob
    o jakim ciezaze mowisz?
    zbyt krotkowzrocznie patrzysz na swoja budowle.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał pio_n
    Gabula przy 22mm i jednej plycie, pamietasz moze rozstaw rusztu? czy plyty byly krecone prosto w belki?

    Ja też mam 22mm i rozstaw belek około 60cm, a w jednym miejscu gdzie mam schody rozstaw jest 1m. Poddasze normalnie użytkowe, płyta przykręcana bezpośrednio do belek.


    rozstaw około 70cm, przykręcone bezpośrednio do belek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony