dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 200
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarianN

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie 2009 ceny na wykończeniówkę :) ... wykańczaniówkę :(

    witam,
    jestem w fazie stan surowy zamknięty i trochę w środku (instalacja elektryczna). Pozostałe instalacje mam uzgodnione (CO, wod-kan, alarm itp).
    Mam pytanie: jak kształtują się aktualnie ceny posadzek, tynków, elewacji, położenia glazury itp. Taniej czy drożej niż w ubiegłym roku? Bo mój wykonawca, z którym, lepiej lub gorzej "jedziemy" od początku budowy, złożył mi propozycję na dokończenie, która mnie powaliła (swoją astronomiczną wysokością). Dlatego robię casting wśród innych wykonawców, a pytanie do forumowiczów j.w.: jest drożej, czy może (mam nadzieję ) taniej??
    pozdrawiam,
    Marian
    Marian

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Markopek

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie "wojownicy budowlani" również prowadzili budowę od początku do "końca" czyli wykończenie wnętrz, ale właśnie że prace były kompleksowe to ceny za poszczególne etapy mogłem mocno negocjować i miałem niższe od śrenich w regionie (Małopolska) - czego i Tobie życze choć nie liczyłbym na niższe ceny od zeszłego roku.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarianN

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markopek
    U mnie "wojownicy budowlani" również prowadzili budowę od początku do "końca" czyli wykończenie wnętrz, ale właśnie że prace były kompleksowe to ceny za poszczególne etapy mogłem mocno negocjować i miałem niższe od śrenich w regionie (Małopolska) - czego i Tobie życze choć nie liczyłbym na niższe ceny od zeszłego roku.
    Dzięki,
    u mnie (Szczecin) aktualnie jest dużo ofert wykonawców. Codzennie na drzwiach naszego domku, które jednocześnie są tablicą ogłoszeniową , wiszą nowe oferty i negocjuję z nimi mając nadzieję, że "jak jest Dosia, to po co przepłacać?",
    pozdrawiam
    Marian

  4. #4

    Domyślnie

    ja jestem odrobinke dalej w budowie i moge sie juz podzielic niektórymi kosztami:
    -tynki wewn: 27zł/m2 z materialem
    -ocieplenie dachu 70zł/m2 bez materialu, 2 warstwy welny z plytami lacznie z gruntowanim plyt
    -wylewki 13zł/m2 bez materialu
    -glazura 70zl/m2 umowiony na maj
    -ocieplenie zewn (welna 15) 54zl/m2 bez materialu
    pozdrawiam
    LOTE ---> Już na swoim...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ceny JarzyQ z kosmosu!!!

    Tynki wewnętrzne - 22 zł (materiał+robocizna)
    ocieplenie + płyty GK+gruntowanie - 30 zł/m2 (robocizna)
    wylewki - 10 zł/m2 (robocizna)
    glazura - 35 zł/m2 (robocizna + szlifowanie kantów)
    ocieplenie zewnętrzne + siatka + klej 2 razy - 18 zł/m2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychka
    Ceny JarzyQ z kosmosu!!!

    Tynki wewnętrzne - 22 zł (materiał+robocizna)
    ocieplenie + płyty GK+gruntowanie - 30 zł/m2 (robocizna)
    wylewki - 10 zł/m2 (robocizna)
    glazura - 35 zł/m2 (robocizna + szlifowanie kantów)
    ocieplenie zewnętrzne + siatka + klej 2 razy - 18 zł/m2
    A skąd jesteś jesli można spytać.

    Ja jak narazie mam ceny na poziomie:
    tynki - 13zł (z materiałem 23zł)
    wylewki - 15zł (bez materiału)

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie trzeba teraz twardo negocjowac lub poczekac

    stawki "fachowcow" spadna dramatycznie. Juz teraz sa bez pracy i dziwia sie ze nikt do nich nie dzwoni - ale pocieszaja sie jeszcze ze to z powodu ciezkiej zimy.
    W marcu, najdalej w kwietniu zmieknie im rura a stawki za prace spadna o 50%.
    Wszystko wokolo stanie, a zwolnienia beda masowe.

    Mam do zlecenia wykonczenie domu - ekipa od tynkow chce odemnie 24zl za metr ( praca ) -czyli wg ostroznych wyliczen dniowka czlowieka ktory glaszcze piasek z cementem - to okolo 300 zl. Moja zona ktora w szpitalu bielanskim, po naprawde ciezkich studiach ratowala ludzkie zycie zarabiala 1200 ( miesiecznie).
    Wiec moze odrobine opamietania byloby na miejscu.

    Wreszcie odwrocil sie uklad sil, i teraz inwestor jest gora.
    Prezstancie pytan ile fachowiec sobie zyczy - zacznijcie mowic "dam prace".

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mieszkam pod Puławami woj.Lubelskie

  9. #9

    Domyślnie

    Kochani forumowicze ! Podając ceny napiszcie z jakiej jesteście miejscowości. Powszechnie wiadomo,że ceny w małych miejscowościach są dużo niższe od tych w większych miastach. W profilu mało kto podaje miejscowość, czy aż tak bardzo wstydzicie się gdzie mieszkacie ?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarianN

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Powerhouse
    Kochani forumowicze ! Podając ceny napiszcie z jakiej jesteście miejscowości. Powszechnie wiadomo,że ceny w małych miejscowościach są dużo niższe od tych w większych miastach. W profilu mało kto podaje miejscowość, czy aż tak bardzo wstydzicie się gdzie mieszkacie ?
    ja jak widać jestemze Szczecina i w okolicy się buduję
    Marian

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychka
    Ceny JarzyQ z kosmosu!!!

    Tynki wewnętrzne - 22 zł (materiał+robocizna)
    ocieplenie + płyty GK+gruntowanie - 30 zł/m2 (robocizna)
    wylewki - 10 zł/m2 (robocizna)
    glazura - 35 zł/m2 (robocizna + szlifowanie kantów)
    ocieplenie zewnętrzne + siatka + klej 2 razy - 18 zł/m2
    Witam,
    a te ceny, które Ty podałeś są też śmieszne bo za małe:
    ocieplenie poddasza (15+5) pod malowanie zgodzę się że za 30zł jeśli jest dużo m2,
    wylewki od 12 zł/m2,
    glazura tak od 35zł/m2 ale prosto i 33,3 x 33,3,
    za cięcie 45 stopni jest 40 zł/mb,
    docieplenie - styro+ klej+ siatka+ klej 30 zł/m2
    tynk zewn 10 zł/m2
    Wybacz ale co za "firma" z podkreśleniem że to jest firma wykonuje ocieplenie za taką cenę.
    Może bez rusztowania swojego, bez rozstawienia, bez obklejania otworów, bez obróbki glifów??
    KOMPLEKSOWE REMONTY WYKOŃCZENIOWE !!!
    Więcej o mnie i mojej pracy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zeniowe+Lublin

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ceny są autentyczne!!!!!!
    Wszystkie obróbki wchodzą w cenę, która ma być jeszcze negocjowana w przypadku większego zakresu prac.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    A od wylewek firma z Lublina 10 zł/m2

  14. #14

    Domyślnie re

    Cytat Napisał krzychka
    Ceny JarzyQ z kosmosu!!!

    Tynki wewnętrzne - 22 zł (materiał+robocizna)
    ocieplenie + płyty GK+gruntowanie - 30 zł/m2 (robocizna)
    wylewki - 10 zł/m2 (robocizna)
    glazura - 35 zł/m2 (robocizna + szlifowanie kantów)
    ocieplenie zewnętrzne + siatka + klej 2 razy - 18 zł/m2
    Bez urazy mam 12 ludzi proponuję ich wypożyczyć pod warunkiem dostaną 4tyś na rękę zwrot zus+skarbowy ok 500zł wyżywienie +spanie+transport+narzędzia rusztowania niech pan spróbuje się wypłacić przy pańskich cenach gdzie to są fachowcy bardzo wysokiej klasy nie z łapanki .Przepraszam że odniosłem się do pańskiego linka niemam nic złego na myśli pisząc to ,po prostu musiałem to gdzieś napisać. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam Bogdański Leszek
    Bogdański GÓRALE

  15. #15

    Domyślnie re

    Cytat Napisał krzychka
    Ceny JarzyQ z kosmosu!!!

    Tynki wewnętrzne - 22 zł (materiał+robocizna)
    ocieplenie + płyty GK+gruntowanie - 30 zł/m2 (robocizna)
    wylewki - 10 zł/m2 (robocizna)
    glazura - 35 zł/m2 (robocizna + szlifowanie kantów)
    ocieplenie zewnętrzne + siatka + klej 2 razy - 18 zł/m2
    Bez urazy mam 12 ludzi proponuję ich wypożyczyć pod warunkiem dostaną 4tyś na rękę zwrot zus+skarbowy ok 500zł wyżywienie +spanie+transport+narzędzia rusztowania niech pan spróbuje się wypłacić przy pańskich cenach gdzie to są fachowcy bardzo wysokiej klasy nie z łapanki .Przepraszam że odniosłem się do pańskiego linka niemam nic złego na myśli pisząc to ,po prostu musiałem to gdzieś napisać. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam Bogdański Leszek
    Bogdański GÓRALE

  16. #16

    Domyślnie ceny

    czytajac niektore wypowiedzi odnosze wrazenie ze nie wiedza co pisza ,ja na przyklad ukladam plytki i robie wykonczenia w regipsach narzedzia to kilkanascie tysiecy zl.do tego samochod, paliwo,ubezpieczenie, podatek,szkolenia no i wiadomo jakosc i gwarancja musza kosztowac moze wiec ci ktorzy robia LEGALNIE wcale nie zarabiaja tak duzo ,a moze pracojmy wszyscy na czarno pozdrawiam henek

  17. #17

    Domyślnie

    Witam jak się dowiadywałam specjalnie to na dzień dzisiejszy u nas tynki 22 zł --MOZNA JESZCZE NEGOCJOWAĆ Z MATERIAŁEM, posadzki 10 zl bez materiału , płytki -35, 40 za m2, ocieplenie kompletne z tynkiem białym mineralnym 45zł zam2, pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika34
    Witam jak się dowiadywałam specjalnie to na dzień dzisiejszy u nas tynki 22 zł --MOZNA JESZCZE NEGOCJOWAĆ Z MATERIAŁEM, posadzki 10 zl bez materiału , płytki -35, 40 za m2, ocieplenie kompletne z tynkiem białym mineralnym 45zł zam2, pozdrawiam.
    Czesc.
    Bo nie obczajam tego ocieplenia
    Te 45 zl to cena za material? Za robocizne? Czy tez za to i to razem?
    Bo jak tak, to nie bardzo mi sie chce wierzyc w uczciwosc firmy ktora oferuje taka stawke
    Dobry material kosztuje w granicach 35 zl min, tak wiec kolego skontroluj to co beda Ci montowac na scianie
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rucek
    Cytat Napisał mika34
    Witam jak się dowiadywałam specjalnie to na dzień dzisiejszy u nas tynki 22 zł --MOZNA JESZCZE NEGOCJOWAĆ Z MATERIAŁEM, posadzki 10 zl bez materiału , płytki -35, 40 za m2, ocieplenie kompletne z tynkiem białym mineralnym 45zł zam2, pozdrawiam.
    Czesc.
    Bo nie obczajam tego ocieplenia
    Te 45 zl to cena za material? Za robocizne? Czy tez za to i to razem?
    Bo jak tak, to nie bardzo mi sie chce wierzyc w uczciwosc firmy ktora oferuje taka stawke
    Dobry material kosztuje w granicach 35 zl min, tak wiec kolego skontroluj to co beda Ci montowac na scianie
    Pozdrawiam
    Przepraszam : KOLEZANKO mialo byc.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Bez zartow

    Bez zartow.

    4tys na reke, zwrot zus + skarbowy + wyzywienie + transport + narzedzia i rusztowania, wyliczajmy dalej :
    + samochod sluzbowy klasy premium, telefon i laptop sluzbowy, ale za to jeta tylko wynajmujemy.
    W ramach programu motywacyjnego - masaz stop (wykonuje inwestor), gry budujace team, wycieczki do krajow egzotycznych,
    Pewnie fachowcy sa bardzo wysokiej klasy. Bez urazy, ale specjalizuja sie w gladzeniu deska piasku z cementem, tudziesz obsluga koparki recznej.
    Zdarza sie ze jezyk polski opanowali w stopniu niewystarczajacym do komunikacji z inwestorem, jak nie pija to jest to duza zaleta.

    Znajdzy zatem inne punkty odniesienia : srednia placa na reke w Polskiej Akademii Nauk to 3200. Srednia pensja doktoranta to 1200 na reke.

    Place i zyski jakie przez ostatnie 4 lata obserwowalismy w sektorze budowlanym to przeszlosc. Podobne to bylo troche do dyktatury hydraulika w PRL - ale sie skonczylo.

    dziekuje. nie zamierzam wynajmowac, ani zatrudniac Panskich robotnikow.
    Za te pieniadze juz dlugo nie popracuja. Pora sie dostosowac lub znikac.
    Poszukam gosci z PANu. Beda sporo tansi.




    [/quote]

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony