dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 158
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3147
  1. #2021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suomi
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    Stopień (faktycznie zapomniałem zrobić zdjęć) z legarów pociąłem kawałki tak żeby dwie deski się zmieściły i żeby około 10cm weszły pod legary tarasu (to było coś koło 38-40cm). U mnie legary i kontrlegary miały w sumie 16cm (i taką wysokość stopnia chciałem mieć), więc te legary pod stopień mocowałem właśnie do nich dając po prawej i lewej takie blaszki z otworami (chyba 8x20cm). Pod legary od stopni sypałem kliniec, ubijałem i kładłem bloczek betonowy. Następnie legary od stopnia połączyłem też tymi samymi belkami z których są legary, tak aby obie deski na stopniu się na nim opierały. Na allegro są takie podkładki dystansowe, każdy kolor to inna grubość, tym poziomowałem stopień, wbijając miedzy bloczek a legar.
    Wielki szacun za wrzucenie fotek z budowy tarasu. Jak zobaczyłem efekt koncowy to mi szczęka opadła i do tej pory nie mogę się pozbierać

    Nie do końca zrozumiałem jak zbudowałeś ten stopień. Rozumiem, że fotek nie masz, ale czy dałbyś radę zrobić jakiś rysunek poglądowy ?
    Ja pewnie zrobię górny poziom i o stopień będę się martwił później, ale zastanawiam się czy powinienem uwzględnić coś na etapie wylewania stóp fundamentowych.
    Rozważam też opcję ze zrobieniem oddzielnych stóp pod stopień - w drugiej fazie - oczywiście o poziom niżej (16cm) od pozostąłych stóp) - ma to sens wogóle, czy już bredzę ?


    Poza tym nie planowałem oryginalnie dawać dwóch prostpoadłych do siebie kantówek, jedynie jedną warstę w rozstawie 90x90 o przekroju 10x16 (dębowe).


    pozdr

  2. #2022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suomi
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    155

    Domyślnie

    acha i jakie wymiary ma twój taras - tj - odległości od ścian ?

  3. #2023
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Swift
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-857
    Posty
    3

    Domyślnie

    fachowiec namawia mnie teraz do zbudowania tarasu ze świerku ale nasz będzie dużo używany... czy to nie głupi pomysł? :/

  4. #2024
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Suomi dzięki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140704_001.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	270448
    Tak na szybko nabazgrałem jak ten stopień wygląda.
    Czyli pierwsza deska stopnia wspiera się w 2ch punktach na kontrlegarze i na pionowej desce (podstopnica czy jak to tam się po fachowemu nazywa) a druga tylko na kontrlegarze.
    Na etapie robienia stop musisz pamiętać aby legar wychodzi w stronę stopnia jakieś 8-10cm, abyś mógł do niego przymocować legar od stopni.
    Mój taras ma szerokość 2,40m + stopień 0,30m.
    Ostatnio edytowane przez woodek ; 16-07-2014 o 11:41

  5. #2025

    Domyślnie

    ^^ Załącznik nie działa, a tłumaczenie bez obrazka jest mało zrozumiałe.

    Ile kosztował ten taras?

  6. #2026
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Poprawiłem załącznik.

    Cena to:
    - drewno - 5500zł
    - beton b20 - 250zł
    - wkręty 500zł
    - bloczki betonowe - 50zł
    - kamyki - 1000zł
    - olej - 400zł
    - kątowniki, kotwy, blaszki, agro-włóknina etc. ~ 400zł
    - wypożyczenie wiertnicy - 65zł
    - zbrojenie - 300zł + pozostałości po budowie
    - szalunki - deski pozostałe z budowy
    - pierdoły o których zapomniałem - ? zł
    - własna robocizna - bezcenne

  7. #2027

    Domyślnie

    Możesz podać ile m2 kw wyszło tego tarasu?
    I już mieszkamy !

  8. #2028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    Na elewacji mam system imitacji drewna firmy Greinplast, są to panele akrylowe na siatce, które się przykleja i maluje. Na stronie producenta prawie nic o tym nie ma. Ale w sklepach budowlanych popytaj o próbnik. Jest kilka rodzajów desek, bali i kilka kolorów. A tynk to greinplast kolor 0120 (najjaśniejszy szary jaki był).
    Pozdrawiam
    Taras super, kawał dobrej roboty.
    Trochę offtop, ale co tam, jaka cena tych paneli elewacyjnych?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  9. #2029
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    compi jakieś 45m2

    St@nley dzięki. Byłem pierwszy na podkarpaciu (przynajmniej tak twierdził przedstawiciel greinplasta), który to kupował, więc dali rabat i materiał (grunt pod akryl, klej akrylowy, panele, podkład i właściwy lakier) wyszło 90zł/m2. Za robociznę płaciłem 60zł/m2 (a w miejscach gdzie był tynk 28zł, więc te 60zł zawiera również klejenie styropianu i zaciąganie siatką). Oglądałem jeszcze inne imitacje na bazie styropianu, ale wyglądały gorzej, szczególnie z bliska.

  10. #2030

    Domyślnie

    No to bardzo fajny wynik. Będę się wzorował. Gratulacje.
    I już mieszkamy !

  11. #2031

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Padło i na mnie. Zamierzam na dniach rozpocząć próbę samodzielnego zbudowania swojego tarasu
    Przeczytałem CAŁY ten wątek ale mimo to nadal mam trochę wątpliwości. Będę wdzięczny jeżeli ktoś z fachowców raczy je chociaż częściowo rozwiać...

    Ktoś wcześniej dobrze napisał - mędrcy doradźcie

    Deska: modrzew syberyjski, wysokość 27 mm x szerokość 143.
    Kształt: litera L, dłuższy bok 9 metrów, krótszy 6, szerokość tarasu 2,5-2,8 m. Deskowanie ma iść prostopadle do ścian budynku.
    Taras ma być posadowiony na bloczkach betonowych i tu się zaczynają wątpliwości

    1. Czy dać gęsto bloczki (np. co 45-50 cm regularnie) i na nie tylko legary 40x70, a na to deski czy też rozstawić rzadziej bloczki i na to kratę kontrlegary + legary + deska.

    2. Jeżeli krata to jaki rozstaw bloczków wtedy dać i czy kontrlegary (te dolne grubsze) mogą być z innego drewna niż modrzew syberyjski ? I jaki przekrój kontrlegara zastosować przy ułożeniu na sztorc ? 10x15 ?

    3. Jakie odstępy między deskami zalecacie ? 5mm ? 7 mm ?

    4. Pytanie o podkładki gumowe. Jeśli legar lub kontrlegar leży na metalowych łącznikach stolarskich to pewnie i tak warto zastosować gumową izolację ? Ceny tych podkładek są takie, że zamierzam zastosować grubą matę wygłuszającą odpowiednio dociętą np. taką http://allegro.pl/pianka-mata-wyglus...393369025.html <--- da radę?

  12. #2032
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Kształt podobny jak u mnie

    Jaką masz glebę? piaszczystą czy bardziej gliniastą?
    Jeśli piach to mogą być bloczki, ale jeśli ziemia jest ciężka to lepiej zrobić słupy fundamentowe, żeby nie powysadzało po ziemie.

    ad1 - lepiej krata, konstrukcja będzie sztywniejsza
    ad2 - ja bym zrobił co 1x1metr i krata
    ad3 - ja kupiłem w sklepie listewkę 5x30x1000mm, pociąłem na kawałki i robiła jako dystanse
    ad4 - a nie zostało ci papy albo izolacji poziomej pvc z budowy? po co pchać się w koszta. U mnie legar się w powietrzu, więc nie styka się z betonem.

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    Kształt podobny jak u mnie

    Jaką masz glebę? piaszczystą czy bardziej gliniastą?
    Jeśli piach to mogą być bloczki, ale jeśli ziemia jest ciężka to lepiej zrobić słupy fundamentowe, żeby nie powysadzało po ziemie.

    ad1 - lepiej krata, konstrukcja będzie sztywniejsza
    Dzięki za odpowiedź !
    Gleba jest raczej pod bloczki. Sąsiedzi maja na bloczkach i zimę przeżyły ich tarasy chociaż co to za zima była
    Też się skłaniam w stronę kraty tylko mam problem z drewnem bo teoretycznie zgodnie ze sztuką powinna być z modrzewia syberyjskiego ? Ciężko dostać kantówkę z tego gatunku. Może jest jakieś inne drewno które można zastosować ? No i pytanie o przekrój tej dolnej belki ? Orientuje się ktoś?

  14. #2034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Ja do kratownicy użyłem kantówek 14/7 i 10/5
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Ja do kratownicy użyłem kantówek 14/7 i 10/5
    A gatunek brałeś ten sam co deska tarasowa czy coś innego ? Jeśli coś innego to co ?

  16. #2036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    deskę mam modrzew polski a legary przyznam się nawet nie pamiętam dokładnie ale chyba sosna jakoś się tym nie przejmowałem
    czas pokaże po roku nic się nie dzieje
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  17. #2037
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    powinno się łączyć ten sam gatunek,ja będę mieć deski modrzew syberyjski,legary modrzew

  18. #2038

    Domyślnie

    Czym najlepiej połączyć legary z kontrlegarami?
    Jakimiś złączami ciesielskimi ? Jakimi konkretnie?
    no i czy do tego wkręty czy gwoździe? Gwoździe zwykłe/ pierścieniowe/ spiralne?

  19. #2039

    Domyślnie

    Witam, prośba do użytkowników forum o poradę.
    Buduję taras 3x7,5m. Chcę go położyć na legarach 10x5 na sztorc na slupach co 1,4 metra i oddalonych też 1,4 metra.
    Na to chcę rzucić kontrlegary 10x 5 na sztorc co 30 cm (mam krótkie deski sosnowe 60 cm, stąd te małe odległości).

    Pytanie czy poprzez poszerzenie legara do 10x10 mogę zwiększyć odległości pomiędzy słupami?

    Niestety w górę nie mogę już bardziej pójść.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  20. #2040

    Domyślnie

    No dobra to ja zapytam wprost bo przekopałem już naprawdę sporo i nadal nie wiem. Jakimi zasadami należy się kierować przy dobieraniu rozstawu podpór (słupy, bloczki betonowe) w stosunku do przekroju legarów ? Czy są jakieś tabele na to ? Będę miał legary jak zapałki 45x75. Chcę z tego zrobić kratę. Czy może ktoś podpowiedzieć co ile dać bloczek pod to i jakie przyjąć rozstawy ?

Strona 102 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony