dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 158
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 3147
  1. #2201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale używaliście olejów naturalnych (bezbarwnych) ?

    U mnie impregnat Sandolin Base, olej Bona Teak.
    jak nie przybarwisz zszarzeje tak czy tak..a jeszcze lepiej ci powiem jesli masz zadaszenie kolor sie utrzyma..jesli nie masz, zczernieje..
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 13-07-2016 o 17:09
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #2202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę. Dlatego mam ten Teak, który swoją drogą pasuje do drewnopodobnych elementów na elewacji.
    Liczę się z tym, że bedzie ciemniejszy za kilka sezonów....

    ghost34, co sądzisz o tych kilku deskach ?
    Walczyć ze szlifierką, czy domagać sie zwrotu ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-07-2016 o 19:55
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zdaję sobie sprawę. Dlatego mam ten Teak, który swoją drogą pasuje do drewnopodobnych elementów na elewacji.
    Liczę się z tym, że bedzie ciemniejszy za kilka sezonów....

    ghost34, co sądzisz o tych kilku deskach ?
    Walczyć ze szlifierką, czy domagać sie zwrotu ?
    Jeśli nie spełniaja twoich wymagan domogałbym sie wymiany..jesli ci sa potrzebne..jesli nie i tak zwrot bym zrobil zatrzymal 1-2 sztuki do ewentualnej wymiany na przyszlosc reszte oddal i wziął pieniążki.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #2204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kończąc temat moich desek - producent zaproponował rabat 10% wartości zamówienia, ja z kolei wymiany 7 desek (15% całości).
    Stanęło na moim, producent dosłał 7 desek, pozostawiając mi te 7 trefnych (widocznie sami uznali, że są w takim stanie, że ich wartośc rynkowa jest mniejsza, niż koszt transportu powrotnego).

    Robię taras sam, za pomocą wypożyczonego zestawu ścisków. Efekty są OK.



    Część pokryta jednokrotnie olejem Bona Decking Oil w kolorze Teak.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2205

    Domyślnie

    Hej, nie mogę znaleźć informacji w takiej kwestii:
    1. czy należy impregnować deski egzotyczne (w tym wypadku bangkirai) przed olejowaniem (zakładając, że będę nakładał dwie warstwy oleju)?
    2. I, bo gdzieś mi mignęła taka informacja, z której wyniosłem, że wprowadzając jakikolwiek kolor minimalizujemy możliwość późniejszego patynowania czy utraty barwy desek. Mam olej do tarasów z borma wachs, transparentny - planowałem dwie warstwy (jedną od dołu). Ale mam też z 10 litrów oleju ronsenala w kolorze teak. Po zrobieniu próbek, akurat na tym moim bangkirai, zmiany kolorystyczne są niewielkie (tylko na jaśniejszych deskach, które są w mniejszości, widać większą różnicę). Nie chciałbym jednak przesadzić, a już na pewno doprowadzić do jakiegoś nadmiernego ściemnienia (a wiadomo, że i tak po kolejnych olejach i z wiekiem tak się właśnie stanie). Czy takie wybarwianie coś faktycznie da?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  6. #2206

    Domyślnie

    Mam dylemat z legarami pod taras, czy je też wystarczy tylko poolejować ? Kilka lat nie będzie do nich dosępu, czy dać "coś jeszcze"?

    W ogóle to dajecie bazę pod olej?

    Materiał to modrzew syberyjski.

  7. #2207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja zaimpregnowałem Sadolinem Base, na to olej.
    Zarówno legary, jak i deski.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2208

    Domyślnie

    też bym tak chętnie zrobił, tylko nie wiem czy to zalecane/potrzebne przy egzotyku - stąd pytanie.

    edit - przepraszam, dopiero zauważyłem, że odpowiadałeś Barsie
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  9. #2209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o pomoc w znalezieniu dostawcy desek modrzewiowych (europejski, syberyjski - byle dobry jakościowo), Jestem z warm-mazurskiego, a tu jak zwykle "czarna dziura". Wszędzie wszystko jest tylko nie tu. Tarasik niewielki więc zamawianie na południu Polski raczej nie wchodzi w grę, bo transport bedzie za drogi.
    Ostatnio edytowane przez zygi72 ; 28-07-2016 o 09:33

  10. #2210

    Domyślnie

    Może się komuś przyda (albo ktoś sprostuje) - bo dowiedziałem się, że jednak na deski tarasowe z drewna egzotycznego (a przynajmniej bangkirai) nie stosuje się impregnatu jako bazy - tylko olej.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  11. #2211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja zaimpregnowałem Sadolinem Base, na to olej.
    Zarówno legary, jak i deski.
    Hmmm dzwoniłem dziś do dostawcy desek i on znów mi powiedział żebym zastosował:

    http://www.remmers.pl/5161+M5618920730c.0.html

    a na to olej bezbarwny (już go kupiłem)... Podobno on deski sprowadza z prawdziwej Syberii a nie jak inni z Karelii i mają być wytrzymałe, niepotrzebny żaden inny impregnat po za tym co ma lazura Remmars... Inna sprawa, że powiedział, żeby malować od razu jakaś barwą bo zszarzeje jak dam tylko bezbarwny, ale nie poleca "koloryzujących olejów", bo po prostu barwią np. gołe stopy...

    Niestety kupiłem już też Sadolin Base i teraz tak sobie myślę jak by to wszystko wykorzystać.

    Pomysł jest taki, pomalować legary Sadolin Base, lekko kolorkiem i olej, podobnie spód desek, a wierzch tylko tym Remmersem a potem olej. Dobra myśl?

    ps. w ogóle to nie pochwalił mojego pomysłu, żeby legary dać od siebie na 50cm, bo kupuję przecież deski 28mm, i to cholernie wytrzymałe, wiec mogłem dać większe odstępy....

  12. #2212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Lazura, a na to olej ?
    Przecież lazura tworzy powłokę, to jak niby olej ma się wchłonąć ?.

    No, po takim "kwiatku" to się nie dziwię, ze miał pobrudzone stopy
    Jak ma fajne deski, to od niego kup, ale te jego dobre rady, to sobie daruj.

    Właściwy pod olej impregnat Remmersa to:
    http://www.remmers.pl/8857+M5bbc25e8843.0.html

    Ale to technicznie to samo, co Sadolin Base, więc nie ma sensu dublować
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-07-2016 o 19:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2213

    Domyślnie

    Pomysł z bezbarwnym olejem na lazurę to już mój ... on tylko odradził "koloryzujące" oleje, że lepiej zamiast tego lazurę dać. Po prostu mam olej bezbarwny i te bazę z sadolinu, i jakoś kombinowałem to wykorzystać.

    Najbardziej się boję szarzenia desek, w sumie olej sadolinu nie ma filtru UV, a ta lazura Remmers już tak.... Nie przemyślałem zakupu, chciałem mieć naturalny kolor, ale nie wiedziałem, że to tak szybko może szarzeć.
    Ostatnio edytowane przez Barsa ; 28-07-2016 o 20:26

  14. #2214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale lazura bedzie sie łuszczyć. Chcesz się bawić w szlifowanie ?
    Olej kup z filtrem UV np Bona Decking Oil.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-07-2016 o 21:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2215

    Domyślnie

    Myślałem, że te "niemarketowe" lepiej się trzymają... skoro tak, to maluje tym co mam, a na wiosnę kupie jakiś olej z kolorem i tyle. Chyba nie powinno się przez zimę wiele złego stać tym deskom.

  16. #2216

    Domyślnie

    Trzy rzecz mi się jeszcze urodziły:

    1. Odstępy między deskami, 4-5 mm starczy?
    2. Śruby.... waham czy warto iść w SPAX i A2, czy wystarczy coś z Allegro C2?
    3. Dać pod legary takie powycinane tematy z maty pod pralkę czy z papy?

    Aha i nie zamierzam przykręcać wszędzie legarów do bloczków fundamentowych, tylko na brzegach... tak sobie kombinuje, że jakby trzeba było to kiedyś podnieść i np. wymienić legar czy coś to odkręcę te z brzegów, a tak lipa.... Tylko czy czymś ryzykuje robiąc w ten sposób?

  17. #2217

    Domyślnie

    Odstęp raczej 5-6 mm między dechami. Zdziwiłem się jak na jesień niektóre dechy tymczasowo prawie się złączyły - mam 5 mm.
    Przy elewacji dałem 8 mm. Z jednej strony konstrukcja zbliżyła się do ściany na 2 mm - obserwuję to. Wniosek - całość pływa ew. popłynęła trochę w jednym kierunku.

    Wkręty polecam Spax do desek tarasowych. Czysta przyjemność pracy z nimi.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 29-07-2016 o 13:36

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja użyłem takich :

    http://polskie-drewno.pl/wkrety-do-t...0szt-p-42.html

    Wkręca się OK, są dedykowane również dla egzotyków, więc powinny być mocne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2219

    Domyślnie

    To jeszcze jakich używaliście podkładek pod legary? Dedykowanych, czy sami z czegoś kombinowaliście?

  20. #2220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Dedykowane był zdecydowanie za drogie - zrobiłem takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9280050.JPG
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	362859
    WARTO? WARTO!

Strona 111 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony