dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 158
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 3147
  1. #2081

    Domyślnie

    Jak nie woda z mydłem, to środek do odszarzania drewna - Flugger, Osmo, Koralan itp. One są w większości na bazie kwasu szczawiowego.
    Mam takowy kwas w proszku i nie zawaham się go próbnie użyć w roztworze wodnym, w małym, na początek, stężeniu.

  2. #2082

    Domyślnie

    Mam gotową wylewkę pod taras (3x5 m) przyległy do domu ok. 40 cm grubości. Planuję to zadaszyć. Konstrukcję oprę na 4 okorowanych balach. W jaki sposób przytwierdzić bale do wylewki?
    Ostatnio edytowane przez grzech25 ; 17-04-2015 o 08:41

  3. #2083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a możesz napisać coś o krajowym modrzewiu? na ile szacować jego żywotność?
    nie da sie oszacowac jego zywotnosci (zalezy jak kto bedzie dbal ..czy wcale jak z wszystkim) ale odpowiednio pielegnowany to minimium 25lat ..minimum..moj dziadulo ma na dzialce odkryty taras sosnowy nie duzo 22m/kw juz tyle czasu a gdzie tam sosnie do modrzewia..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #2084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Mam gotową wylewkę pod taras (3x5 m) przyległy do domu ok. 40 cm grubości. Planuję to zadaszyć. Konstrukcję oprę na 4 okorowanych balach. W jaki sposób przytwierdzić bale do wylewki?
    złacza ciesielskie odpowiedniej wysokosci kołki rozporowe uszczelnione ..najlepiej epoksykowane w wylewke..znaczna ilosc wkretów w słupek..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #2085

    Domyślnie

    Jak przygotować podłoże pod tarasem żeby nie rosło żadne zielsko?
    W tej chwili pod połową (bliżej domu) mam piasek, dalej niestety zwykła ziemia gdzie trawka rośnie aż miło.

    Tak sobie myślę że tam gdzie trawa to należało by
    - z wierchu usunąć darnie,
    - podsypać trochę piaskiem?
    -położyć jakąś folię? czy coś innego?
    -przysypać Kamyszkami/żwirem

    ?

  6. #2086

    Domyślnie

    Mam geotkaninę (czarną, grubą), a na to grys w warstwie 5-10 cm. Początkowo, tam gdzie jest światło (najwyższa część tarasu), coś tam się przebijało (skrzyp). Tam gdzie prawie światło nie dochodzi, nie rośnie nic.

  7. #2087

    Domyślnie

    A kładł ktoś zwykła czarną folię budowlaną?
    Tak sobie teraz przypomniałem, że miałem w jednym miejscu na podwórku około 6 m2 przekopanej ziemi (po prostu przekopana/obrócona szpadlem bez usuwania darni) i przykryłem to taką folią i przysypałem cieniutką warstewka piasku - tak ażeby wiatr tego nie porwał.
    Leżało to tak prawie całe poprzednie lato i całą zimę i w zasadzie nic nie przerosło (tyko w miejscach gdzie były jakieś dziury coś tam się pojawiło).
    W jakieś temu folie zdjąłem (była w nienajgorszym stanie ).
    przekopałem jeszcze raz i zrobiłem tak nimi warzywnik trawa od tego czasu jeszcze się nie pojawiła a warzywka już śmigają tal to poza tematem.

    folia była uszkodzona w zasadzie tylko tam gdzie działało na nią bezpośrednio słońce.
    Wydaje się, że jeśli była by cała dobrze przykryta to by jej za bardzo nic nie ruszało... no chyba że jakieś krety itp?

    ps. taras mam w 90% zadaszony.

  8. #2088
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jak w warunkach domowych najlepiej i najłłatwiej wykonać fundamenty punktowe? Ziemię mam cięzką gliniastą, chciałem robić odwierty wiertnicą 20cm ak na 0,8-1m i zalać betonem.

    No i wlasnie tu mam problem, z betoniarni to trochę mała ilość, jak policzę wszystko wokół domu to uzbieram z 2,5-3m3. Betoniarki nie mam, a i tak wydaje mi się, że to sporo roboty.

    Czy suchy beton by dał radę czy ma za małą wytrzymałość?

    Pozdr.
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  9. #2089

    Domyślnie

    skrabi, wiesz jak ja robiłem? Na przyczepkę towarową o wymiarach 2x1 m położyłem folię i śmigaliśmy 3 razy do betoniarni po beton B20 w stanie półsuchym Przyczepka przeżyła, nie było łatwo jej domyć, ale na auto spadło trochę żwiru z jakiejś maszyny i zrobiło 2 wgniotki w lakierze

    MasterCheat, różnica między folią a geotkaniną, to brak otworów, czyli brak przepuszczania wody. Po folii woda będzie spływać, jeśli masz spadek pod nią. Przez tkaninę ładnie wsiąknie. Choć z drugiej strony, tej wody pod deskami jest bardzo mało, większość spływa po prostu po nich w dół tarasu.

    Może inni coś dodadzą.

  10. #2090

    Domyślnie

    Suchy beton tez do konca nie bedzie taki "suchy" - trzeba wyrobic w jeden dzien. Dobrze odmierzyc wody - mieszarka lub betoniarka a potem na taczki i biegać miedzy dziurami. Rownie dobrze możesz zamowić piasek-żwir , 3/4 tony cementu, mieszać potrzebna ilość i zalewać po kolei. Przynajmniej nie ma gorączki, że beton zwiąże.
    Pozdr.
    www.jwkonserwacjazabytkow.pl

  11. #2091

    Domyślnie

    Ja wczoraj właśnie machnąłem 3 słupki (zostały jeszcze 4).
    zeszło przy tym 4 godzinki (robiłem sam)
    Z tym, że mam małą betoniareczkę, która pamięta czasy komuny Wchodzi 0,5 worka cementu.
    Kruszywo z piaskiem zamawiałem w zeszłym roku jak robiłem pierwsze 7 słupków.

    Otwory wiercę wiertnicą ręczną samoróbką 25 cm. Z tym, że u mnie woda gruntowa zaczyna się dosłownie wylewać z boków odwiertu na około 80-90-ciu centymetrach.
    Tak więc beton muszę mieć przygotowany wcześniej na taczce aby od razu po wywierceniu zalać otwór... Jak się chwilę za długo poczeka to się zaczyna dół otworu obsypywać i po chwili robi się na dole dziura na prawie metr....

    Część wystającą nad ziemią robię szalunkiem kartonowym

    samo wiercenie otworu to w porywach 10 min. gorzej to wszystko przygotować na czas i obmierzyć, a do tego faktycznie jest ciasno na jerzdrzenie z taczką.
    Aha, najlepiej mieć wcześniej przygotowane zbrojenie.

    Co do folii, o której myślałem to w porównaniu z geowłókniną (a raczej geotkanina bo bardziej o tym myślałem, tudzież o agrotkaninie) to folia jest dużo tańsza, no ale jest mniej wytrzymała i jak pisał budowlany_laik nie przepuszcza wody.
    Ale wydaje mi się, że u mnie akurat z woda nie było by większego problemu.
    po pierwsze mam spadek około 15-20 cm na 3 metrach po drugie taras jak pisałem jest prawie całkowicie zadaszony.

  12. #2092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    budowlany_laik a jak z wytrzymaloscia takiego suchego betonu? mozna w to pozniej wkrecic kotwę spaxa? ile wody trzeba dodawac przy sypaniu? czy trzeba zageszczac czy samo siada?
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  13. #2093

    Domyślnie

    Jaki beton zamówisz, taki Ci zrobią - B15 czy B20. Tylko mieszając tak dodać wody żeby bliżej mu było do serka niż smietanki Można poubijać troche w otworze. Jednak od zageszczania ważniejsza jest uczciwa głebokosc takiej stopy. Widziałem juz dach domu, ktory wsparty na filarze (osobna stopa fund.) ostry mróz podniósł zimą prawie 10cm.

    www.jwkonserwacjazabytkow.pl

  14. #2094

    Domyślnie

    skrabi, ten mój był w stanie półsuchym - jakbyś przesadził na zakręcie z przyczepką, to wylałoby się Dokładnie taki serek jak pisze kolega wyżej. Wlewany (wrzucany), zagęszczany kijem. Wytrzymałość wg mnie OK - SDS wcale nie wchodził łatwo w nie. Woda nie była dodawana, nie było potrzeby. Beton na przyczepce przykryty od góry by nie odparował za szybko.

  15. #2095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    Witam,
    Jak w warunkach domowych najlepiej i najłłatwiej wykonać fundamenty punktowe? Ziemię mam cięzką gliniastą, chciałem robić odwierty wiertnicą 20cm ak na 0,8-1m i zalać betonem.

    No i wlasnie tu mam problem, z betoniarni to trochę mała ilość, jak policzę wszystko wokół domu to uzbieram z 2,5-3m3. Betoniarki nie mam, a i tak wydaje mi się, że to sporo roboty.

    Czy suchy beton by dał radę czy ma za małą wytrzymałość?

    Pozdr.
    u mnie tak to wygladało


    beton urabialem sam w taczkach




  16. #2096

    Domyślnie

    pytałem w innym wątku, ale brak odpowiedzi. jaki powinien być rozstaw słupków betonowych pod legarami?

  17. #2097

    Domyślnie

    Mam legary 4x6 cm w rozstawie 50 cm. Główne bale 9x10 cm spoczywają na słupkach betonowych fi20 cm w rozstawie 120 cm.
    Wg mnie taka konstrukcja jest aż za solidna. Musiałby się wypowiedzieć konstruktor, ale na moje ma ona sporo większą wytrzymałość niż kiedykolwiek będzie musiała znieść.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 008.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	316179  
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 07-05-2015 o 12:01

  18. #2098

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    pytałem w innym wątku, ale brak odpowiedzi. jaki powinien być rozstaw słupków betonowych pod legarami?
    ale to chyba nie ma na to jednego przepisu...

    zależy jakie legary dasz, jakie konrlegary (i czy w ogóle) jakie obciążenie itd.

  19. #2099
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Witajcie..
    mam nietypowe pytanie..
    otóż mam to zrobienia u siebie przy domu taras z drewna.. za około tydzień biorę się za deski tarasowe z modrzewia (schnie od zeszłej wiosny, frez się robi..)
    i powraca u mnie temat konstrukcji..
    zostało mi po budowie domu ileśtam belek z konstrukcji dachu - krokiew było zamówionych więcej i zostało - belki na wymiar mają 16x8cm.. więc kawał drewna..dach robiony w 2013 roku także belki też juz przeschły.. dla potrzeb oparcia głównego tarasu wylane zostały podpory dla słupów podtrzymujących okap (podpory drewniane 16x16cm) i takie same dla przyszłego tarasu.. podpory są wylane 3 na zewnątrz i 4 pośrodku tarasu, każda ma kształt jakby odwroconego grzyba - kapelusz/płyta o średnicy 80cm zbrojona jakiś metr pod ziemią i z tego do góry wypuszcone okrągłe zbrojone podpory średnicy 24cm.. rok temu z reszty krokwi które leżały już rok i przeschły (i co miało się wykrzywić już się wykrzywiło) zrobiłem konstrukcję tymczasową na łączeniach ocynkowanych ciesielskich do więźby - tak na szybko żeby dalo się wyleźć z domu balkonem nie w błoto, i od góry deski z szalunków po prostu leżą.. ale do rzeczy.. po roku używania tego "tarasu" stawiania na nim do malowania np. doniczek itp. belki są w zasadzie nie do ruszenia - w sensie że mogę po nich skakać i nawet nie drgną, to co miało się skrzywić już się skrzywiło dawno i zostało pocięte na mniejsze kawałki.. to co jest położone leży rok przewiane..
    no i pytanie - czy kombinować coś z nową komstrukcją skoro ta jest stabilna i nic jej póki co nie ruszy, nawet waserwagą sprawdzałem i jest idealnie jak rok temu.. wiadomo, trzeba "zagęścić" jakimiś łatami żeby się nie uginało ale czy jest sens robić kontrłaty na tym i inne mniejsze belki.. te mają tą zaletę że są i w zasadzie nic z nimi innego nie zrobię, no i są dosyć mocne.
    poniżej parę zdjęć jak to wygląda.. oczywiście konstrukcję rozkręcę, jak trzeba to coś tam doleję jako podpórkę jak trzeba i zaimpregnuję przed deską tarasową..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	316511

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	316510

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	316512

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	316513

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	316514
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 09-05-2015 o 09:16
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  20. #2100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, będzie taras drewniany, zrozumcie mnie dobrze, wszystkie które tutaj widziała są piękne, ale niestety do mojej chałupy pasuje tylko biały/szary/czarny. Nie będzie zadaszenia. Jak polecilibyście rozwiązać problem kolorystyczny? Żadne brązy, miody i inne typowo drewniane kolory nie wchodzą w rachubę. W zasadzie, im jaśniejszy tym lepszy. Mielibyście jakieś pomysły?
    Drewno samo patynuje, ale jak oglądam tę patynę na żywo, to zazwyczaj jakaś taka - nieładna jest. Można to jakoś kontrolować, rozjaśniać, cokolwiek?

Strona 105 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony