dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 158
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 3147
  1. #2101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moje słupki będą wystawały 5-10cm na powierzchnię gruntu, czy fi160wystarczy? czy muszę zbroić?
    będe dawał suchy beton b15 z betoniarni
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  2. #2102

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Planuję niebawem zrobić taras drewniany i mam kilka dylematów, zdecydowałem się na modrzew europjeski (deska + legary) oto moje pytania:
    1. Rozkład legarów co 50 cm?
    2. Jaki system montażu wybrać aby wkręty nie były widoczne?
    3. Drzewo będzie zakupione bezpośrednio z tartaku, wysuszone i oheblowane lecz niezabezpieczone. Po zakupie należy zaimpregnować drewno a następnie je montować? Jeśli tak to jaki środek wybrać? Docelowo chce olejować taras jak będzie gotowy.
    4. Jaki sposób montażu legarów do podłoża wybrać (beton pokryty papą)?

    Wymiary tarasu:

  3. #2103

    Domyślnie

    kolejne pytanie - stosować gdzieś podkładki gumowe/EPDM przy założeniu takiej konstrukcji jak u budowlany_laik (słupek - belka na kotwach - legar - deska)?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #2104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kolejne pytanie - stosować gdzieś podkładki gumowe/EPDM przy założeniu takiej konstrukcji jak u budowlany_laik (słupek - belka na kotwach - legar - deska)?
    nie w jakim celu?? rownie dobrze zrobisz to pianka zewnetrzna pu..tylko delikatnie i z czuciem
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #2105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Jak chcesz piankę wepchnąć jesli drewno styka sie na większej powierzchni ze słupkiem ? Ja bym dał z papy czy jak piszesz z gumy..

  6. #2106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    pod legar nie miedzy deske a legar..pytal "gdzieś" a amortyzacja na tarasie jest moim zdaniem bez sensu i tak sie deski lekko uginaja piszczec to nie zapiszczy bo uklada sie z przerwami..wiec deski nigdy nie pocieraja o siebie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #2107

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    nie w jakim celu?? rownie dobrze zrobisz to pianka zewnetrzna pu..tylko delikatnie i z czuciem
    gdzieś wyczytałem o tłumieniu dźwięków - to jeden argument. spotkałem się z gumowymi podkładkami pod legary położone na betonowej wylewce, żeby woda miała jak spływać (mnie to nie dotyczy, bo taras na słupkach).

    drewno nie styka się ze słupkiem, mocowane jest przez kotwy. pomyślałem jeszcze i położeniu jakiegoś zabezpieczenia (papa, epdm, guma?) na legar - z deski spłynie woda, z legara pewnie wolniej, dodatkowo deskę można regularnie konserwować, legara już nie. nie wiem czy nie przesadzam
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #2108

    Domyślnie

    między beton(stal) a drewno daj hydroizolację (papa, EPDM)

  9. #2109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    między beton(stal) a drewno daj hydroizolację (papa, EPDM)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bluerabbit-kotwa-regulowana-blue-rabbit-44494163.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	317882

    zakładając kotwy jak na obrazku - hydroizolacja w dolnej części kotwy?

  10. #2110

    Domyślnie

    aaaa, to zmienia postać rzeczy, możesz nie dawać nic lub dać na styku drewna ze stalą, zawsze to ciut bezpieczniej, acz konieczne faktycznie nie jest.

  11. #2111

    Domyślnie

    imrahil, ja fachowcem nie jestem, ale wydaje mi się, że żadna izolacja nie jest tam potrzebna.

    Ja mam papę tam, gdzie główne bale leżą na wylanej belce żelbetowej (tuż przy oknie tarasowym - tam nie ma słupów, bo jest opaska antywysadzinowa ze styropianu wokół płyty fundamentowej) - czyli styk drewna z betonem.

    Zamiast kotew jak na Twoim rysunku, zastosowałem pręt gwintowany wklejany na kotwę chemiczną już po wylaniu słupów. Fajne jest to, że później możesz wypoziomować z takimi prętami całą konstrukcję co do milimetra.

  12. #2112

    Domyślnie

    Mam drewniany taras już/dopiero 6 lat. Nie dawałem żadnych słupków. teren przygotowany jak pisze Master Cheat. Piasek dobrze ubity, na piasku bloczki betonowe punktowo. Między bloczki geotkanina, na nią żwir. Na bloczkach oparte belki 15x10, na nich legary10x5 na to deski. wszystko z modrzewia krajowego olejowane z obu stron przed montażem. Jak widać obyło się bez betonowania. Przydałoby się tylko powtórzyć olejowanie.

  13. #2113

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie zakupiłem przez internet deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego. Jako że odległość spora nie oglądałem ich przed zakupem licząc na solidność sprzedawcy. Teraz mam wątpliwości czy to na pewno modrzew syberyjski ze względu na małą gęstość słoja oraz duże różnice w słojach.
    Czy ze zdjęć załączonych możecie mi pomóc to ocenić. Na zdjęciu z przekrojami górna deska jest materiałem porównawczym od innego dostawcy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150527_200015795_1.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	318753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150527_200121848_1.jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	318754  

  14. #2114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ile płaciłes za m2 apropos ?
    Strzelam 60 -70 zł

  15. #2115

    Domyślnie

    [QUOTE=f.5;6872098]ile płaciłes za m2 apropos ?
    Strzelam 60 -70 zł[/QUOTE

    92zł

    a jak oceniasz te deski? czy to modrzew ?
    Ostatnio edytowane przez dudask ; 28-05-2015 o 11:24

  16. #2116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie pamiętam dokładnej ceny ale cos pomiędzy 60 -70 zł oczywiście netto z dowozem 30 km
    Gość twierdził ze modrzew syberyjski ale jakie to ma znaczenie.
    deski były 2 gatunku czyli po jakiejs selekcji ale to nieistotne.

    Problemem dla mojego wykonawcy który do tego czasu robił tarasy wyłącznie z drogiego egzotyka było to ze deski nie były proste i musiał je pasem naprostować.
    Bał się ze siły będą takie ze mimo kręcenia powyginają się.
    wygląda i wyglądało to mniej więcej tak
    https://picasaweb.google.com/1147806...45798857288658

    spora ilosć seków parę desek nienadających się do montażu.

    2 x do roku myty pod cisnieniem i impregnowany wsio spełnia zadanie
    pozdrawiam

  17. #2117

    Domyślnie

    moje deski są proste, nie wiem tylko czy nie przepłaciłem za towar myśląc że to modrzew syberyjski a dostałem europejski

  18. #2118

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie - jaka odległość pomiędzy deskami?

  19. #2119

    Domyślnie

    @dudask:

    fachowcem nie jestem ale patrząć na Twoje zdjęcia to ktoś poprawia sobie marżę o połowę. Deski są ułożone naprzemiennie - słoje są gęste albo rzadkie. Prawdziwy modrzew syberyjski ma małe przyrosty i gęsto upakowane słoje, modrzew europejski ma słoje rzadsze. Oprócz tego ważne jest z jakiej części drzewa pochodzi deska i to pisze z własnego doświadczenia po zbudowaniu tarasu z modrzewia syberyjskiego. Np deska nr 3 od góry (gęste słoje o małym promieniu krzywizny) na 100% będzie miała tendencję do odkształceń. Trzeba się z tym pogodzić i dać ją w mniej widoczne miejsce.
    Jeśli chodzi o odległość to mogę śmiało powiedzieć, że przy tarasie w kształcie litery L 9x 6 metrów , gdzie deski są ułożone prostopadle do ścian budynku i mają 2,5-3 m długości nie ma żadnych zmian typu pęcznienie , kurczenie się drewna przez ostatnie 10 miesięcy. Skończyłem robić taras w październiku i odstępy między deskami są identyczne przez cały czas.

  20. #2120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a jakie masz odległości między deskami "od czoła", szerokości desek i odstępy? można prosic o jakie fotki, jestem na etapie przed kładzeniem desek
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 106 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony