dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 158
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 3147
  1. #2141

    Domyślnie

    Witam,
    planuję zbudować taras jak w załączniku, sądzicie że rozstaw słupów oraz wymiary legarów i kontrlegarów wystarczą?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.JPG
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	354164

  2. #2142
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    będzie dobrze..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #2143
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Mam pytanie do uzytkowników tarasów drewnianych - jak to wygląda z biegiem lat pod kątem przestrzeni miedzy gruntem a deskami. Nie pojawia się problem "mieszkańców" i nie trzeba sie uczyc entomologi ?

  4. #2144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    mam taki taras 2 i pół roku, ( częściowo pod deskami jest beton, cześciowo piasek) robiłem własnoręcznie i nie jest to może szczyt precyzji, ale żadnych zwierzątek nie mam i generalnie taras nie wykazuje żadnych większych śladów zużycia

  5. #2145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Możecie polecić jakichś dostawców desek modrzewiowych na taras? Najlepiej z małopolski (zawsze można podjechać, obejrzeć i wybrać) chyba że syberyjski w dobrej cenie to może być z dalsza...

  6. #2146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Możecie polecić jakichś dostawców desek modrzewiowych na taras? Najlepiej z małopolski (zawsze można podjechać, obejrzeć i wybrać) chyba że syberyjski w dobrej cenie to może być z dalsza...
    poszedł priv
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #2147

    Domyślnie

    Witam, zamierzam zbudować taras (wymiary 2m x 6m) na podstawach składających się z bloczków fundamentowych, a na nie dać co ok. 50 cm legary i na to deski, bez dźwigarów itd. Coś takiego:

    http://www.blog.awx2.pl/wp-content/u.../unnamed-1.jpg

    Czy to dobry pomysł? Bo czytam na forum o bardziej skomplikowanych konstrukcjach....

  8. #2148

    Domyślnie

    lepiej użyć solidniejszych belek i wtedy podeprzeć w mniejszej ilości miejsc -

  9. #2149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam taras na bloczkach, ale legary chyba mam grubsze.

  10. #2150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Czołem koledzy.
    U mnie taras będzie zadaszony, osadzony nad ziemią na słupach betonowych (planuję fi160mm)

    Robiłem kilka wersji projektu a właściwe gęstości słupów betonowych.
    Ostatecznie wybrałem wersję 3 lub 4
    Chciałbym prosić o pomoc w doborze przekroi legarów i kontrlegarów..
    Liczę, że jakiś człek z doświadczeniem zaopiniuje mi projekty konstrukcji i podpowie wymiary legarów.
    Jeśli ma to sens, to wolałbym, dać mniej podpór a grubsze drewno.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taras i opis 3.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	354999 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taras i opis 4.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	355000
    Ostatnio edytowane przez wingerman ; 05-05-2016 o 19:10
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  11. #2151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam taras na bloczkach, ale legary chyba mam grubsze.
    Myślałem o legarach około 4,5 cm na 7,5 cm...

    Podpowiedzcie mi jeszcze ile muszę kupić kruszywa pod taki taras?

  12. #2152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barsa Zobacz post
    Myślałem o legarach około 4,5 cm na 7,5 cm...

    Podpowiedzcie mi jeszcze ile muszę kupić kruszywa pod taki taras?
    Ja mam legary 14x7 i kontrlegary 10x5 a kruszywa nie mam bo mam zabudowany dół tarasu

    Edit
    nie spojrzałem na zdjęcie ale ja bym zrobił legary 10x5 a kruszywa bym nie sypał tylko połóż agrowloknine
    Ostatnio edytowane przez zieli ; 06-05-2016 o 07:15
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  13. #2153

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Ja mam legary 14x7 i kontrlegary 10x5 a kruszywa nie mam bo mam zabudowany dół tarasu

    Edit
    nie spojrzałem na zdjęcie ale ja bym zrobił legary 10x5 a kruszywa bym nie sypał tylko połóż agrowloknine

    Czyli radzicie po prostu dać grubsze legary.... To mam pytanie, z takiego samego materiału czy można dać "słabsze gatunkowo" drewno? Bo będzie problem ze sprowadzeniem grubszych legarów z modrzewia syberyjskiego....
    Ostatnio edytowane przez Barsa ; 06-05-2016 o 08:52

  14. #2154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    ja bym dał inne drewno, faktycznie załtwienie takiego drewna o którym mówisz ceno też nie będzie się kalkulował
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  15. #2155

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    ja bym dał inne drewno, faktycznie załtwienie takiego drewna o którym mówisz ceno też nie będzie się kalkulował
    Pytam bo czytałem w kilku miejscach, że legary też powinny być z takiego samego drewna... w sumie to pomyślałem, że to dlatego, żeby żywotność obu tematów była podobna, bo nie widzi mi się zabawa np. za 5 lat z legarami, gdy deski jeszcze będą ok...

  16. #2156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wystarczy, jak dasz z europejskiego, a to rozwiązuje problem dostępności.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2157

    Domyślnie

    No zobaczymy jak z tą dostępnością.... raczej są ale w tych wymiarach w jakich wcześniej podałem.

    Dalibyście gumowe podkładki między bloczkami a legarami? Jeden stolarz mi mówił, że to dobry pomysł.... inni, że nie, bo "drzewo nie będzie oddychało" od dołu...

  18. #2158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam legary 12*12, kontrlegary 10*5 - z modrzewia.
    Przekładka między betonem, a drewnem powinna być.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2159

    Domyślnie

    Witam,

    Planuje zabrać się za zrobienie tarasu. Teren jest dobrze zagęszczony, deptany przez ponad 20 lat.
    Wymiar 6m x 3m. Zastanawiałem się nad kotwami wbijanymi w ziemie (zamiast betonowych bloków), na to legary/dźwigary:
    http://www.leroymerlin.pl/architektu...4079,l313.html

    Czy takie rozwiązanie ma sens? Jak gęsto powinny montowane legary/kontrlegary i jaki rozmiar powinny mieć (z tym mam największą zagwozdkę)?

    Większych imprez na tarasie nie będzie, raczej chillout - stół, krzesła, leżaki, taras zadaszony.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kapraI ; 10-05-2016 o 07:20

  20. #2160

    Domyślnie

    Kojarzy ktoś czy w tym wątku pojawiły się jakieś wzory na obliczanie odrstępów/przekrojów konstrukcji?
    Bo nigdzie nie mogę znaleść.

    O czymś takim myślałem: taras 3m x 7m


    Belki górne - 4.5x7cm (takie sprzedają) co pół metra
    Belki dolne - jakie grube i jak gęsto?

    pozdrówka

Strona 108 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony